fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку спростила вимоги для допуску цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України

23/ 02/ 2018
  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі –Комісія) рішенням № 871 від 7 грудня 2017 року (далі – Рішення), яке набрало чинності 6 лютого 2018 року, затвердила нові умови допуску цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України та спростила процедуру отримання допуску іноземними емітентами. До обігу на території України можуть бути допущені цінні папери іноземного емітента за наступних умов: цінні папери іноземного емітента допущено до обігу принаймні на одній з таких іноземних фондових бірж: мережа фондових бірж, що входять до Nasdaq, Inc., New York Stock Exchange (NYSE), фондові біржі країн, що входять до Європейського Cоюзу, London Stock Exchange та Hong Kong Exchanges and Clearing. наявне письмове підтвердження Центрального депозитарію цінних паперів щодо можливості обліку цінних паперів іноземного емітента на кореспондентському рахунку Центрального депозитарію цінних паперів, відкритому в депозитарії іноземної держави або міжнародній депозитарно-кліринговій установі, з яким (якою) Центральним депозитарієм цінних паперів встановлено кореспондентські відносини. Центральним депозитарієм цінних паперів встановлено кореспондентські відносини з провідною міжнародною депозитарно-кліринговою установою Clearstream. Рішення про допуск або про відмову в допуску приймається Комісією протягом 30 календарних днів з дати отримання заяви. Рішення про відмову в допуску приймається, зокрема, у випадках недостовірності відомостей у поданих документах, невідповідність емітента та/або його цінних паперів умовам допуску, наявність обмежень, передбачених умовами розміщення цінних паперів, щодо обігу таких цінних паперів на території України. До набрання чинності Рішенням, умови розміщення цінних паперів українськими компаніями на міжнародних ринках капіталу, як правило, містили обмеження щодо обігу таких цінних паперів на території України, а саме, містили заборону розміщення, продажу чи купівлі таких цінних паперів на території України. У певних випадках, вони також містили заяви та гарантії організаторів про те, що такі цінні папери не будуть пропонуватись до обігу на території України. Відтепер, враховуючи сприятливе для інвесторів Рішення, учасники ринку, ймовірно, переглянуть свій підхід до обмежень щодо обігу цінних паперів іноземних емітентів на території України у звязку з майбутніми розміщеннями, що відкриє більш широкі інвестиційні можливості для інвесторів. Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, звертайтеся, будь ласка, до Олексія Сошенка та Олени Полякової.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі –”Комісія“) рішенням № 871 від 7 грудня 2017 року (далі – “Рішення“), яке набрало чинності 6 лютого 2018 року, затвердила нові умови допуску цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України та спростила процедуру отримання допуску іноземними емітентами. До обігу на території України можуть бути допущені цінні папери іноземного емітента за наступних умов:

  1. цінні папери іноземного емітента допущено до обігу принаймні на одній з таких іноземних фондових бірж: мережа фондових бірж, що входять до Nasdaq, Inc., New York Stock Exchange (NYSE), фондові біржі країн, що входять до Європейського Cоюзу, London Stock Exchange та Hong Kong Exchanges and Clearing.
  2. наявне письмове підтвердження Центрального депозитарію цінних паперів щодо можливості обліку цінних паперів іноземного емітента на кореспондентському рахунку Центрального депозитарію цінних паперів, відкритому в депозитарії іноземної держави або міжнародній депозитарно-кліринговій установі, з яким (якою) Центральним депозитарієм цінних паперів встановлено кореспондентські відносини. Центральним депозитарієм цінних паперів встановлено кореспондентські відносини з провідною міжнародною депозитарно-кліринговою установою Clearstream.

Рішення про допуск або про відмову в допуску приймається Комісією протягом 30 календарних днів з дати отримання заяви. Рішення про відмову в допуску приймається, зокрема, у випадках недостовірності відомостей у поданих документах, невідповідність емітента та/або його цінних паперів умовам допуску, наявність обмежень, передбачених умовами розміщення цінних паперів, щодо обігу таких цінних паперів на території України.

До набрання чинності Рішенням, умови розміщення цінних паперів українськими компаніями на міжнародних ринках капіталу, як правило, містили обмеження щодо обігу таких цінних паперів на території України, а саме, містили заборону розміщення, продажу чи купівлі таких цінних паперів на території України. У певних випадках, вони також містили заяви та гарантії організаторів про те, що такі цінні папери не будуть пропонуватись до обігу на території України. Відтепер, враховуючи сприятливе для інвесторів Рішення, учасники ринку, ймовірно, переглянуть свій підхід до обмежень щодо обігу цінних паперів іноземних емітентів на території України у зв’язку з майбутніми розміщеннями, що відкриє більш широкі інвестиційні можливості для інвесторів.

Якщо ви хочете дізнатись більше про тему, яка розглядається в цій публікації, або про наші послуги, звертайтеся, будь ласка, до Олексія Сошенка та Олени Полякової.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: