fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Нацбанк спростив порядок ведення касових операцій

19/ 02/ 2019
  З 15 лютого для оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять розрахунки з касовими апаратами (РРО) вважається достатнім факт забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів) в електронній формі протягом трьох років. Занесення інформації з касових звітних чеків до відповідних книг обліку (КОРО) передбачено лише у разі її використання компаніями та підприємцями. Таких прогресивних змін вдалось досягти, завдяки спільній співпраці НБУ з експертами Європейської Бізнес Асоціації над удосконаленням Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (постанова НБУ №148). Крім того, цими змінами уточнено поняття «відокремлений підрозділ» суб’єктів господарювання. А саме, визначено, що це - філії, представництва, відділення, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізуються товари, надаються послуги та здійснюються розрахункові операції. Також Постановою розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізособами у розмірі 50 000 гривень. Тепер такі обмеження не поширюються на виплати, пов’язані з оплатою праці. Для небанківських фінансових установ  надано дозвіл самостійно встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного виконання зобов’язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача. Європейська Бізнес Асоціація дякує НБУ за відкритість та готовність чути бізнес. В той же час, звертаємо увагу, що штрафи за порушення касової дисципліни, передбачені застарілим Указом Президента від 1995 року залишаються. Тому, вкотре бізнес наголошує, що всі зміни треба здійснювати комплексно. Ще минулого року було підготовлено проект закону про скасування Указу Президента (яким встановлені штрафи). На початку цього року у ВРУ з’явився аналогічний законопроект №9451. Це ще раз підтверджує нагальність потреби бізнесу скасувати непомірно величезні штрафи. Сподіваємось, в 2019 році ситуацію зі штрафами все ж буде врегульовано. Довідково: Минулого тижня в Асоціації відбулася зустріч з Головою Правління НБУ Яковом Смолієм, під час якої було обговорено зміни в сфері лібералізації валютного контролю. Разом з тим, було підведено підсумки співпраці над змінами до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

З 15 лютого для оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять розрахунки з касовими апаратами (РРО) вважається достатнім факт забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (Z-звітів) в електронній формі протягом трьох років. Занесення інформації з касових звітних чеків до відповідних книг обліку (КОРО) передбачено лише у разі її використання компаніями та підприємцями.

Таких прогресивних змін вдалось досягти, завдяки спільній співпраці НБУ з експертами Європейської Бізнес Асоціації над удосконаленням Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (постанова НБУ №148).

Крім того, цими змінами уточнено поняття «відокремлений підрозділ» суб’єктів господарювання. А саме, визначено, що це – філії, представництва, відділення, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізуються товари, надаються послуги та здійснюються розрахункові операції.

Також Постановою розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізособами у розмірі 50 000 гривень. Тепер такі обмеження не поширюються на виплати, пов’язані з оплатою праці.

Для небанківських фінансових установ  надано дозвіл самостійно встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного виконання зобов’язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача. Європейська Бізнес Асоціація дякує НБУ за відкритість та готовність чути бізнес.

В той же час, звертаємо увагу, що штрафи за порушення касової дисципліни, передбачені застарілим Указом Президента від 1995 року залишаються. Тому, вкотре бізнес наголошує, що всі зміни треба здійснювати комплексно. Ще минулого року було підготовлено проект закону про скасування Указу Президента (яким встановлені штрафи). На початку цього року у ВРУ з’явився аналогічний законопроект №9451. Це ще раз підтверджує нагальність потреби бізнесу скасувати непомірно величезні штрафи. Сподіваємось, в 2019 році ситуацію зі штрафами все ж буде врегульовано.

Довідково:

Минулого тижня в Асоціації відбулася зустріч з Головою Правління НБУ Яковом Смолієм, під час якої було обговорено зміни в сфері лібералізації валютного контролю. Разом з тим, було підведено підсумки співпраці над змінами до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: