fbpx

Нацбанк обговорив з бізнесом та ДФС проблемні питання застосування заокруглення загальних сум у чеках

22/ 08/ 2019

За ініціативою НБУ відбулась зустріч по обговоренню проблемних питань застосування заокруглення загальних сум у чеках.

21 серпня представники НБУ організували нараду із залученням Асоціації та ДФС України щодо питань заокруглення загальних сум у чеках при розрахунках готівкою. Обговорювались питання практичного застосування норм Постанови Правління НБУ № 25 щодо відображення сум у чеках до та після заокруглення та реалізації підакцизних товарів.

Фахівці ДФС України повідомили, що на звернення суб’єктів господарювання ними підготовано ряд індивідуальних податкових консультацій (ІПК) із зазначеного питання, а саме № 1923/6/99-99-15-01-01-15/ІПК від 02.05.2019 р, № 3493/6/99-99-14-05-01-15/ІПК від 09.08.2018 р., № 4820/6/99-99-14-05-01-15/ІПК від 14.11.2018 р тощо. Крім того, на сайті ДФС України у липні 2018 року розміщено узагальнюючу податкову консультацію щодо відображення у фіскальних чеках сум заокруглення.

В результаті продуктивної дискусії та детального обговорення різних випадків відображення заокруглення сум учасники зустрічі прийшли до наступних висновків:

  • Необхідно розуміти різні визначення щодо ціни товару, за якою реалізовується товар та суми покупки, яка сплачується після заокруглення. Так, згідно Постанови НБУ та консультації ДФС під заокругленням (округленням) слід розуміти математичну операцію, яка полягає в заміні числа в бік збільшення або зменшення з відповідною точністю.
  • Суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чеку наступним чином:

– після рядка 7 фіскального чеку перед рядком 8 фіскального чеку додати нові рядки “Загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до заокруглення” та “заокруглена знижка/заокруглена надбавка”;

– в рядку 8 фіскального чеку “СУМА” зазначати “Загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після заокруглення“. Саме вказана сума вважається сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

  • ДФС не вважає порушенням мінімальних та максимальних роздрібних цін на алкогольні напої та тютюнові вироби, у разі якщо у чеку окремо вказується ціна на товар (без порушення вимог), заокруглена знижка/заокруглена надбавка  та загальна сума у чеку після заокруглення. Штрафні санкції відповідно до  14 і 15 абзаців частини другої Статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» можуть застосовуватись лише за порушення розміру мінімальних та максимальних роздрібних цін, а не до заокруглених загальних сум у чеку при розрахунках готівкою за алкогольні та тютюнові вироби.

Ми щиро вдячні НБУ та ДФС України за надані роз’яснення щодо проблеми застосування механізму заокруглення загальних сум у чеках при розрахунках готівкою. Та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю у питаннях спрощення податкового обліку сум заокруглення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: