fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Напередодні міжнародної конференції з державних закупівель ми дізналися думку спікерів щодо найактуальніших питань, які будуть обговорюватись на події

22/ 11/ 2023
  Держава через тендерні процедури може закуповувати товари, послуги та роботи. Чи можна стверджувати, що у якійсь з цих трьох категорій більше простору для зловживань? Чому? Н.Ш.: У будь-якій з трьох категорій - закупівля товарів, послуг і робіт - існують певні можливості для зловживань або порушень у тендерах. Саме тому важливо, щоб такі закупівлі відбувались в прозорий спосіб. Щоб громадськість, бізнес та контролюючі органи могли виявити такі зловживання та вчасно відреагувати. Водночас, чим складніший предмет закупівлі, тим важче провести аналіз і виявити порушення. Часто для цього потрібно чимало часу і спеціальні знання. Напевно тому  під час закупівель робіт, особливо  великих будівельних чи інфраструктурних проектів, може бути більше можливостей для корупційних схем.  Як Прозорро та інші майданчики можуть у режимі реального часу реагувати на скандальні та резонансні закупівлі, відомості про які з’являються в ЗМІ? Н.Ш.: Останнім часом ми спостерігаємо збільшення уваги до публічних закупівель з боку громадськості. Суспільство активно обговорює доцільність окремих закупівель в період дії воєнного стану. І це зрозуміло: ресурси нашої економіки наразі дуже обмежені, тому кожна копійка має витрачатись з розумом. З іншого боку громадяни можуть просто не знати всіх обставин, які вимагають проведення тих чи інших закупівель. Тому ми в Прозорро розробили спеціальний функціонал, який дозволить замовникам публікувати в системі детальне обгрунтування конкретної закупівлі, яке пояснить мету її проведення та  наприклад, причини, що  не дозволяють, обійтись без неї. Цей функціонал буде доступний для використання замовниками  вже 5 грудня. Детальніше про ці та інші аспекти публічних закупівель будемо говорити на міжнародній конференції “Публічні закупівлі: актуальні виклики та прозорі рішення” вже цієї суботи, 25 листопада.

Держава через тендерні процедури може закуповувати товари, послуги та роботи. Чи можна стверджувати, що у якійсь з цих трьох категорій більше простору для зловживань? Чому?

Н.Ш.: У будь-якій з трьох категорій – закупівля товарів, послуг і робіт – існують певні можливості для зловживань або порушень у тендерах. Саме тому важливо, щоб такі закупівлі відбувались в прозорий спосіб. Щоб громадськість, бізнес та контролюючі органи могли виявити такі зловживання та вчасно відреагувати. Водночас, чим складніший предмет закупівлі, тим важче провести аналіз і виявити порушення. Часто для цього потрібно чимало часу і спеціальні знання. Напевно тому  під час закупівель робіт, особливо  великих будівельних чи інфраструктурних проектів, може бути більше можливостей для корупційних схем. 

Як Прозорро та інші майданчики можуть у режимі реального часу реагувати на скандальні та резонансні закупівлі, відомості про які з’являються в ЗМІ?

Н.Ш.: Останнім часом ми спостерігаємо збільшення уваги до публічних закупівель з боку громадськості. Суспільство активно обговорює доцільність окремих закупівель в період дії воєнного стану. І це зрозуміло: ресурси нашої економіки наразі дуже обмежені, тому кожна копійка має витрачатись з розумом. З іншого боку громадяни можуть просто не знати всіх обставин, які вимагають проведення тих чи інших закупівель. Тому ми в Прозорро розробили спеціальний функціонал, який дозволить замовникам публікувати в системі детальне обгрунтування конкретної закупівлі, яке пояснить мету її проведення та  наприклад, причини, що  не дозволяють, обійтись без неї. Цей функціонал буде доступний для використання замовниками  вже 5 грудня.

Детальніше про ці та інші аспекти публічних закупівель будемо говорити на міжнародній конференції “Публічні закупівлі: актуальні виклики та прозорі рішення” вже цієї суботи, 25 листопада.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: