fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Митний комітет Асоціації у Харкові

18/ 06/ 2024
  У змішаному форматі відбулось засідання Митного комітету Асоціації у Харкові. В гості до митників завітали члени Координаційної ради ХО ЄБА - Голова Ігор Балака та Сергій Політучій, а також модератор Комітету Віра Носова, аби подякувати за відкритість до діалогу з бізнес-спільнотою керівництво Харківської митниці з нагоди прийдешнього професійного свята - Дня митника України. Під час засідання комітету фахівці Митниці відповіли на чисельні питання від бізнесу на теми: 1.Транзитні спрощення та авторизації. На сьогодні  Конвенція про процедуру спільного транзиту об’єднує 36 Договірних сторін, які запровадили єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту (NCTS). Країни-підписанти Конвенції: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн і Швейцарія), Великобританія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія та Україна. NCTS дає можливість налагодити обмін інформацією про всі етапи митного оформлення транзиту товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання механізму аналізу ризиків. Оскільки механізми реалізації на практиці окремих положень Конвенції та Митного кодексу України потребують додаткових роз’яснень, фахівці Харківської митниці пояснили як норми законів можна застосувати на практиці. 2.Доставка вантажів та транзитні переміщення під митним контролем. У важкий період воєнного стану та складних умов перетину кордону з ЄС через його блокування з боку деяких країн ЄС перевізники та експедитори мусять змінювати логістичні ланцюги. Тому виникають питання щодо подання відповідних заяв та документів на митницю. Фахівці відділу контролю доставки вантажів Харківської митниці надали роз’яснення нормативно-правових актів та алгоритму дій у подібних випадках. 3.Оформлення тимчасових митних декларацій в рамках застосування норм статті 260 Митного кодексу України та вимог постанови КМУ вiд 21 травня 2012р. №450 «Питання, повязанi iз застосуванням митних декларацiй». Учасники отримали пояснення в рамках застосування заходів тарифного регулювання та підтвердження країни походження товарів. Щиро дякуємо спеціалістам за експертизу та ґрунтовне розяснення. Ми продовжуємо збирати питання для наступних заходів. Тож, якщо у Вас є запити до представників Харківської митниці, надсилайте їх на [email protected] . До нових зустрічей!
01/

У змішаному форматі відбулось засідання Митного комітету Асоціації у Харкові.

В гості до митників завітали члени Координаційної ради ХО ЄБА – Голова Ігор Балака та Сергій Політучій, а також модератор Комітету Віра Носова, аби подякувати за відкритість до діалогу з бізнес-спільнотою керівництво Харківської митниці з нагоди прийдешнього професійного свята – Дня митника України.

Під час засідання комітету фахівці Митниці відповіли на чисельні питання від бізнесу на теми:

1.Транзитні спрощення та авторизації. На сьогодні  Конвенція про процедуру спільного транзиту об’єднує 36 Договірних сторін, які запровадили єдині правила декларування та контролю за транзитними переміщеннями товарів із використанням спільного ІТ продукту (NCTS). Країни-підписанти Конвенції: 27 країн ЄС, 4 країни ЄАВТ (Ісландія, Норвегія, Ліхтенштейн і Швейцарія), Великобританія, Туреччина, Північна Македонія, Сербія та Україна. NCTS дає можливість налагодити обмін інформацією про всі етапи митного оформлення транзиту товарів з використанням електронних повідомлень в режимі реального часу та підвищити ефективність використання механізму аналізу ризиків. Оскільки механізми реалізації на практиці окремих положень Конвенції та Митного кодексу України потребують додаткових роз’яснень, фахівці Харківської митниці пояснили як норми законів можна застосувати на практиці.

2.Доставка вантажів та транзитні переміщення під митним контролем. У важкий період воєнного стану та складних умов перетину кордону з ЄС через його блокування з боку деяких країн ЄС перевізники та експедитори мусять змінювати логістичні ланцюги. Тому виникають питання щодо подання відповідних заяв та документів на митницю. Фахівці відділу контролю доставки вантажів Харківської митниці надали роз’яснення нормативно-правових актів та алгоритму дій у подібних випадках.

3.Оформлення тимчасових митних декларацій в рамках застосування норм статті 260 Митного кодексу України та вимог постанови КМУ вiд 21 травня 2012р. №450 «Питання, пов’язанi iз застосуванням митних декларацiй». Учасники отримали пояснення в рамках застосування заходів тарифного регулювання та підтвердження країни походження товарів.

Щиро дякуємо спеціалістам за експертизу та ґрунтовне роз’яснення.

Ми продовжуємо збирати питання для наступних заходів. Тож, якщо у Вас є запити до представників Харківської митниці, надсилайте їх на [email protected] .

До нових зустрічей!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: