fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Митна вартість має визначатись декларантом згідно Кодексу, а не регулюватись внутрішніми переконаннями Митниці, – ЕВА

16/ 06/ 2020
  Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано проєкт закону про внесення змін до Митного кодексу №3562. Відповідно до документу, плануються до розширення повноваження Митної служби в контексті підтвердження митної вартості товару. Так, передбачається, що митник може коригувати митну вартість, встановлюючи справедливу ціну на свою субктивну думку, незалежно від умов зовнішньоекономічної операції та договірної ціни, що встановлена та погоджена сторонами (бізнесами) у контракті, тощо. Крім того, у бізнесу можуть вимагатись додаткові документи, що підтверджують митну вартість, встановлену в контакті. Однак, вичерпний перелік таких документів законопроєктом не прописано.  На думку ж спільноти, перелік таких документів має бути встановлено Митним кодексом для забезпечення стабільності роботи компаній і не може змінюватись перманентно на розсуд ДМС України.  Наталія Артемчук. Координатор Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації. Даний законопроєкт викликає велике занепокоєння у бізнесу, що ситуація з підтвердженням митної вартості погіршиться, адже визначення митної вартості регулюватиметься не числовими показниками складових, а різноманітними листами, роз’ясненнями та внутрішніми документами Митниці. Це означає, що чіткого розуміння даної процедури у бізнесу не буде і цілком вірогідно, вона досить часто змінюватись без завчасного повідомлення. За оцінками спільноти, законопроєктом №3562 збільшуються дискреційні повноваження митниці, що, в свою чергу, збільшуватиме тиск на бізнес, у результаті чого може зрости попит на «сірі схеми товарної контрабанди». Тож Європейська Бізнес Асоціації звертається до Міністра фінансів України Сергія Марченка та Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева із закликом процедуру визначення митної вартості все ж залишити закріпленою Митним кодексом, аби бізнес мав більше стабільності та прогнозованості в контексті митних процедур, а його робочі процеси не залежали від організаційних новацій всередині митниці. Тим паче, збільшення тиску на доброчесний бізнес є неприпустимим в умовах економічної кризи, спричиненої карантином у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби. Водночас, варто зробити більший акцент на реформування Митної служби та забезпечення її роботи як сильного і справедливого органу, що захищає та відстоює інтереси прозорого бізнесу. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто.

Нещодавно у Верховній Раді було зареєстровано проєкт закону про внесення змін до Митного кодексу №3562. Відповідно до документу, плануються до розширення повноваження Митної служби в контексті підтвердження митної вартості товару.

Так, передбачається, що митник може коригувати митну вартість, встановлюючи “справедливу” ціну на свою суб’ктивну думку, незалежно від умов зовнішньоекономічної операції та договірної ціни, що встановлена та погоджена сторонами (бізнесами) у контракті, тощо. Крім того, у бізнесу можуть вимагатись додаткові документи, що підтверджують митну вартість, встановлену в контакті. Однак, вичерпний перелік таких документів законопроєктом не прописано.  На думку ж спільноти, перелік таких документів має бути встановлено Митним кодексом для забезпечення стабільності роботи компаній і не може змінюватись перманентно на розсуд ДМС України. 

Наталія Артемчук Координатор Митного комітету Європейської Бізнес Асоціації
Даний законопроєкт викликає велике занепокоєння у бізнесу, що ситуація з підтвердженням митної вартості погіршиться, адже визначення митної вартості регулюватиметься не числовими показниками складових, а різноманітними листами, роз’ясненнями та внутрішніми документами Митниці. Це означає, що чіткого розуміння даної процедури у бізнесу не буде і цілком вірогідно, вона досить часто змінюватись без завчасного повідомлення.

За оцінками спільноти, законопроєктом №3562 збільшуються дискреційні повноваження митниці, що, в свою чергу, збільшуватиме тиск на бізнес, у результаті чого може зрости попит на «сірі схеми товарної контрабанди». Тож Європейська Бізнес Асоціації звертається до Міністра фінансів України Сергія Марченка та Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетьманцева із закликом процедуру визначення митної вартості все ж залишити закріпленою Митним кодексом, аби бізнес мав більше стабільності та прогнозованості в контексті митних процедур, а його робочі процеси не залежали від організаційних новацій всередині митниці. Тим паче, збільшення тиску на доброчесний бізнес є неприпустимим в умовах економічної кризи, спричиненої карантином у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби.

Водночас, варто зробити більший акцент на реформування Митної служби та забезпечення її роботи як сильного і справедливого органу, що захищає та відстоює інтереси прозорого бізнесу. Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: