fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Ми працюємо як розвідники в чужій країні, – Артем Ситник на зустрічі з бізнесом

08/ 10/ 2018
    Станом на початок жовтня 155 справ направлено до суду Національним антикорупційним бюро. По близько 20-ти з них суспільство дуже чекає рішення. Саме справедливі вироки по ним будуть точкою неповернення та означатимуть, що в країні розпочата реальна протидія корупції. Про це наголосив Артем Ситник, директор НАБУ на зустрічі з бізнесом 8 жовтня в Європейській Бізнес Асоціації. Так, йшла мова про роботу та спеціалізацію детективів інституції, ризики та особливості роботи в Україні, функціонал подібних інституцій в Європі, стратегію розвитку НАБУ, інформування про роботу структури, гучні справи, які зараз розглядаються. «Процес реформування дається дуже важко. Зараз в України є два «екзамени». Перший – для виборців. З політичною корупцією треба боротись на виборах. Другий – запуск Антикорупційного суду. В той же час, треба розуміти, що є ризики. Зараз суспільство нікому не вірить. Тож, без постійного моніторингу, міжнародної експертизи, уваги від бізнесу та громадського суспільство якісні зміни буде важко впровадити», - наголосив пан Ситник. Трьома важливими умовами мінімізації корупції він назвав превенцію, дерегуляцію та використання правоохоронних функцій. Дерегуляція – це зменшення корупційних ризиків. Яскравий приклад – державні підприємства і призначення там якісних стратегічних керівників, які будуть його розвивати, а не викачувати ресурси», - пояснив він. - В той же час, має бути комплексна та спільна роботи. Наприклад, бази перевіряючих та правоохоронних органів потрібно інтегрувати, адже зараз вони адмініструються абсолютно по-різному. В свою чергу, бізнес-спільнота підняла питання електронних декларацій, роботи митних та податкових органів. Так, за словами пана Ситника, електронне декларування – величезна планка, піднята для України. «Однак, я не вважаю, що система запущена повноцінно. Лише одна десятитисячна декларацій перевірена. Подальший розвиток процесу залежатиме від багатьох факторів. В тому числі, хто буде очолювати Нацагентство із запобігання корупції», - пояснив він. Вкотре, для ефективної роботи прозорого бізнесу було акцентовано на необхідності гармонізації роботи митних і контролюючих органів на кордоні. Так, важливо розпочати створення єдиного незалежного аналітичного органу. Він займатиметься розслідуванням та упередженням економічних та фінансових злочинів. Діяльність нового органу має бути відокремлена від інших правоохоронних органів. На завершення пан Ситник додав, що корупція виникла не за один день, тож не за день це явище можна виправити. Суспільству потрібно дати посил. Якщо будуть результати – це і буде той посил. Бізнес, зі свого боку, наголосив, що НАБУ – це інстанція, куди варто звертатись за якісним врегулюванням питання, подякував за функціонал та важливість органу.
01/

 

Станом на початок жовтня 155 справ направлено до суду Національним антикорупційним бюро. По близько 20-ти з них суспільство дуже чекає рішення. Саме справедливі вироки по ним будуть точкою неповернення та означатимуть, що в країні розпочата реальна протидія корупції. Про це наголосив Артем Ситник, директор НАБУ на зустрічі з бізнесом 8 жовтня в Європейській Бізнес Асоціації.

Так, йшла мова про роботу та спеціалізацію детективів інституції, ризики та особливості роботи в Україні, функціонал подібних інституцій в Європі, стратегію розвитку НАБУ, інформування про роботу структури, гучні справи, які зараз розглядаються.

«Процес реформування дається дуже важко. Зараз в України є два «екзамени». Перший – для виборців. З політичною корупцією треба боротись на виборах. Другий – запуск Антикорупційного суду. В той же час, треба розуміти, що є ризики. Зараз суспільство нікому не вірить. Тож, без постійного моніторингу, міжнародної експертизи, уваги від бізнесу та громадського суспільство якісні зміни буде важко впровадити», – наголосив пан Ситник.

Трьома важливими умовами мінімізації корупції він назвав превенцію, дерегуляцію та використання правоохоронних функцій. “Дерегуляція – це зменшення корупційних ризиків. Яскравий приклад – державні підприємства і призначення там якісних стратегічних керівників, які будуть його розвивати, а не викачувати ресурси», – пояснив він. – В той же час, має бути комплексна та спільна роботи. Наприклад, бази перевіряючих та правоохоронних органів потрібно інтегрувати, адже зараз вони адмініструються абсолютно по-різному”.

В свою чергу, бізнес-спільнота підняла питання електронних декларацій, роботи митних та податкових органів. Так, за словами пана Ситника, електронне декларування – величезна планка, піднята для України. «Однак, я не вважаю, що система запущена повноцінно. Лише одна десятитисячна декларацій перевірена. Подальший розвиток процесу залежатиме від багатьох факторів. В тому числі, хто буде очолювати Нацагентство із запобігання корупції», – пояснив він.

Вкотре, для ефективної роботи прозорого бізнесу було акцентовано на необхідності гармонізації роботи митних і контролюючих органів на кордоні. Так, важливо розпочати створення єдиного незалежного аналітичного органу. Він займатиметься розслідуванням та упередженням економічних та фінансових злочинів. Діяльність нового органу має бути відокремлена від інших правоохоронних органів.

На завершення пан Ситник додав, що корупція виникла не за один день, тож не за день це явище можна виправити. Суспільству потрібно дати посил. Якщо будуть результати – це і буде той посил.

Бізнес, зі свого боку, наголосив, що НАБУ – це інстанція, куди варто звертатись за якісним врегулюванням питання, подякував за функціонал та важливість органу.

Звіти та фотогалереї

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: