fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Міндовкілля запустило нові онлайн-послуги для бізнесу та громадськості

24/ 12/ 2021
  22 грудня представники Європейської Бізнес Асоціації взяли участь у презентації трьох нових онлайн-сервісів національного вебпорталу ЕкоСистема, ініційованого Міндовкілля. Тож, до уваги бізнесу, інформуємо, що відтепер компанії можуть скористатись такими цифровими адміністративними послугами та функціями: Подача декларації про відходи. Послуга є необхідною для підприємств, що отримують дозвіл у сфері поводження з відходами, та тих, хто має декларувати обсяг утворених відходів. Раніше, подаючи онлайн декларацію, підприємства змушені були чекати на її реєстрацію протягом 5 днів, а також могли отримати відмову через допущені помилки. Електронний реєстр висновків на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку. Такий висновок є необхідним для перевезення через митний кордон України відходів і підтверджує, що відходи безпечні, включені до Зеленого переліку і їх перевезення не суперечить Базельській конвенції. Замість паперового висновку підприємства отримуватимуть запис в електронному реєстрі. З нього співробітники митниці генеруватимуть QR-код з реєстру, в якому буде міститись вся необхідна інформація. На її основі прийматиметься рішення чи пропускати такий товар через кордон чи ні. QR-витяг з реєстрів екологічної інформації. На виконання закону про доступ до публічної інформації, кожен охочий, ввівши ЄДРПОУ, може згенерувати низку екологічних даних про компанію, наприклад інформацію щодо дозволів та дані щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, сплачені екологічні податки тощо. Європейська Бізнес Асоціація підтримує прагнення діджиталізації екологічних послуг, що реалізується в рамках всеукраїнської програми держава в смартфоні. Відтак, ініціатива Міндовкілля щодо переводу адміністративних послуг у формат peopleless та paperless сприятиме спрощенню процесу отримання дозвільних документів, зменшенню потенційних корупційних ризиків, а також детінізації економіки. З метою повноцінного та якісного запуску онлайн-сервісів, бізнес-спільнота готова активно підключатись до процесу тестування та надавати свої пропозиції. Довідково: ЕкоСистема – національна платформа, що містить адміністративні послуги для бізнесу та інформація для громадян у сфері довкілля. Вебпортал наразі пропонує доступ до 9 онлайн сервісів, 90 відкритих реєстрів, 3 інтегровані інформаційні ресурси (Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, вебсайт та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів) тощо.

22 грудня представники Європейської Бізнес Асоціації взяли участь у презентації трьох нових онлайн-сервісів національного вебпорталу ЕкоСистема, ініційованого Міндовкілля.

Тож, до уваги бізнесу, інформуємо, що відтепер компанії можуть скористатись такими цифровими адміністративними послугами та функціями:

  1. Подача декларації про відходи. Послуга є необхідною для підприємств, що отримують дозвіл у сфері поводження з відходами, та тих, хто має декларувати обсяг утворених відходів. Раніше, подаючи онлайн декларацію, підприємства змушені були чекати на її реєстрацію протягом 5 днів, а також могли отримати відмову через допущені помилки.
  2. Електронний реєстр висновків на транскордонне перевезення відходів, що включені до Зеленого переліку. Такий висновок є необхідним для перевезення через митний кордон України відходів і підтверджує, що відходи безпечні, включені до Зеленого переліку і їх перевезення не суперечить Базельській конвенції. Замість паперового висновку підприємства отримуватимуть запис в електронному реєстрі. З нього співробітники митниці генеруватимуть QR-код з реєстру, в якому буде міститись вся необхідна інформація. На її основі прийматиметься рішення чи пропускати такий товар через кордон чи ні.
  3. QR-витяг з реєстрів екологічної інформації. На виконання закону про доступ до публічної інформації, кожен охочий, ввівши ЄДРПОУ, може згенерувати низку екологічних даних про компанію, наприклад інформацію щодо дозволів та дані щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, сплачені екологічні податки тощо.

Європейська Бізнес Асоціація підтримує прагнення діджиталізації екологічних послуг, що реалізується в рамках всеукраїнської програми держава в смартфоні. Відтак, ініціатива Міндовкілля щодо переводу адміністративних послуг у формат peopleless та paperless сприятиме спрощенню процесу отримання дозвільних документів, зменшенню потенційних корупційних ризиків, а також детінізації економіки. З метою повноцінного та якісного запуску онлайн-сервісів, бізнес-спільнота готова активно підключатись до процесу тестування та надавати свої пропозиції.

Довідково: ЕкоСистема – національна платформа, що містить адміністративні послуги для бізнесу та інформація для громадян у сфері довкілля. Вебпортал наразі пропонує доступ до 9 онлайн сервісів, 90 відкритих реєстрів, 3 інтегровані інформаційні ресурси (Державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду, вебсайт та Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів) тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: