fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Методику стимулюючого тарифоутворення прийнято, – ЕВА

31/ 08/ 2020
  Минулого тижня Національна комісія що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг прийняла і затвердила методику щодо стимулюючого тарифоутворення для операторів систем розподілу (RAB-регулювання). Методика передбачає ставку доходності 16,74% на «нову» базу активів та ставку доходності 3% на «стару» базу активів. 50% коштів, які є доходами на стару базу активів, обов’язково мають бути реінвестовані у модернізацію мереж операторів систем розподілу. Разом з тим, зазначимо, що Національний Регулятор не дослухався до експертів та представників бізнес спільноти, котра наполягала на використанні кращих європейських практик при впровадженні стимулюючого регулювання. Європейська Бізнес Асоціація підкреслює, що прийняття стимулюючого тарифоотуворення є важливим кроком для розвитку електромережевої інфраструктури, покращення якості послуги електрозабезпечення, збільшення інвестиційної привабливості українського бізнесу через здешевлення підключення до електромереж. За підрахунками експертів ринку, прийняті параметри RAB-регулювання дозволять залучати 470 дол в 1 км електромереж. В той час як потреба в середньому оцінюється в 1200 дол/км. На нашу думку, недостаток інвестицій ставить під загрозу виконання в повному об’ємі задач, що стоять перед реформою тарифоутворення: інвестування в розвиток і оновлення інфраструктури електромереж, виконання вимог Регулятора зі скорочення SAIDI та втрат в електромережах, покращення умов приєднання, що має значення для міжнародного рейтингу Doing Business. Тож дякуємо за крок в напрямку стимулюючого тарифоутворення, водночас, сподіваємось, все ж прийняті параметри буде розширено.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Минулого тижня Національна комісія що здійснює державне регулювання в сфері енергетики та комунальних послуг прийняла і затвердила методику щодо стимулюючого тарифоутворення для операторів систем розподілу (RAB-регулювання). Методика передбачає ставку доходності 16,74% на «нову» базу активів та ставку доходності 3% на «стару» базу активів. 50% коштів, які є доходами на стару базу активів, обов’язково мають бути реінвестовані у модернізацію мереж операторів систем розподілу.

Разом з тим, зазначимо, що Національний Регулятор не дослухався до експертів та представників бізнес спільноти, котра наполягала на використанні кращих європейських практик при впровадженні стимулюючого регулювання.

Європейська Бізнес Асоціація підкреслює, що прийняття стимулюючого тарифоотуворення є важливим кроком для розвитку електромережевої інфраструктури, покращення якості послуги електрозабезпечення, збільшення інвестиційної привабливості українського бізнесу через здешевлення підключення до електромереж.

За підрахунками експертів ринку, прийняті параметри RAB-регулювання дозволять залучати 470 дол в 1 км електромереж. В той час як потреба в середньому оцінюється в 1200 дол/км. На нашу думку, недостаток інвестицій ставить під загрозу виконання в повному об’ємі задач, що стоять перед реформою тарифоутворення: інвестування в розвиток і оновлення інфраструктури електромереж, виконання вимог Регулятора зі скорочення SAIDI та втрат в електромережах, покращення умов приєднання, що має значення для міжнародного рейтингу Doing Business. Тож дякуємо за крок в напрямку стимулюючого тарифоутворення, водночас, сподіваємось, все ж прийняті параметри буде розширено.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: