fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Менеджерка Комітету з охорони здоров’я Асоціації долучилася до конференції «ФАРМБЮДЖЕТ 2025»

30/ 09/ 2024
  Менеджерка Комітету з охорони здоровя Європейської Бізнес Асоціації Олена Ситенок минулого тижня долучилася до конференції «ФАРМБЮДЖЕТ 2025», де порушила низку актуальних питань, важливих для фармацевтичної галузі України. Зокрема, автоматичне визнання сертифікатів GMP, що видані уповноваженими органами країн зі строгими регуляторними органами. Олена в чергове підкреслила важливість уникнення зайвої процедури надання висновків і дублювання процесів, які ускладнюють та уповільнюють потрапляння ліків до пацієнтів, якість яких вже перевірено відповдними установами в Європейському Союзі. Ще більшої актуальності набрало це питання після отримання Україною статусу кандидата в ЄС, оскільки там подібна процедура відсутня і Україні потрібно поступово наближати своє законодавство до законодавства ЄС. Варто відмовитися від процедури додаткового визнання сертифікатів GMP в Україні вже зараз, задля гармонізації українського законодавства з європейськими нормами та уникнення подальших чисельних змін документації. До того ж, Законом України «Про лікарські засоби» від 28 липня 2022 року надання висновків не передбачено. Комітетом з охорони здоровя Асоціації було розроблено та направлено до Держлікслужби проєкт порядку щодо GMP на виконання нового Закону України «Про лікарські засоби», що вже враховує європейські норми. Тож, Олена висловила сподівання, що напрацювання експертів Комітету будуть взяті до уваги при розробці відповідного порядку. Також було обговорено питання прозорості у підготовці підзаконних актів до Закону України щодо паралельного імпорту лікарських засобів, оскільки Закон вступає в дію в січні 2025 року, а станом на кінець вересня 2024 року бізнес-спільнота не була ознайомлена з жодним підзаконним актом чи його проєктом, що передбачені цим Законом. Дякуємо організаторам Proxima Research за можливість підтримувати діалог між бізнесом та державою для створення умов, що сприятимуть розвитку фармацевтичної галузі та підвищенню доступності ліків для населення України.
01/

Менеджерка Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації Олена Ситенок минулого тижня долучилася до конференції «ФАРМБЮДЖЕТ 2025», де порушила низку актуальних питань, важливих для фармацевтичної галузі України.

Зокрема, автоматичне визнання сертифікатів GMP, що видані уповноваженими органами країн зі строгими регуляторними органами. Олена в чергове підкреслила важливість уникнення зайвої процедури надання висновків і дублювання процесів, які ускладнюють та уповільнюють потрапляння ліків до пацієнтів, якість яких вже перевірено відповдними установами в Європейському Союзі. Ще більшої актуальності набрало це питання після отримання Україною статусу кандидата в ЄС, оскільки там подібна процедура відсутня і Україні потрібно поступово наближати своє законодавство до законодавства ЄС. Варто відмовитися від процедури додаткового визнання сертифікатів GMP в Україні вже зараз, задля гармонізації українського законодавства з європейськими нормами та уникнення подальших чисельних змін документації. До того ж, Законом України «Про лікарські засоби» від 28 липня 2022 року надання висновків не передбачено. Комітетом з охорони здоров’я Асоціації було розроблено та направлено до Держлікслужби проєкт порядку щодо GMP на виконання нового Закону України «Про лікарські засоби», що вже враховує європейські норми. Тож, Олена висловила сподівання, що напрацювання експертів Комітету будуть взяті до уваги при розробці відповідного порядку.

Також було обговорено питання прозорості у підготовці підзаконних актів до Закону України щодо паралельного імпорту лікарських засобів, оскільки Закон вступає в дію в січні 2025 року, а станом на кінець вересня 2024 року бізнес-спільнота не була ознайомлена з жодним підзаконним актом чи його проєктом, що передбачені цим Законом.

Дякуємо організаторам Proxima Research за можливість підтримувати діалог між бізнесом та державою для створення умов, що сприятимуть розвитку фармацевтичної галузі та підвищенню доступності ліків для населення України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: