fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Менеджерка Комітету з охорони здоров’я Асоціації долучилась до форуму, присвяченому системі ОМТ 

08/ 10/ 2024
  Менеджерка Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації Олена Ситенок долучилась до форуму, присвяченому системі Оцінки Медичних Технологій (ОМТ).   На форумі було обговорено низку важливих питань щодо функціонування системи ОМТ в Україні. ОМТ є важливим інструментом у прийнятті рішень щодо раціонального використання державних коштів в системі охорони здоров’я. Процес ОМТ для лікарських засобів в Україні був започаткований у 2020 році, і, попри наявні труднощі, система продовжує функціонувати.   Проте, ОМТ для медичних виробів ще тільки починає свою розбудову в Україні, в той час, як у світі вже тривалий час активно використовується.   Під час свого виступу Олена Ситенок наголосила на важливості запровадження системи ОМТ для медичних виробів та одночасного створення переліку медичних виробів, що будуть відшкодовуватися за кошти державного бюджету. Це, з одного боку, дозволить забезпечити прозорість та зрозумілість важливості цієї процедури для виробників медичних виробів, а, з іншого боку, дозволить пацієнтам безоплатно отримувати якісні медичні вироби, що покращують якість життя. Проте, важливо надати достатній перехідний період перед впровадженням такого переліку, щоб не допустити обмеження доступу пацієнтів до медичних виробів, що наразі закуповуються державою відповідно по Постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 216 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них».  Варто зауважити, що медичні вироби сильно відрізняються від лікарських засобів своїм життєвим циклом, регуляторним середовищем та, навіть, всередині медичних виробів існує велика різноманітність. Тому вони потребують окремого підходу в застосуванні ОМТ, який би врахував ці особливості.  Важливо, щоб методологія ОМТ враховувала не лише безпосередній вплив на бюджет в певний момент часу, але також і клінічну ефективність, безпеку, вплив на економіку в довгостроковій перспективі, яку може чинити непрацездатність, викликана тривалою хворобою, вплив хвороби на якість життя пацієнта.  Пані Олена також зауважила, що було б доцільно залучати бізнес-спільноту до розробки проєкту настанови з ОМТ для медичних виробів до його винесення на офіційне публічне обговорення аби члени Асоціації змогли надати свою експертизу для наближення цього документу до європейських стандартів.  Асоціація щиро дякує організаторам за запрошення та сподівається на продовження активної співпраці зі стейкхолдерами щодо згаданих питань.  
01/

Менеджерка Комітету з охорони здоров’я Європейської Бізнес Асоціації Олена Ситенок долучилась до форуму, присвяченому системі Оцінки Медичних Технологій (ОМТ).  

На форумі було обговорено низку важливих питань щодо функціонування системи ОМТ в Україні. ОМТ є важливим інструментом у прийнятті рішень щодо раціонального використання державних коштів в системі охорони здоров’я. Процес ОМТ для лікарських засобів в Україні був започаткований у 2020 році, і, попри наявні труднощі, система продовжує функціонувати.  

Проте, ОМТ для медичних виробів ще тільки починає свою розбудову в Україні, в той час, як у світі вже тривалий час активно використовується.  

Під час свого виступу Олена Ситенок наголосила на важливості запровадження системи ОМТ для медичних виробів та одночасного створення переліку медичних виробів, що будуть відшкодовуватися за кошти державного бюджету. Це, з одного боку, дозволить забезпечити прозорість та зрозумілість важливості цієї процедури для виробників медичних виробів, а, з іншого боку, дозволить пацієнтам безоплатно отримувати якісні медичні вироби, що покращують якість життя. Проте, важливо надати достатній перехідний період перед впровадженням такого переліку, щоб не допустити обмеження доступу пацієнтів до медичних виробів, що наразі закуповуються державою відповідно по Постанови Кабінету Міністрів України від 7 березня 2022 р. № 216 «Деякі питання закупівлі лікарських засобів, медичних виробів та допоміжних засобів до них». 

Варто зауважити, що медичні вироби сильно відрізняються від лікарських засобів своїм життєвим циклом, регуляторним середовищем та, навіть, всередині медичних виробів існує велика різноманітність. Тому вони потребують окремого підходу в застосуванні ОМТ, який би врахував ці особливості. 

Важливо, щоб методологія ОМТ враховувала не лише безпосередній вплив на бюджет в певний момент часу, але також і клінічну ефективність, безпеку, вплив на економіку в довгостроковій перспективі, яку може чинити непрацездатність, викликана тривалою хворобою, вплив хвороби на якість життя пацієнта. 

Пані Олена також зауважила, що було б доцільно залучати бізнес-спільноту до розробки проєкту настанови з ОМТ для медичних виробів до його винесення на офіційне публічне обговорення аби члени Асоціації змогли надати свою експертизу для наближення цього документу до європейських стандартів. 

Асоціація щиро дякує організаторам за запрошення та сподівається на продовження активної співпраці зі стейкхолдерами щодо згаданих питань.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: