fbpx

Legal Hotline, 5 липня 2018

05/ 07/ 2018

Закон про ТОВ та ТДВ вступив силу

Закон України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», який встановлює кардинальні зміни у регулюванні діяльності та управління ТОВ та ТДВ, вступив в силу 17 червня 2018 року. В свою чергу втратили чинність положення Закону України «Про господарські товариства» в частині, що стосується товариств з обмеженою відповідальністю та товариств з додатковою відповідальністю. Протягом року з дня набрання чинності цим законом положення статутів товариств ще діятимуть в частині, що відповідає законодавству станом на 17 червня 2018 року, однак все ж статути потрібно буде привести у відповідність до нового регулювання.

 

Прийнято Закон України «Про Валюту»

Законом передбачено значну лібералізацію на ринку іноземної валюти в Україна та скасування певних валютних обмежень.  Закон набирає чинність з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через сім місяців з дня набрання ним чинності.

Найважливішими змінами Закону є скасування ряду нормативних актів, які передбачають встановлення валютних обмежень, зокрема:

  • Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (надалі – «Декрет»), яким передбачено можливість здійснювати перерахування іноземної валюти за кордон, зокрема для здійснення інвестицій, лише на підставі індивідуальних ліцензій НБУ;
  • Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті», яким встановлено максимальний строк розрахунків в іноземній валюті за зовнішньоекономічними операціями у 180 днів;
  • Указу Президента України «Про врегулювання порядку одержання резидентами кредитів, позик в іноземній валюті від нерезидентів та застосування штрафних санкцій за порушення валютного законодавства», яким передбачена обов’язкова реєстрації  іноземних позик та кредитів в НБУ.

В той же час, відповідно до положень нового Закону, НБУ все ж таки залишає за собою право встановлювати певні обмеження у разі виникнення загрози стабільності банківської та/або фінансової системи держави, зокрема НБУ має право на строк у 6 місяців встановлювати, зокрема,  граничні строки розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів, особливості здійснення операцій, пов’язаних із рухом капіталу, запроваджувати дозволи та/або ліміти на проведення окремих валютних операцій. У разі, якщо вказані заходи не стабілізують ситуацію на валютному ринку, НБУ має право продовжити дію таких заходів, але на строк не більший за 6 місяців.

 

Набрав чинності порядок погодження внутрішніх положень банків про оцінку кредитного ризику

20 червня 2018 вступив в силу Порядок погодження внутрішніх положень банків щодо оцінки активів та розрахунку розміру кредитного ризику в частині підходів до визначення значень коефіцієнтів імовірності дефолту боржника/контрагента. Порядком встановлений перелік документів, а також вимоги до внутрішнього положення банку, які подаються до НБУ. Також зазначено, що рішення про погодження, відмову в погодженні внутрішнього положення банку або скасування раніше наданого погодження приймає Комітет з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайту) платіжних систем.

 

НБУ оновив правила збереження, захисту, використання та розкриття банківської таємниці

Тепер банки надають інформацію стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної або фізичної особи, фізичної особи – суб’єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу не тільки на вимогу органів прокуратури, СБУ, Національної поліції, НАБУ і АМКУ, але і на вимогу інших уповноважених державних органів і осіб, визначених частиною першою статті 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність».

 

Оновлено санкційні списки проти Російської Федерації

Введені санкції ще до 30 юридичних та 14 фізичних осіб, які пов’язані з російською агресією в Україні. Оновлений список санкцій тепер налічує більше 1700 фізичних осіб та більше 750 юридичних осіб.

Застосовані санкції полягають у блокуванні активів, обмеженні торговельних операцій, запобігання виведенню капіталу за межі України, припинення видачі дозволів, ліцензій, зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань та інше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: