fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Крок до спрощення процедури надрокористування – зроблено

04/ 03/ 2021
  3 березня, Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьовану редакцію законопроєкту №4187 щодо підтримки та розвитку вітчизняних галузей надрокористування. Документ є синтезом кращих положень альтернативного законопроєкту №4187-1 та враховує зауваження, подані бізнес-спільнотою. Він містить низку ініціатив, спрямованих на спрощення процедури надання надр у користування та збільшення потенціалу галузі. Так, було враховано такі пропозиції Асоціації, як: Виключено норми про додатковий податок - плату за користування ділянками надр як інструменту для боротьби зі сплячими ліцензіями. Виключено можливість розстрочення платежу з оплати ціни спеціального дозволу, в якому ми вбачали потенціальну корупційну складову. Це, в тому числі, допоможе мініміувати можливість отримання ліцензії компанією, що не має точних намірів здійснювати діяльність.  Виключено необхідність проведення додаткової процедури ОВД, що могло б затягувати реалізацію інвестиційних проєктів компаній та спричинювати додаткові витрати. Запроваджено право повного та часткового відчуження прав за спеціальним дозволом на користування надрами його власником, що допоможе спростити процедуру реалізації права компанії на продаж/купівлю свердловин. Раніше передавати право законодавчо було неможливо.  Виключено норму про сплату збору за продовження дії спецдозволів для всіх надрокористувачів, що забезпечить рівні умови для всіх учасників видобувної галузі (адже кілька років тому це було зроблено лише для нафтогазоносних надр). Європейська Бізнес Асоціація дякує Комітету ВРУ за відкритість та діалог. Спільнота очікує на реєстрацію законопроєкту №4187-д на сайті ВРУ. Сподіваємось на підтримку народних обранців в залі!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.      

3 березня, Комітет ВРУ з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьовану редакцію законопроєкту №4187 щодо підтримки та розвитку вітчизняних галузей надрокористування.

Документ є синтезом кращих положень альтернативного законопроєкту №4187-1 та враховує зауваження, подані бізнес-спільнотою. Він містить низку ініціатив, спрямованих на спрощення процедури надання надр у користування та збільшення потенціалу галузі.

Так, було враховано такі пропозиції Асоціації, як:

  1. Виключено норми про додатковий податок – плату за користування ділянками надр як інструменту для боротьби зі сплячими ліцензіями.
  2. Виключено можливість розстрочення платежу з оплати ціни спеціального дозволу, в якому ми вбачали потенціальну корупційну складову. Це, в тому числі, допоможе мініміувати можливість отримання ліцензії компанією, що не має точних намірів здійснювати діяльність. 
  3. Виключено необхідність проведення додаткової процедури ОВД, що могло б затягувати реалізацію інвестиційних проєктів компаній та спричинювати додаткові витрати.
  4. Запроваджено право повного та часткового відчуження прав за спеціальним дозволом на користування надрами його власником, що допоможе спростити процедуру реалізації права компанії на продаж/купівлю свердловин. Раніше передавати право законодавчо було неможливо. 
  5. Виключено норму про сплату збору за продовження дії спецдозволів для всіх надрокористувачів, що забезпечить рівні умови для всіх учасників видобувної галузі (адже кілька років тому це було зроблено лише для нафтогазоносних надр).

Європейська Бізнес Асоціація дякує Комітету ВРУ за відкритість та діалог. Спільнота очікує на реєстрацію законопроєкту №4187-д на сайті ВРУ. Сподіваємось на підтримку народних обранців в залі!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: