fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Коучинговий підхід у комунікаціях керівника: підвищуємо ефективність команди

24/ 04/ 2018
  Автор: Горбачова Ірина, професійний коуч (ACSTH), член ICF, більше 20 років досвіду роботи в сфері комунікацій, PR, управління персоналом, в тому числі на керівних посадах Одним з ключових викликів, який сьогодні постав перед керівником – це освоєння нових підходів в управлінні людськими ресурсами для найбільшої ефективності діяльності компанії. Сьогодні багато підлеглих отримали досвід в різних галузях і сферах бізнесу, вони пройшли не один тренінг, вони довели свою ефективність у багатьох проектах. Одним словом - вони стали особистостями. А особистість, як психологічна постать, схильна відстоювати свою позицію, сперечатися, не боятися аргументувати і бути «Дорослою» надбудовою (в термінах Е. Берна) над функціоналом співробітника. Найбільший виклик з яким зустрічаються сьогодні керівники – це вміти домовлятися зі своїми підлеглими. Швидше впливати без опори на формальну владу, ніж директивно наказувати, швидше лідирувати, а ніж адмініструвати і т.д. Якщо цього не робити, то можна не дивуватися, що люди йдуть, або в кращому випадку, працюють без ініціативи. Сьогодні всі сучасні HR-концепції, так чи інакше, повязані з поняттям залученості та  причетності. В зв’язку з цим необхідні нові навички, компетенції. На сьогоднішній день не достатньо вміти грамотно поставити задачу і проконтролювати виконання. Сьогодні важливо бути не просто лідером, а бути лідером, що надихає, вміє мотивувати, залучати, розвивати і утримувати співробітників. І коучинговий підхід якнайкраще підходить для вирішення цієї задачі. Якщо коротко, то коучинг – це підхід особистого та професійного розвитку. Це опора на внутрішню дорослу позицію самого коуча і на відношення до клієнта як до дорослої особистості, здібної справитись з тими задачами, котрі стоять перед нею. Це передача відповідальності, розмова дорослого з дорослим. Коучинговий підхід неймовірно впливає на такі, як би здавалось, повсякденні дії керівника: як він слухає співробітників і що саме чує, якими способами доносить свої думки, ідеї, розпорядження до підлеглих, як хвалить і за що критикує, як справляється зі своїм емоційним станом і тим самим впливає на атмосферу у команді. Звичайно, коучинговий підхід – не панацея. Але це дуже результативний спосіб посилити свої лідерські компетенції, підвищити якість своєї комунікації, що в підсумку дасть ще більшу ефективність роботи всієї команди і ще більше залучення, ініціативність, відповідальність співробітників. Запрошуємо вас на відкриту лекцію «Коучинговий підхід у комунікаціях керівника: підвищуємо ефективність команди», яку проведуть провідні практикуючі професійні коучі, члени Міжнародної Федерації Коучингу. Захід проводиться в рамках Міжнародного тижня коучингу.* * Міжнародний тиждень коучингу (ICW) - тижневе святкування, яке інформує громадськість про цінність роботи з професійним коучем і визнає результати і прогрес, досягнутий в процесі коучингу.

Автор: Горбачова Ірина, професійний коуч (ACSTH), член ICF, більше 20 років досвіду роботи в сфері комунікацій, PR, управління персоналом, в тому числі на керівних посадах

Одним з ключових викликів, який сьогодні постав перед керівником – це освоєння нових підходів в управлінні людськими ресурсами для найбільшої ефективності діяльності компанії.

Сьогодні багато підлеглих отримали досвід в різних галузях і сферах бізнесу, вони пройшли не один тренінг, вони довели свою ефективність у багатьох проектах. Одним словом – вони стали особистостями. А особистість, як психологічна постать, схильна відстоювати свою позицію, сперечатися, не боятися аргументувати і бути «Дорослою» надбудовою (в термінах Е. Берна) над функціоналом співробітника.

Найбільший виклик з яким зустрічаються сьогодні керівники – це вміти домовлятися зі своїми підлеглими. Швидше впливати без опори на формальну владу, ніж директивно наказувати, швидше лідирувати, а ніж адмініструвати і т.д. Якщо цього не робити, то можна не дивуватися, що люди йдуть, або в кращому випадку, працюють без ініціативи. Сьогодні всі сучасні HR-концепції, так чи інакше, пов’язані з поняттям залученості та  причетності.

В зв’язку з цим необхідні нові навички, компетенції. На сьогоднішній день не достатньо вміти грамотно поставити задачу і проконтролювати виконання. Сьогодні важливо бути не просто лідером, а бути лідером, що надихає, вміє мотивувати, залучати, розвивати і утримувати співробітників. І коучинговий підхід якнайкраще підходить для вирішення цієї задачі.

Якщо коротко, то коучинг – це підхід особистого та професійного розвитку. Це опора на внутрішню дорослу позицію самого коуча і на відношення до клієнта як до дорослої особистості, здібної справитись з тими задачами, котрі стоять перед нею. Це передача відповідальності, розмова дорослого з дорослим.

Коучинговий підхід неймовірно впливає на такі, як би здавалось, повсякденні дії керівника: як він слухає співробітників і що саме чує, якими способами доносить свої думки, ідеї, розпорядження до підлеглих, як хвалить і за що критикує, як справляється зі своїм емоційним станом і тим самим впливає на атмосферу у команді.

Звичайно, коучинговий підхід – не панацея. Але це дуже результативний спосіб посилити свої лідерські компетенції, підвищити якість своєї комунікації, що в підсумку дасть ще більшу ефективність роботи всієї команди і ще більше залучення, ініціативність, відповідальність співробітників.

Запрошуємо вас на відкриту лекцію «Коучинговий підхід у комунікаціях керівника: підвищуємо ефективність команди», яку проведуть провідні практикуючі професійні коучі, члени Міжнародної Федерації Коучингу. Захід проводиться в рамках Міжнародного тижня коучингу.*

* Міжнародний тиждень коучингу (ICW) – тижневе святкування, яке інформує громадськість про цінність роботи з професійним коучем і визнає результати і прогрес, досягнутий в процесі коучингу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: