fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Конгрес місцевого самоврядування

01/ 04/ 2025
  Розв’язання глобальних проблем часто починається на місцевому рівні. Розуміючи контекст і специфіку своєї громади, люди завдяки активній співучасті знаходять ефективні рішення.  Згідно зі світовим рейтингом UN E-Government Index, Україна посідає перше місце у категорії «E-participation». Його результати репрезентують, наскільки громадяни готові долучатися до державних процесів через онлайн-платформи. За безпосередньої участі Фонду Східна Європа вже вдалося впровадити елементи електронної демократії у понад пів тисячі громад.  Цим досвідом, як і «best practice», ділилась Віра Недзведська, віцепрезидентка зі стратегічних партнерств у Фонді, у межах десятого Європейського конгресу місцевого самоврядування, що відбувався у Польщі. Віра виступала у панелі «Чи готові громади до цифрового майбутнього?» «Цифровізація покращує доступ до послуг, залучає інвесторів і підвищує рівень довіри мешканців до влади. Громади, які активно впроваджують цифрові технології, отримують більше можливостей для розвитку», – зазначила Віра.  Експертній спільноті Віра розповіла про ініціативи, що розробляються Фондом спільно з Мінцифри в межах швейцарсько-української Програми EGAP: «Індекс цифровізації громад», портал Дія.Цифрова громада, платформу електронної демократії E-DEM та інструменти СВОЇ. Також – про проєкти із розвитку CivicTech-рішень й ініціативу CDTO Campus, у межах якої готують фахівців із цифрової трансформації. «Завдяки таким ініціативам Україна стає державою, де громадяни беруть активну участь у розвитку своїх громад, мають реальний важіль впливу на рішення. Це послідовні кроки до прозорого, інноваційного врядування», – підсумувала Віра. Загалом у конгресі взяли участь понад 2 000 людей – лідери місцевого самоврядування, бізнесу, медіа, уряду та НУО із різних країн. Подія передбачала широкий спектр дискусій, семінарів, лекцій, мережевих сесій за 15-ма тематичними напрямами, як-от політика і безпека, економіка та фінанси, регіональна інфраструктура, зелена енергетика, міжнародне співробітництво та інше.
01/

Розв’язання глобальних проблем часто починається на місцевому рівні. Розуміючи контекст і специфіку своєї громади, люди завдяки активній співучасті знаходять ефективні рішення. 

Згідно зі світовим рейтингом UN E-Government Index, Україна посідає перше місце у категорії «E-participation». Його результати репрезентують, наскільки громадяни готові долучатися до державних процесів через онлайн-платформи. За безпосередньої участі Фонду Східна Європа вже вдалося впровадити елементи електронної демократії у понад пів тисячі громад. 

Цим досвідом, як і «best practice», ділилась Віра Недзведська, віцепрезидентка зі стратегічних партнерств у Фонді, у межах десятого Європейського конгресу місцевого самоврядування, що відбувався у Польщі. Віра виступала у панелі «Чи готові громади до цифрового майбутнього?»

«Цифровізація покращує доступ до послуг, залучає інвесторів і підвищує рівень довіри мешканців до влади. Громади, які активно впроваджують цифрові технології, отримують більше можливостей для розвитку», – зазначила Віра. 

Експертній спільноті Віра розповіла про ініціативи, що розробляються Фондом спільно з Мінцифри в межах швейцарсько-української Програми EGAP: «Індекс цифровізації громад», портал Дія.Цифрова громада, платформу електронної демократії E-DEM та інструменти СВОЇ. Також – про проєкти із розвитку CivicTech-рішень й ініціативу CDTO Campus, у межах якої готують фахівців із цифрової трансформації.

«Завдяки таким ініціативам Україна стає державою, де громадяни беруть активну участь у розвитку своїх громад, мають реальний важіль впливу на рішення. Це послідовні кроки до прозорого, інноваційного врядування», – підсумувала Віра.

Загалом у конгресі взяли участь понад 2 000 людей – лідери місцевого самоврядування, бізнесу, медіа, уряду та НУО із різних країн. Подія передбачала широкий спектр дискусій, семінарів, лекцій, мережевих сесій за 15-ма тематичними напрямами, як-от політика і безпека, економіка та фінанси, регіональна інфраструктура, зелена енергетика, міжнародне співробітництво та інше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: