fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Комітет захисту та безпеки бізнесу Асоціації зустрівся зі Станіславом Кравченком, Головою Касаційного кримінального суду у складі ВС

25/ 07/ 2022
  Під час зустрічі учасники обговорили питання функціонування Верховного Суду та судової системи у воєнний період загалом. На сьогодні судова система працює стабільно, всі справи розглядаються в плановому порядку. Окремо мова йшла про відповідальність за колабораційну діяльність. Так, станом на сьогодні напрацьовується судова практика щодо застосування цієї норми та питання формування звинувачень з боку прокурорів. Учасники зачепили і питання роботи бізнесу на тимчасово окупованих територіях. Голова Касаційного кримінального суду повідомив про зміни до Кримінального кодексу України, зокрема, щодо статті 111-1 «Колабораційна діяльність». На сьогоднішній день законом врегульовано питання відповідальності провадження господарської діяльності та взаємодії з представниками окупаційної влади. Водночас, кожну ситуацію необхідно розглядати детально та визначати відповідальність учасників. Учасники також обговорили питання відшкодування шкоди, яка була завдана внаслідок бойових дій, компаніям. З перших днів Президентом України було піднято питання створення міжнародного суду. Одним із його завдань є питання відшкодування матеріальної шкоди. Тож мова йшла про можливі шляхи відшкодування коштів за пошкоджене майно. На сьогодні йде робота над цим питанням із залученням суддів, Міністерства закордонних справ та міністерства юстиції. Щодо фіксації, то Станіслав Кравченко відмітив титанічну роботу Національної поліції, які активно залучені до фіксації пошкодження майна та відкриття кримінальних проваджень на підконтрольних територіях. Незважаючи на те, що анонсовано створення міжнародного трибуналу, Суддівський корпус налаштований на те, що це буде в компетенції українських судів і відповідальність визначатиметься в кожному окремому випадку. Комітет захисту та безпеки бізнесу висловлює свою повагу Верховному Суду України за комунікацію. Сторони домовились про продовження зустрічей та обговоренню проблемних питань.

Під час зустрічі учасники обговорили питання функціонування Верховного Суду та судової системи у воєнний період загалом. На сьогодні судова система працює стабільно, всі справи розглядаються в плановому порядку. Окремо мова йшла про відповідальність за колабораційну діяльність. Так, станом на сьогодні напрацьовується судова практика щодо застосування цієї норми та питання формування звинувачень з боку прокурорів.

Учасники зачепили і питання роботи бізнесу на тимчасово окупованих територіях. Голова Касаційного кримінального суду повідомив про зміни до Кримінального кодексу України, зокрема, щодо статті 111-1 «Колабораційна діяльність». На сьогоднішній день законом врегульовано питання відповідальності провадження господарської діяльності та взаємодії з представниками окупаційної влади. Водночас, кожну ситуацію необхідно розглядати детально та визначати відповідальність учасників.

Учасники також обговорили питання відшкодування шкоди, яка була завдана внаслідок бойових дій, компаніям. З перших днів Президентом України було піднято питання створення міжнародного суду. Одним із його завдань є питання відшкодування матеріальної шкоди. Тож мова йшла про можливі шляхи відшкодування коштів за пошкоджене майно. На сьогодні йде робота над цим питанням із залученням суддів, Міністерства закордонних справ та міністерства юстиції.

Щодо фіксації, то Станіслав Кравченко відмітив титанічну роботу Національної поліції, які активно залучені до фіксації пошкодження майна та відкриття кримінальних проваджень на підконтрольних територіях.

Незважаючи на те, що анонсовано створення міжнародного трибуналу, Суддівський корпус налаштований на те, що це буде в компетенції українських судів і відповідальність визначатиметься в кожному окремому випадку.

Комітет захисту та безпеки бізнесу висловлює свою повагу Верховному Суду України за комунікацію. Сторони домовились про продовження зустрічей та обговоренню проблемних питань.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: