fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Комітет Асоціації з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку у Харкові

12/ 09/ 2018
  Експертами Комітету Асоціації з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку 12 вересня 2018 року стали: Ігор Балака, Голова комітету і генеральний директор «ВПФ «Крона»; власник Step by Step Group of Companies Абдурахман Шайхалов; та Юрій Костоглодов, керуючий партнер ICOM Capital. Спікери поділились найсвіжішою інформацією про сучасні тенденції і можливості для розвитку Real Estate-2018; інвестиції в нерухомість; енергоефективність як драйвер зростання ринку RE тощо. Ключові тези, які пролунали під час заходу: Харків – один із: 1) піонерів розвитку ринку RE в цілому, і, зокрема, 2) лідерів первинного ринку нерухомості (≈70% операцій у сфері житлової RE). Структура пропозиції на первинному ринку у 2018: економ – 41%, преміум – 12%, бізнес – 22%, комфорт – 25% (при цьому житло класу економ і комфорт майже не «зростає»). Інновації у сфері «первинки»: співпраця забудовників з банками, лізинг житла, активна конкуренція серед забудовників та ін. Щодо останнього, фахівці попередили про можливість виникнення проблеми недобудов у разі погіршення стану економіки України, що створює великі ризики для потенційних інвесторів. Тенденції ринку вторинного житла: конкуренція з боку забудовників (trade in), будівництво під цільові групи покупців; сегментування ринку. У 2018 році розвиток ринку комерційної RE вже можна назвати сталим. Від самого початку каталізатором цього процесу стало розширення ІТ-сектору, що призвело до подорожчання комерційної нерухомості на 20-40% у порівнянні з минулорічними показниками. Найбільш актуальним питанням у сфері енергоефективності, у тому числі в ЄС, є законодавче закріплення енергоефективних параметрів житла + реалізація відповідних перспективних проектів (напр., Basic House). Щиро дякуємо експертам за насичену зустріч та жваву дискусію!

Експертами Комітету Асоціації з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку 12 вересня 2018 року стали: Ігор Балака, Голова комітету і генеральний директор «ВПФ «Крона»; власник Step by Step Group of Companies Абдурахман Шайхалов; та Юрій Костоглодов, керуючий партнер ICOM Capital. Спікери поділились найсвіжішою інформацією про сучасні тенденції і можливості для розвитку Real Estate-2018; інвестиції в нерухомість; енергоефективність як драйвер зростання ринку RE тощо.

Ключові тези, які пролунали під час заходу:

  • Харків – один із: 1) піонерів розвитку ринку RE в цілому, і, зокрема, 2) лідерів первинного ринку нерухомості (≈70% операцій у сфері житлової RE).
  • Структура пропозиції на первинному ринку у 2018: економ – 41%, преміум – 12%, бізнес – 22%, комфорт – 25% (при цьому житло класу економ і комфорт майже не «зростає»).
  • Інновації у сфері «первинки»: співпраця забудовників з банками, лізинг житла, активна конкуренція серед забудовників та ін. Щодо останнього, фахівці попередили про можливість виникнення проблеми недобудов у разі погіршення стану економіки України, що створює великі ризики для потенційних інвесторів.
  • Тенденції ринку вторинного житла: конкуренція з боку забудовників (trade in), будівництво під цільові групи покупців; сегментування ринку.
  • У 2018 році розвиток ринку комерційної RE вже можна назвати сталим. Від самого початку каталізатором цього процесу стало розширення ІТ-сектору, що призвело до подорожчання комерційної нерухомості на 20-40% у порівнянні з минулорічними показниками.
  • Найбільш актуальним питанням у сфері енергоефективності, у тому числі в ЄС, є законодавче закріплення енергоефективних параметрів житла + реалізація відповідних перспективних проектів (напр., Basic House).

Щиро дякуємо експертам за насичену зустріч та жваву дискусію!

Спікери

1 / 3
Ігор Балака
Голова Комітету з нерухомості, інвестицій та стратегічного розвитку Харківського офісу Асоціації, генеральний директор «ВПФ «Крона»
Абдурахман Шайхалов
Власник Step by Step Group of Companies
Юрій Костоглодов
Керуючий партнер ICOM Capital
Ігор Балака
Абдурахман Шайхалов
Юрій Костоглодов

Презентації та документи

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: