fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Interpol red notice

21/ 12/ 2021
  Автор: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law & Investment В світі панує глобалізація, кордони стали умовними, а їх перетин лише паперовою формальністю, за таких умов з метою протидії міжнародній злочинності світова співдружність винайшла універсальний механізм співпраці між правоохоронними органами країн світу – формування єдиної бази осіб, що знаходяться в міжнародному розшуку. Як працює цей механізм? Країна, на території якої розшукувана особа скоїла тяжкий або особливо тяжкий  злочин, подає запит до Генерального Секретаріату Інтерполу (INTERPOL General Secretariat) на включення особи до єдиної бази Інтерполу. За результатами розгляду запиту та матеріалів, підтверджуючих скоєння особою тяжкого або особливо тяжкого злочину, така особа включається до бази Інтерполу та отримує так звану «Interpol red notice». За даними з офіційного сайту міжнародного бюро «Інтерпол» на сьогоднішній день 66 370 осіб зараз знаходяться в базі Інтерполу зі статусом  «Interpol red notice» Найчастіше «червону картку» отримують особи, що розшукуються за вбивства, зґвалтування, жорстоке поводження з дітьми, озброєне пограбування. Чи обов’язково наявність «Interpol red notice» призводить до арешту особи, відносно якої її було видано? Ні. «Interpol red notice» не є міжнародним ордером на арешт, проте є механізмом обміну інформацією, щодо втікачів, що переховуються від слідства чи правосуддя, та дає можливість встановлювати їх місце перебування та сприяє ефективному сповіщенню правоохоронців країни, на запит якої така «червона картка» була надана.  В подальшому кожна країна на території якої розшукано особу зі статусом «Interpol red notice» самостійно приймає рішення щодо такої особи, спираючись на власне національне законодавство.  

Автор: Катерина Маєвська, адвокат Dynasty Law & Investment

В світі панує глобалізація, кордони стали умовними, а їх перетин лише паперовою формальністю, за таких умов з метою протидії міжнародній злочинності світова співдружність винайшла універсальний механізм співпраці між правоохоронними органами країн світу – формування єдиної бази осіб, що знаходяться в міжнародному розшуку.

Як працює цей механізм?

Країна, на території якої розшукувана особа скоїла тяжкий або особливо тяжкий  злочин, подає запит до Генерального Секретаріату Інтерполу (INTERPOL General Secretariat) на включення особи до єдиної бази Інтерполу. За результатами розгляду запиту та матеріалів, підтверджуючих скоєння особою тяжкого або особливо тяжкого злочину, така особа включається до бази Інтерполу та отримує так звану «Interpol red notice».

За даними з офіційного сайту міжнародного бюро «Інтерпол» на сьогоднішній день 66 370 осіб зараз знаходяться в базі Інтерполу зі статусом  «Interpol red notice»

Найчастіше «червону картку» отримують особи, що розшукуються за вбивства, зґвалтування, жорстоке поводження з дітьми, озброєне пограбування.

Чи обов’язково наявність «Interpol red notice» призводить до арешту особи, відносно якої її було видано? Ні. «Interpol red notice» не є міжнародним ордером на арешт, проте є механізмом обміну інформацією, щодо втікачів, що переховуються від слідства чи правосуддя, та дає можливість встановлювати їх місце перебування та сприяє ефективному сповіщенню правоохоронців країни, на запит якої така «червона картка» була надана.  В подальшому кожна країна на території якої розшукано особу зі статусом «Interpol red notice» самостійно приймає рішення щодо такої особи, спираючись на власне національне законодавство.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: