fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Інспектор Держпраці захищає інтереси працівника

15/ 02/ 2022
    Про це та інше ми говорили вчора 15 лютого в рамках проекту «ЕВА. Прозорий діалог». Оскільки багатьох компаній чекають перевірки з дотримання законодавства про працю, ми вирішили про них поговорити з експертками Головного управління Держпраці у Львівській області: Наталією Климчук - начальницею відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів у м. Львові. Галиною Струтинською – головною державною інспекторкою відділу нагляду в АПК та СКС. Держпраці здійснює заходи із державного контролю у формі планових та позапланових перевірок із дотримання законодавства про працю, охорону праці, зайнятість населення, а також у сфері гірничого нагляду. Наприкінці календарного року Держпраці публікують план перевірок на наступний рік із зазначенням дати початку здійснення заходу та сфери контролю. Із планом – графіком можна ознайомитись за посиланням: https://medoc.ua/blog/richnij-plan-perevirok-derzhpraci-na-2022-rik Позапланові перевірки здійснюються на підставах, визначених статтею 6 Закону України №877, зокрема на підставі отриманого звернення від працівника про порушення його законних прав чи інтересів. Зверніть увагу, що: письмове повідомлення про проведення перевірки Держпраці надходить за 10 днів до початку; інспектор повинен мати посвідчення-книжечку та направлення на проведення заходу з державного контролю. Якщо ви сумніваєтесь у підставності відвідування інспектором вашої компанії – ви можете зателефонувати за номером, що міститься у направленні та дізнатись чи є вказана уповноважена особа працівником органу нагляду та чи дійсно направлена до вас на перевірку. Запрошені експертки наголосили: кодекс законів про працю є головним документом, який визначає порядок здійснення трудових відносин. А трудовий договір/наказ є документом, що підтверджує іх належне оформлення. «Неофіційно оформлені трудові відносини були і є критичним порушенням на підприємстві», - наголосила пані Климчук. Разом з тим, кожен роботодавець вправі усунути усі порушення, що зафіксовані у приписі та «реабілітуватись», щоб уникнути застосування штрафних санкцій. Варто також зазначити, що роботодавець може самостійно підготуватись до заходу державного нагляду за бланком акту перевірки. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1280-20#Text У разі виникнення запитань компанії-члени можуть звертатись до громадської приймальні Держпраці за телефоном 0322 354 842 та отримувати консультації з метою приведення документів тощо у відповідність до законодавства. Дякуємо Наталії Анохіній за модерацію заходу, експертам за приділений час та усім учасникам за активну участь!
01/

 

Про це та інше ми говорили вчора 15 лютого в рамках проекту «ЕВА. Прозорий діалог».

Оскільки багатьох компаній чекають перевірки з дотримання законодавства про працю, ми вирішили про них поговорити з експертками Головного управління Держпраці у Львівській області:

  • Наталією Климчук – начальницею відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятості та інших нормативно-правових актів у м. Львові.
  • Галиною Струтинською – головною державною інспекторкою відділу нагляду в АПК та СКС.

Держпраці здійснює заходи із державного контролю у формі планових та позапланових перевірок із дотримання законодавства про працю, охорону праці, зайнятість населення, а також у сфері гірничого нагляду. Наприкінці календарного року Держпраці публікують план перевірок на наступний рік із зазначенням дати початку здійснення заходу та сфери контролю. Із планом – графіком можна ознайомитись за посиланням: https://medoc.ua/blog/richnij-plan-perevirok-derzhpraci-na-2022-rik

Позапланові перевірки здійснюються на підставах, визначених статтею 6 Закону України №877, зокрема на підставі отриманого звернення від працівника про порушення його законних прав чи інтересів.

Зверніть увагу, що:

  • письмове повідомлення про проведення перевірки Держпраці надходить за 10 днів до початку;
  • інспектор повинен мати посвідчення-книжечку та направлення на проведення заходу з державного контролю.

Якщо ви сумніваєтесь у підставності відвідування інспектором вашої компанії – ви можете зателефонувати за номером, що міститься у направленні та дізнатись чи є вказана уповноважена особа працівником органу нагляду та чи дійсно направлена до вас на перевірку.

Запрошені експертки наголосили: кодекс законів про працю є головним документом, який визначає порядок здійснення трудових відносин. А трудовий договір/наказ є документом, що підтверджує іх належне оформлення.

«Неофіційно оформлені трудові відносини були і є критичним порушенням на підприємстві», – наголосила пані Климчук. Разом з тим, кожен роботодавець вправі усунути усі порушення, що зафіксовані у приписі та «реабілітуватись», щоб уникнути застосування штрафних санкцій.

Варто також зазначити, що роботодавець може самостійно підготуватись до заходу державного нагляду за бланком акту перевірки. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1280-20#Text

У разі виникнення запитань компанії-члени можуть звертатись до громадської приймальні Держпраці за телефоном 0322 354 842 та отримувати консультації з метою приведення документів тощо у відповідність до законодавства.

Дякуємо Наталії Анохіній за модерацію заходу, експертам за приділений час та усім учасникам за активну участь!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: