fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Індивідуальні податкові консультації в контексті змін, що набули чинності у 2021 році

10/ 09/ 2021
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment В Податковому кодексі України, детально описано відносини, що виникають у сфері сплати податків і зборів, порядок їх адміністрування, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (ст.1), але інколи стаються ситуації, при настанні яких у платника виникають сумніви щодо правильності застосування конкретної норми ПК і він потребує отримання відповідного роз’яснення. Така можливість обумовлена ст.52 ПК, а ст.53 ПК, в свою чергу, передбачала, що не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована. Це означає, що отримання індивідуальної податкової консультації могло значно полегшити життя для будь-якого підприємця. Але, 16.01.2020 року був прийнятий Закон України №466-IX яким внесено зміни до ПК, зокрема і до ст. 53, з якої прибрали положення, що виключали відповідальність платника податків, якщо останній діяв на підставі отриманої податкової консультації. Втім, тим самим Законом (№466-IX) викладено в новій редакції ст. 112 ПК куди, в пп.112.8.2 п.112.8, фактично «переїхали» положення, які раніше містились в ст. 53. До того ж законодавці розширили перелік підстав для звільнення від відповідальності випадками, коли платник податків діяв на підставі висновків Об’єднаної Палати, Великої Палати Верховного Суду щодо застосування норми права, від яких в подальшому було відступлено. Допоможе така новела бізнесу чи ні, побачимо згодом. Для отримання якісної індивідуальної податкової консультації необхідно скласти відповідне звернення, яке має не тільки відповідати вимогам ст. 53 ПК, а й містити максимально якісний опис проблеми правозастосування певної норми законодавства для платника податків. У складанні саме такого звернення Вам зможуть допомогти фахівці  Dynasty Law & Investment.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

В Податковому кодексі України, детально описано відносини, що виникають у сфері сплати податків і зборів, порядок їх адміністрування, а також відповідальність за порушення податкового законодавства (ст.1), але інколи стаються ситуації, при настанні яких у платника виникають сумніви щодо правильності застосування конкретної норми ПК і він потребує отримання відповідного роз’яснення.

Така можливість обумовлена ст.52 ПК, а ст.53 ПК, в свою чергу, передбачала, що не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до індивідуальної податкової консультації, наданої йому у письмовій формі, а також узагальнюючої податкової консультації, за діяння, що містить ознаки податкового правопорушення, зокрема на підставі того, що у подальшому така податкова консультація була змінена або скасована. Це означає, що отримання індивідуальної податкової консультації могло значно полегшити життя для будь-якого підприємця.

Але, 16.01.2020 року був прийнятий Закон України №466-IX яким внесено зміни до ПК, зокрема і до ст. 53, з якої прибрали положення, що виключали відповідальність платника податків, якщо останній діяв на підставі отриманої податкової консультації. Втім, тим самим Законом (№466-IX) викладено в новій редакції ст. 112 ПК куди, в пп.112.8.2 п.112.8, фактично «переїхали» положення, які раніше містились в ст. 53. До того ж законодавці розширили перелік підстав для звільнення від відповідальності випадками, коли платник податків діяв на підставі висновків Об’єднаної Палати, Великої Палати Верховного Суду щодо застосування норми права, від яких в подальшому було відступлено. Допоможе така новела бізнесу чи ні, побачимо згодом.

Для отримання якісної індивідуальної податкової консультації необхідно скласти відповідне звернення, яке має не тільки відповідати вимогам ст. 53 ПК, а й містити максимально якісний опис проблеми правозастосування певної норми законодавства для платника податків. У складанні саме такого звернення Вам зможуть допомогти фахівці  Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: