fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Індекс розвитку бізнес-середовища Харківського регіону

25/ 11/ 2020
  Нещодавно Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед своїх представників щодо розвитку бізнес-середовища Харківського регіону, щоб визначити, наскільки сприйнятливі наразі є умови для ведення бізнесу. Серед усіх респондентів 61% заявили, що рівень легкості ведення бізнесу у регіоні є задовільним. Натомість 33% опитаних зазначили, що вести бізнес складно, і лише 6% - не стикаються з труднощами під час своєї діяльності. Щодо оцінки факторів, які найбільшим чином негативно впливають на бізнес, було виявлено наступне: «пальму першості» поділяє така «традиційна» перешкода, як корупція, та відсутність верховенства права, на що поскаржилися 28% компаній. Крім вищезазначених факторів, учасники опитування виділили бюрократію (15%) та незадовільний стан інфраструктури (10%). Представники бізнес-спільноти мають нарікання до роботи обласної адміністрації та судових органів (50% ), міської ради (44% ), екоінспекції та органів Держпраці (по 39%). А ось до роботи регіональної митниці та ДПС ставлення переважно нейтральне (по 67% опитаних відповідно). Стосовно стану транспортної інфраструктури: 44% респондентів задоволені, проте 39% - стверджують, що поганий. Для покращення ситуації абсолютна більшість опитаних (67%) вважає, що необхідна реконструкція доріг. Не забули спитати у бізнесу і про наслідки карантинних обмежень. Так, 83% підприємств заявили про збитки через локдаун, 6% компаній не понесли втрат та лише 11% - отримати прибуток. Цікавлячись у представників підприємств про подальші плани, більшість (23%) відповіли, що зараз важко щось планувати, а 20% - збираються скорочувати видатки. Але, незважаючи на поточну кризову ситуацію, 17% компаній збираються освоювати нові ринки, а 13% - розширюватися та впроваджувати діджитал-технології! Для поліпшення умов ведення бізнесу в регіоні опитувані зазначили необхідність зменшення навантаження на фонд оплати праці (27%), покращення роботи судової та правоохоронної системи (22%), зменшення тиску з боку контролюючих органів та здешевлення кредитного ресурсу (18%).

Нещодавно Європейська Бізнес Асоціація провела опитування серед своїх представників щодо розвитку бізнес-середовища Харківського регіону, щоб визначити, наскільки сприйнятливі наразі є умови для ведення бізнесу.

Серед усіх респондентів 61% заявили, що рівень легкості ведення бізнесу у регіоні є задовільним. Натомість 33% опитаних зазначили, що вести бізнес складно, і лише 6% – не стикаються з труднощами під час своєї діяльності.

Щодо оцінки факторів, які найбільшим чином негативно впливають на бізнес, було виявлено наступне: «пальму першості» поділяє така «традиційна» перешкода, як корупція, та відсутність верховенства права, на що поскаржилися 28% компаній. Крім вищезазначених факторів, учасники опитування виділили бюрократію (15%) та незадовільний стан інфраструктури (10%).

Представники бізнес-спільноти мають нарікання до роботи обласної адміністрації та судових органів (50% ), міської ради (44% ), екоінспекції та органів Держпраці (по 39%). А ось до роботи регіональної митниці та ДПС ставлення переважно нейтральне (по 67% опитаних відповідно).

Стосовно стану транспортної інфраструктури: 44% респондентів задоволені, проте 39% – стверджують, що поганий. Для покращення ситуації абсолютна більшість опитаних (67%) вважає, що необхідна реконструкція доріг.

Не забули спитати у бізнесу і про наслідки карантинних обмежень. Так, 83% підприємств заявили про збитки через локдаун, 6% компаній не понесли втрат та лише 11% – отримати прибуток.

Цікавлячись у представників підприємств про подальші плани, більшість (23%) відповіли, що зараз важко щось планувати, а 20% – збираються скорочувати видатки. Але, незважаючи на поточну кризову ситуацію, 17% компаній збираються освоювати нові ринки, а 13% – розширюватися та впроваджувати діджитал-технології!

Для поліпшення умов ведення бізнесу в регіоні опитувані зазначили необхідність зменшення навантаження на фонд оплати праці (27%), покращення роботи судової та правоохоронної системи (22%), зменшення тиску з боку контролюючих органів та здешевлення кредитного ресурсу (18%).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: