fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Доходи від портових зборів повинні направлятися на розвиток портової інфраструктури

26/ 04/ 2017
  Європейська Бізнес Асоціація, Міністерство інфраструктури України і АМПУ ведуть переговори з Міністерством фінансів України щодо зменшення норми відрахування прибутку АМПУ до державного бюджету. Аналізуючи світову практику, в тому числі європейську, експерти Комітету з логістики Асоціації прийшли до висновку, що доходи від портових зборів є цільовими і, на наше переконання, повинні в повному обсязі використовуватися на експлуатацію та відтворення обєктів портової інфраструктури. Однак згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №138 від 23 лютого 2011 року частка чистого прибутку (доходу), відраховується державними підприємствами до державного бюджету при наявності фінансових ресурсів у підприємства в розмірі 75%. Нестача коштів не дозволяє утримувати причали в нормальному технічному стані (мається на увазі здійснення ремонтів причалів, термін нормативної експлуатації яких закінчився або добігає кінця), підтримувати паспортні характеристики гідротехнічних споруд, здійснювати будівництво якірних стоянок і ін. На нашу думку, така ситуація не сприяє розвитку портової інфраструктури і унеможливлює реалізацію проектів з експлуатаційного та капітального днопоглиблення (як державних, так і приватних компаній ). Сьогодні вже розпочато переговори з Міністерством фінансів України. Наша основна задача - надати Мінфіну наступну інформацію: Чим збалансувати зменшення відрахування дивідендів до бюджету? Який обсяг вантажів планується залучити при реалізації заявлених проектів? Які потенційні втрати в держ. бюджеті можуть статися, якщо не знизити дивіденди (наприклад, якщо своєчасно не будуть здійснені всі роботи з підтримки паспортних характеристик акваторії і гідротехнічних споруд) ? Бізнес розраховує на конструктивний діалог з Мінфіном, зважену позицію відомства і впевнені кроки в бік розвитку портової інфраструктури. Джерело: Центр транспортних стратегій

Європейська Бізнес Асоціація, Міністерство інфраструктури України і АМПУ ведуть переговори з Міністерством фінансів України щодо зменшення норми відрахування прибутку АМПУ до державного бюджету.

Аналізуючи світову практику, в тому числі європейську, експерти Комітету з логістики Асоціації прийшли до висновку, що доходи від портових зборів є цільовими і, на наше переконання, повинні в повному обсязі використовуватися на експлуатацію та відтворення об’єктів портової інфраструктури.

Однак згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №138 від 23 лютого 2011 року частка чистого прибутку (доходу), відраховується державними підприємствами до державного бюджету при наявності фінансових ресурсів у підприємства в розмірі 75%.

Нестача коштів не дозволяє утримувати причали в нормальному технічному стані (мається на увазі здійснення ремонтів причалів, термін нормативної експлуатації яких закінчився або добігає кінця), підтримувати паспортні характеристики гідротехнічних споруд, здійснювати будівництво якірних стоянок і ін. На нашу думку, така ситуація не сприяє розвитку портової інфраструктури і унеможливлює реалізацію проектів з експлуатаційного та капітального днопоглиблення (як державних, так і приватних компаній ).

Сьогодні вже розпочато переговори з Міністерством фінансів України. Наша основна задача – надати Мінфіну наступну інформацію:

  • Чим збалансувати зменшення відрахування дивідендів до бюджету?
  • Який обсяг вантажів планується залучити при реалізації заявлених проектів?
  • Які потенційні втрати в держ. бюджеті можуть статися, якщо не знизити дивіденди (наприклад, якщо своєчасно не будуть здійснені всі роботи з підтримки паспортних характеристик акваторії і гідротехнічних споруд) ?

Бізнес розраховує на конструктивний діалог з Мінфіном, зважену позицію відомства і впевнені кроки в бік розвитку портової інфраструктури.

Джерело: Центр транспортних стратегій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: