fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Художня експозиція у київському музеї виявилась проєктом про рак легені від «Рош Україна»

05/ 02/ 2021
    Де: Національний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9) Коли: 4–7 лютого (з 10:30 до 18:00) Вартість: безкоштовно До Всесвітнього дня боротьби проти раку, в Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилася «Смертельно красива виставка». Проєкт, що був анонсований як художня експозиція, виявився присвяченим проблемі раку легені в Україні. «Смертельно красива виставка» є продовженням «Року обізнаності про рак легені» — проєкту соціальної відповідальності компанії «Рош Україна». Ажіотаж навколо виставки створили представники мистецької спільноти за домовленістю з її організаторами. «Встигла побачити кілька експонатів і можу сказати напевно — такого в Україні ще не було, — написала за кілька днів до відкриття на своїй сторінці у фейсбуці художниця та журналістка Олександра Ковальова. — Це виставка про життя, смерть і красу. І про страх, який можна передати лише кольором. Лише три дні. Не пропустіть». Вже під час презентації виставки організатори розповіли про суть і місію проєкту. Великі кольорові полотна на перший погляд здавалися яскравими прикладами сучасного мистецтва, проте в одну мить перед гостями з’явилися панелі з описом проєкту і біографією авторки. «Тетяна — не художниця і це не її роботи. Це збільшені у сто разів фотознімки з гістологічного дослідження пофарбованих клітин її легені, ураженої раком», — зазначила кураторка «Смертельно красивої виставки», засновниця агентства культурного менеджменту Port Катя Тейлор. Авторці виставки, 61-річній киянці Тетяні Клименко рік тому діагностували аденокарциному лівої легені. Після хірургічного видалення ракової пухлини лікарі встановили, що встигли побороти захворювання на першій стадії, коли лікування є простішим і швидшим. «Я захворіла на бронхіт і не зволікаючи звернулася до лікаря. Діагностика швидко встановила недугу. Мені зробили операцію, і вже за кілька днів я повернулась до звичного життя, — розповіла Тетяна Клименко. — Не знаю, як би все склалось, якби ніхто не знайшов маленьку пляму, яку ви зараз бачите у сторазовому збільшенні». Виставка проходить у рамках всеукраїнського Року обізнаності про рак легені, ініційованого компанією «Рош Україна». Проєкт має за мету привернути увагу суспільства до захворювання, яке щороку забирає життя близько 9000 українців [1]. Ймовірна причина такої статистики полягає в тому, що рак легені часто проходить безсимптомно, а більшість хворих ігнорує регулярні медогляди. «Навіть коли з’являються задишка, кашель, біль у грудях — їх можна переплутати з ознаками інших хвороб. Деякі пацієнти місяцями не зважали на легке покашлювання, адже думали, що це бронхіт, застуда чи наслідок паління, — розповідає організаторка виставки, медична директорка «Рош Україна» Оксана Сурцева. [1] Дані Національного канцер-реєстру за 2018-2019 роки. http://www.ncru.inf.ua/publications/BULL_21/index.htm  (режим доступу 12.11.2020)
01/

 

Де: Національний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9)
Коли: 4–7 лютого (з 10:30 до 18:00)
Вартість: безкоштовно

До Всесвітнього дня боротьби проти раку, в Національному музеї «Київська картинна галерея» відкрилася «Смертельно красива виставка». Проєкт, що був анонсований як художня експозиція, виявився присвяченим проблемі раку легені в Україні. «Смертельно красива виставка» є продовженням «Року обізнаності про рак легені» — проєкту соціальної відповідальності компанії «Рош Україна». Ажіотаж навколо виставки створили представники мистецької спільноти за домовленістю з її організаторами.

«Встигла побачити кілька експонатів і можу сказати напевно — такого в Україні ще не було, — написала за кілька днів до відкриття на своїй сторінці у фейсбуці художниця та журналістка Олександра Ковальова. — Це виставка про життя, смерть і красу. І про страх, який можна передати лише кольором. Лише три дні. Не пропустіть».

Вже під час презентації виставки організатори розповіли про суть і місію проєкту. Великі кольорові полотна на перший погляд здавалися яскравими прикладами сучасного мистецтва, проте в одну мить перед гостями з’явилися панелі з описом проєкту і біографією авторки.

«Тетяна — не художниця і це не її роботи. Це збільшені у сто разів фотознімки з гістологічного дослідження пофарбованих клітин її легені, ураженої раком», — зазначила кураторка «Смертельно красивої виставки», засновниця агентства культурного менеджменту Port Катя Тейлор.

Авторці виставки, 61-річній киянці Тетяні Клименко рік тому діагностували аденокарциному лівої легені. Після хірургічного видалення ракової пухлини лікарі встановили, що встигли побороти захворювання на першій стадії, коли лікування є простішим і швидшим.

«Я захворіла на бронхіт і не зволікаючи звернулася до лікаря. Діагностика швидко встановила недугу. Мені зробили операцію, і вже за кілька днів я повернулась до звичного життя, — розповіла Тетяна Клименко. — Не знаю, як би все склалось, якби ніхто не знайшов маленьку пляму, яку ви зараз бачите у сторазовому збільшенні».

Виставка проходить у рамках всеукраїнського Року обізнаності про рак легені, ініційованого компанією «Рош Україна». Проєкт має за мету привернути увагу суспільства до захворювання, яке щороку забирає життя близько 9000 українців [1]. Ймовірна причина такої статистики полягає в тому, що рак легені часто проходить безсимптомно, а більшість хворих ігнорує регулярні медогляди.

«Навіть коли з’являються задишка, кашель, біль у грудях — їх можна переплутати з ознаками інших хвороб. Деякі пацієнти місяцями не зважали на легке покашлювання, адже думали, що це бронхіт, застуда чи наслідок паління, — розповідає організаторка виставки, медична директорка «Рош Україна» Оксана Сурцева.

[1] Дані Національного канцер-реєстру за 2018-2019 роки. http://www.ncru.inf.ua/publications/BULL_21/index.htm  (режим доступу 12.11.2020)

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: