fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Хто встиг, той зміг – сюрпризи від Національного банку України

05/ 04/ 2022
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment В перші дні війни дуже багато наших співгромадян виїхали за межі країни рятуючись від війни. Майже кожний, хто їхав закордон намагався забрати з собою найцінніше, а також грошові кошти, які дадуть змогу під час перебування на чужині втриматись «на плаву». Переміщення готівкових коштів через митний кордон України регулюється Положенням про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від  02.01.2019 року  №5 (далі – Постанова №5), згідно якого фізичні особи-резиденти мають можливість вивезення за межі України грошової суми в еквіваленті 10 000 євро, на підставі документів, що підтверджують походження цих коштів. 4 березня 2022 року Національним банком України шляхом внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” були послаблені вимоги до переміщення готівки через кордон України, у зв’язку із чим у виїжджаючих громадян України виникла унікальна можливість вивозити кошти у розмірі, що є більшим від еквіваленту 10000 Євро, не надаючи при цьому підтвердні документи про їх походження. Але таке послаблення тривало дуже недовго, та вже 13 березня 2022 року «вікно безлімітного вивезення готівки» за кордон було зачинено тим самим Національним банком України, шляхом прийняття Постанови від 13 березня 2022 року №51 Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18 Такі несподівані «па» від НБУ наштовхують на велику кількість неоднозначних думок, але варто зауважити, що обізнані люди змогли цим скористатись на свою користь. В даний час, коли в країні йде війна, а зміни до законодавства відбуваються з небувалою швидкістю, дуже важливо бути в курсі подій для того, щоб мати можливість вчасно скористатися новелами і це стосується не тільки змін від НБУ.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

В перші дні війни дуже багато наших співгромадян виїхали за межі країни рятуючись від війни. Майже кожний, хто їхав закордон намагався забрати з собою найцінніше, а також грошові кошти, які дадуть змогу під час перебування на чужині втриматись «на плаву». Переміщення готівкових коштів через митний кордон України регулюється Положенням про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженим Постановою Правління Національного банку України від  02.01.2019 року  №5 (далі – Постанова №5), згідно якого фізичні особи-резиденти мають можливість вивезення за межі України грошової суми в еквіваленті 10 000 євро, на підставі документів, що підтверджують походження цих коштів.

4 березня 2022 року Національним банком України шляхом внесення змін до Постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану” були послаблені вимоги до переміщення готівки через кордон України, у зв’язку із чим у виїжджаючих громадян України виникла унікальна можливість вивозити кошти у розмірі, що є більшим від еквіваленту 10000 Євро, не надаючи при цьому підтвердні документи про їх походження. Але таке послаблення тривало дуже недовго, та вже 13 березня 2022 року «вікно безлімітного вивезення готівки» за кордон було зачинено тим самим Національним банком України, шляхом прийняття Постанови від 13 березня 2022 року №51 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18”

Такі несподівані «па» від НБУ наштовхують на велику кількість неоднозначних думок, але варто зауважити, що обізнані люди змогли цим скористатись на свою користь.

В даний час, коли в країні йде війна, а зміни до законодавства відбуваються з небувалою швидкістю, дуже важливо бути в курсі подій для того, щоб мати можливість вчасно скористатися новелами і це стосується не тільки змін від НБУ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: