fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Гарантії захисту працівників ЗМІ

16/ 08/ 2022
  Автор: Олександр Федорко, Адвокат Dynasty Law & Investment З вторгненням російських військових на територію України розпочалося два фронти війни, другим з-поміж яких є інформаційний. Тому робота працівників засобів масової інформації, які швидко висвітлюють дійсні події в Україні та доносять до світу правду про російську «спецоперацію», є вкрай важливою для перемоги нашої країни. Однак у таких випадках журналісти часто самі стають мішенню ворога. Очевидно, що жодний репортаж не вартує ані здоров’я, ні життя жодного з журналістів. Тому журналісти, що направлятимуться у відрядження для донесення інформації з районів військових (бойових) дій або з тимчасово окупованих територій України, мають бути належним чином захищені. З метою надання гарантій захисту працівникам ЗМІ, Верховною Радою було прийнято Закон України №2382-ІХ від 08.07.2022, який відповідно до європейських стандартів, зокрема відповідно до рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи № R (96) 4, передбачає, що працівники ЗМІ (у тому числі журналісти), які під час виконання ними роботи в районах військових (бойових) дій та/або на тимчасово окупованих територіях обов’язково повинні страхувати своє життя та здоров’я. Разом з цим, Закон забезпечує всіх працівників ЗМІ, які працюють у небезпечних для життя та здоров’я умовах, належними засобами захисту (бронежилетами, шоломами для захисту від вогнепальної та осколкової зброї, а також аптечками). Оскільки, відповідно до чинних положень ст.15 Закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», обов’язком ЗМІ, що відправляють працівників у відрядження є лише забезпечення їх документами, знаковими, сигнальними та іншими засобами позначення особи представника преси. Проте в умовах війни журналісти потребують іншого захисту. Слід наголосити, що прийняття Закону, не лише допоможе захистити журналістів під час висвітлення ними інформації з районів ведення військових (бойових) дій чи тимчасово окупованих територій, а й наблизить українське законодавство до європейських стандартів.

Автор: Олександр Федорко, Адвокат Dynasty Law & Investment

З вторгненням російських військових на територію України розпочалося два фронти війни, другим з-поміж яких є інформаційний. Тому робота працівників засобів масової інформації, які швидко висвітлюють дійсні події в Україні та доносять до світу правду про російську «спецоперацію», є вкрай важливою для перемоги нашої країни. Однак у таких випадках журналісти часто самі стають мішенню ворога.

Очевидно, що жодний репортаж не вартує ані здоров’я, ні життя жодного з журналістів. Тому журналісти, що направлятимуться у відрядження для донесення інформації з районів військових (бойових) дій або з тимчасово окупованих територій України, мають бути належним чином захищені.

З метою надання гарантій захисту працівникам ЗМІ, Верховною Радою було прийнято Закон України №2382-ІХ від 08.07.2022, який відповідно до європейських стандартів, зокрема відповідно до рекомендацій Комітету міністрів Ради Європи № R (96) 4, передбачає, що працівники ЗМІ (у тому числі журналісти), які під час виконання ними роботи в районах військових (бойових) дій та/або на тимчасово окупованих територіях обов’язково повинні страхувати своє життя та здоров’я.

Разом з цим, Закон забезпечує всіх працівників ЗМІ, які працюють у небезпечних для життя та здоров’я умовах, належними засобами захисту (бронежилетами, шоломами для захисту від вогнепальної та осколкової зброї, а також аптечками). Оскільки, відповідно до чинних положень ст.15 Закону «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», обов’язком ЗМІ, що відправляють працівників у відрядження є лише забезпечення їх документами, знаковими, сигнальними та іншими засобами позначення особи представника преси. Проте в умовах війни журналісти потребують іншого захисту.

Слід наголосити, що прийняття Закону, не лише допоможе захистити журналістів під час висвітлення ними інформації з районів ведення військових (бойових) дій чи тимчасово окупованих територій, а й наблизить українське законодавство до європейських стандартів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: