fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Фасилітація в бізнесі: виклики та можливості

15/ 05/ 2017
  Автор: Олена Рубанець, бізнес-тренер, коуч (ICC, CIPD), фасилітатор (ToP Facilitator Master), понад 8 років досвіду роботи керівником HR напрямків у вітчизняних та міжнародних компаніях в Україні та за кордоном У самому серці фасилітації знаходиться свідома трансформація, чого і потребує сучасне суспільство. Саме тому навички фасилітації є надзвичайно актуальними. Більш ніж 2400 років тому Лао-Цзи, один з найвизначніших китайських філософів, який жив у часи династії Чжоу, дав прекрасне визначення фасилітативного лідера, сказавши наступне: «Найкращим лідером є той, про існування якого люди ледве здогадуються. Мудрий лідер говорить мало, і коли роботу зроблено та мета досягнута, всі інші будуть казати: «Ми зробили це самі». Для Лідера працювати в такому форматі є певною мірою викликом, оскільки фасилітаційний підхід потребує чималої долі мужності – визнати власні авторитарні стереотипи, які блокують не лише власний творчий потенціал, але й синергетичні можливості та рішення групи. Усвідомлення власних авторитарних патернів та цінностей – це реальне зміщення парадигми менеджменту, і іноді масштаб змін є таким, що люди та компанії зупиняються на порозі нового світу. Як зазначав Макіавеллі, вони воліють лише зробити вигляд, що зміни відбулися. В авторитарній організації, де дистанція влади велика – і «відчиняти» знамениті вікна Джо Харі не завжди безпечно, співробітники та відділи іноді подібні окремим пазлам, елементам великої системи, які не мають зв`язку один з одним. Кожен співробітник і кожен підрозділ – це окремий Всесвіт, який можна порівняти з айзбергом, до невидимої частини якого – цінності, потенціал, реальні мотиви – так прагнуть отримати доступ і керівники, і HR фахівці. Професійно проведена фасилітація, магія здавалося б простих дій та принципів, здатна змінити корпоративну культуру організації, як це відбулося свого часу в компанії XEROX, коли Томас Кайдзер почав використовувати методики фасилітації під час проведення нарад. Фасилітація – це трансформаційна технологія, що надає можливість від Я перейти до МИ – і створити спільну картину, де кожен співробітник є цінним, і як пазл – знайошов своє місце у картині успіху компанії. …І, можливо, найголовніше, як то зазвичай буває, наприкінці), фасилітація – це реальна практична альтернатива командно-адміністративній парадигмі.

Автор: Олена Рубанець, бізнес-тренер, коуч (ICC, CIPD), фасилітатор (ToP Facilitator Master), понад 8 років досвіду роботи керівником HR напрямків у вітчизняних та міжнародних компаніях в Україні та за кордоном

У самому серці фасилітації знаходиться свідома трансформація, чого і потребує сучасне суспільство. Саме тому навички фасилітації є надзвичайно актуальними.

Більш ніж 2400 років тому Лао-Цзи, один з найвизначніших китайських філософів, який жив у часи династії Чжоу, дав прекрасне визначення фасилітативного лідера, сказавши наступне: «Найкращим лідером є той, про існування якого люди ледве здогадуються. Мудрий лідер говорить мало, і коли роботу зроблено та мета досягнута, всі інші будуть казати: «Ми зробили це самі».

Для Лідера працювати в такому форматі є певною мірою викликом, оскільки фасилітаційний підхід потребує чималої долі мужності – визнати власні авторитарні стереотипи, які блокують не лише власний творчий потенціал, але й синергетичні можливості та рішення групи.

Усвідомлення власних авторитарних патернів та цінностей – це реальне зміщення парадигми менеджменту, і іноді масштаб змін є таким, що люди та компанії зупиняються на порозі нового світу. Як зазначав Макіавеллі, вони воліють лише зробити вигляд, що зміни відбулися.

В авторитарній організації, де дистанція влади велика – і «відчиняти» знамениті вікна Джо Харі не завжди безпечно, співробітники та відділи іноді подібні окремим пазлам, елементам великої системи, які не мають зв`язку один з одним.

Кожен співробітник і кожен підрозділ – це окремий Всесвіт, який можна порівняти з айзбергом, до невидимої частини якого – цінності, потенціал, реальні мотиви – так прагнуть отримати доступ і керівники, і HR фахівці.

Професійно проведена фасилітація, магія здавалося б простих дій та принципів, здатна змінити корпоративну культуру організації, як це відбулося свого часу в компанії XEROX, коли Томас Кайдзер почав використовувати методики фасилітації під час проведення нарад.

Фасилітація – це трансформаційна технологія, що надає можливість від Я перейти до МИ – і створити спільну картину, де кожен співробітник є цінним, і як пазл – знайошов своє місце у картині успіху компанії.

…І, можливо, найголовніше, як то зазвичай буває, наприкінці), фасилітація – це реальна практична альтернатива командно-адміністративній парадигмі.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: