fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА запускає проєкт щодо відповідального поводження з використаною тарою від ЗЗР 

19/ 12/ 2020
  Сьогодні в Україні, на жаль, тара  з-під засобів захисту рослин, здебільшого, викидається або повторно використовується для виготовлення фальсифікату. Ці фактори значно підвищують ризики забруднення довкілля та негативно впливають на здоров’я людини. У всіх же цивілізованих європейських країнах ця тара підлягає утилізації.  Аби все ж вирішити дане питання в Україні Європейська Бізнес Асоціація оголошує про старт проєкту Відповідальне поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин.  Так, даний проєкт об’єднає світових виробників, аби запровадити європейських механізм утилізації в Україні. Йдеться про впровадження Директиви 2008/98/ЄС від 19 листопада 2008 року про відходи. У проєкті братимуть участь ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА». Його реалізація дозволить збільшити обсяги збору та переробки тари з-під ЗЗР, проаналізувати логістичні маршрути для оптимізації процесу збору, налагодити комунікацію між усіма суб’єктами, а також підвищить ефективність поводження з такою тарою.  Проєктом також планується запуск онлайн-платформи, яка дозволить налагодити та оптимізувати процеси комунікації між учасниками ринку та відстежувати «життєвий цикл» тари від моменту використання препарату та переведення тари у категорію відходів до моменту її переробки або утилізації. Саме через веб-майданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства та ін.) зможуть сформувати онлайн заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій із небезпечними відходами) опрацювати таку заявку та виконати відповідні дії із збирання, перевезення, зберігання, перероблення та утилізації використаної тари з-під ЗЗР.   В результаті Проєкту компанії-учасниці, що є соціально відповідальними, зможуть забезпечити належне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР відповідно до європейських стандартів, а держава має отримати чіткі та прозорі правила функціонування ринку поводження з тарою, які зможуть згодом лягти в основу принципово нового законодавства.   Оголошення про проведення процедур закупівель в рамках Проєкту незабаром будуть оприлюднені на веб-сайті Асоціації.    ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА:    За підтримки юридичного радника Проекту, юридичної фірми “Aequo”, було отримано дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії, а також підтримку з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.     

Сьогодні в Україні, на жаль, тара  з-під засобів захисту рослин, здебільшого, викидається або повторно використовується для виготовлення фальсифікату. Ці фактори значно підвищують ризики забруднення довкілля та негативно впливають на здоров’я людини. У всіх же цивілізованих європейських країнах ця тара підлягає утилізації. 

Аби все ж вирішити дане питання в Україні Європейська Бізнес Асоціація оголошує про старт проєкту “Відповідальне поводження з використаною тарою з-під засобів захисту рослин”. 

Так, даний проєкт об’єднає світових виробників, аби запровадити європейських механізм утилізації в Україні. Йдеться про впровадження Директиви 2008/98/ЄС від 19 листопада 2008 року про відходи. У проєкті братимуть участь ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА». Його реалізація дозволить збільшити обсяги збору та переробки тари з-під ЗЗР, проаналізувати логістичні маршрути для оптимізації процесу збору, налагодити комунікацію між усіма суб’єктами, а також підвищить ефективність поводження з такою тарою. 

Проєктом також планується запуск онлайн-платформи, яка дозволить налагодити та оптимізувати процеси комунікації між учасниками ринку та відстежувати «життєвий цикл» тари від моменту використання препарату та переведення тари у категорію відходів до моменту її переробки або утилізації. Саме через веб-майданчик кінцеві споживачі (агрохолдинги, фермерські господарства та ін.) зможуть сформувати онлайн заявку на збір тари з-під ЗЗР, а ліцензіат (компанія, яка має чинну ліцензію та реальні потужності для здійснення операцій із небезпечними відходами) опрацювати таку заявку та виконати відповідні дії із збирання, перевезення, зберігання, перероблення та утилізації використаної тари з-під ЗЗР.  

В результаті Проєкту компанії-учасниці, що є соціально відповідальними, зможуть забезпечити належне поводження з використаною тарою з-під ЗЗР відповідно до європейських стандартів, а держава має отримати чіткі та прозорі правила функціонування ринку поводження з тарою, які зможуть згодом лягти в основу принципово нового законодавства.  

Оголошення про проведення процедур закупівель в рамках Проєкту незабаром будуть оприлюднені на веб-сайті Асоціації. 

 

ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА: 

 

За підтримки юридичного радника Проекту, юридичної фірми “Aequo”, було отримано дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії, а також підтримку з боку Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: