fbpx

ЕВА закликає ухвалити законопроєкт про неповернення банків

11/ 04/ 2020
  Бізнес закликає Верховну Раду на найближчому засіданні зробити важливий крок до реалізації нової програми співпраці з МВФ, а також отримання додаткової допомоги на подолання наслідків пандемії коронавірусу. Зокрема, мова йде про прийняття законопроєкту про неповернення банків екс-власникам. Водночас, для країни важливо прийняти законопроєкт щодо змін до держбюджету на 2020 рік. За попередньою інформацією, засідання Верховної Ради має відбутися вже цього понеділка, 13 квітня.  Анна Дерев’янко. виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації. Ми розуміємо ажіотаж до законопроєкту щодо банків, більше 16 тисяч правок є яскравим тому свідченням. Однак, сподіваємось, що народні обранці все ж активізуються, аби зробити вирішальний крок до співпраці з МВФ. Адже без підтримки МВФ та інших міжнародних організацій з бюджетними розривами доведеться справлятись дуже болючими для всіх методами, до прикладу, шляхом різкого підвищення податків, скороченням видатків бюджету, вдавшись до друку грошей, тощо. Провідні експерти прогнозують, що у випадку продовження карантину на декілька місяців, та за наявності програми МВФ, ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол. США. Без підтримки МВФ, девальвація гривні може сягнути 45-65% від поточного рівня, до 50-80 грн/дол. США, для стабілізації курсу необхідно буде вводити жорсткі валютні обмеження, які поглиблять кризові явища. Знецінення гривні призведе до зростання інфляції до 20-50% та падіння реальних доходів населення принаймні на 30%, тощо. Тож, сподіваємося, наступного тижня все ж вдасться поставити крапку у цих надважливих питаннях. Нагадаємо, банківський законопроєкт №2571-д був ухвалений депутатами у першому читанні ще 30 березня. Його прийняття гарантуватиме невідворотність виведення банків з ринку, змінить процедуру оскарження рішень регулятора та інших уповноважених органів у процесі виведення банків, чітко визначатиме передумови та процедуру отримання компенсації колишніми власниками, удосконалить процедуру прийняття рішень Нацбанком. Законопроєкт про внесення змін до держбюджету на 2020 рік передбачає, зокрема, перерозподіл коштів для створення стабілізаційного фонду для протидії коронавірусу та його економічним наслідкам. Цей пункт додався до вимог МВФ нещодавно, у зв’язку з тим, що видатки на подолання медичних та економічних наслідків COVID-19 не могли бути передбачені в чинному бюджеті.

Бізнес закликає Верховну Раду на найближчому засіданні зробити важливий крок до реалізації нової програми співпраці з МВФ, а також отримання додаткової допомоги на подолання наслідків пандемії коронавірусу. Зокрема, мова йде про прийняття законопроєкту про неповернення банків екс-власникам. Водночас, для країни важливо прийняти законопроєкт щодо змін до держбюджету на 2020 рік. За попередньою інформацією, засідання Верховної Ради має відбутися вже цього понеділка, 13 квітня. 

Анна Дерев’янко виконавчий директор Європейської Бізнес Асоціації
Ми розуміємо ажіотаж до законопроєкту щодо банків, більше 16 тисяч правок є яскравим тому свідченням. Однак, сподіваємось, що народні обранці все ж активізуються, аби зробити вирішальний крок до співпраці з МВФ. Адже без підтримки МВФ та інших міжнародних організацій з бюджетними розривами доведеться справлятись дуже болючими для всіх методами, до прикладу, шляхом різкого підвищення податків, скороченням видатків бюджету, вдавшись до друку грошей, тощо.

Провідні експерти прогнозують, що у випадку продовження карантину на декілька місяців, та за наявності програми МВФ, ВВП України у 2020-му році впаде на 9%, а курс гривні може сягнути 35 грн/дол. США. Без підтримки МВФ, девальвація гривні може сягнути 45-65% від поточного рівня, до 50-80 грн/дол. США, для стабілізації курсу необхідно буде вводити жорсткі валютні обмеження, які поглиблять кризові явища. Знецінення гривні призведе до зростання інфляції до 20-50% та падіння реальних доходів населення принаймні на 30%, тощо.

Тож, сподіваємося, наступного тижня все ж вдасться поставити крапку у цих надважливих питаннях.

Нагадаємо, банківський законопроєкт №2571-д був ухвалений депутатами у першому читанні ще 30 березня. Його прийняття гарантуватиме невідворотність виведення банків з ринку, змінить процедуру оскарження рішень регулятора та інших уповноважених органів у процесі виведення банків, чітко визначатиме передумови та процедуру отримання компенсації колишніми власниками, удосконалить процедуру прийняття рішень Нацбанком.

Законопроєкт про внесення змін до держбюджету на 2020 рік передбачає, зокрема, перерозподіл коштів для створення стабілізаційного фонду для протидії коронавірусу та його економічним наслідкам. Цей пункт додався до вимог МВФ нещодавно, у зв’язку з тим, що видатки на подолання медичних та економічних наслідків COVID-19 не могли бути передбачені в чинному бюджеті.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: