fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА закликає НКРЕКП не допустити відключення захищених споживачів від газу

01/ 07/ 2021
  Європейська Бізнес Асоціація звертає увагу на кризову ситуацію, що може виникнути на ринку природного газу України в опалювальний період. Мова йде про надання можливості постачати природний газ підприємствам теплокомуненерго так званим постачальником «останньої надії», за умови, якщо попереднім постачальником ініційована процедура відключення такого споживача від газу. Так, бізнес спільнота закликає НКРЕКП врегулювати ситуацію та запобігти відключенню підприємств теплокомуненерго, особливо у осінньо-зимовий період. Навіть зважаючи на значні розміри боргів теплокомуненерго, на переконання експертів Комітету з енергетики Асоціації, припинення газопостачання може мати негативні наслідки у вигляді зриву наступного опалювального сезону, залишення без тепла та гарячої води сотень тисяч споживачів теплової енергії, аварій тепломереж, що, в кінцевому результаті, може спричинити навіть виникнення ризику настання техногенної катастрофи. Таким чином, єдиним можливим шляхом врегулювання зазначеної ситуації є використання механізму постачальника «останньої надії» з метою унеможливлення ситуації, коли соціально-важливі підприємства теплокомуненерго можуть бути відключені від газопостачання. Варто зазначити, що протягом опалювального періоду 2020-2021 років оператори ГРМ виконували соціальну функцію та не відключали газ  тим споживачам, які, внаслідок, зокрема, зміни територіальних громад та переходу повноважень в рамках децентралізації, залишились без діючого постачальника. Тому, бізнес звертається до НКРЕКП із проханням врегулювати вищезазначену ситуацію, не допустити відключення соціально важливі підприємства, установи, організації, до яких, в тому числі, належать лікарні, школи, дитячі садочки, будинки-інтернати тощо від газопостачання, особливо, під час перебігу наступних осінньо-зимових періодів. Європейська Бізнес Асоціація надала свої пропозиції до Проєкту Постанови, зокрема, в частині приведення строків постачання природного газу підприємствам теплокомуненерго  постачальником «останньої надії» у відповідність до Закону про ринок природного газу (№329-VIII). Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

Європейська Бізнес Асоціація звертає увагу на кризову ситуацію, що може виникнути на ринку природного газу України в опалювальний період. Мова йде про надання можливості постачати природний газ підприємствам теплокомуненерго так званим постачальником «останньої надії», за умови, якщо попереднім постачальником ініційована процедура відключення такого споживача від газу.

Так, бізнес спільнота закликає НКРЕКП врегулювати ситуацію та запобігти відключенню підприємств теплокомуненерго, особливо у осінньо-зимовий період. Навіть зважаючи на значні розміри боргів теплокомуненерго, на переконання експертів Комітету з енергетики Асоціації, припинення газопостачання може мати негативні наслідки у вигляді зриву наступного опалювального сезону, залишення без тепла та гарячої води сотень тисяч споживачів теплової енергії, аварій тепломереж, що, в кінцевому результаті, може спричинити навіть виникнення ризику настання техногенної катастрофи.

Таким чином, єдиним можливим шляхом врегулювання зазначеної ситуації є використання механізму постачальника «останньої надії» з метою унеможливлення ситуації, коли соціально-важливі підприємства теплокомуненерго можуть бути відключені від газопостачання.

Варто зазначити, що протягом опалювального періоду 2020-2021 років оператори ГРМ виконували соціальну функцію та не відключали газ  тим споживачам, які, внаслідок, зокрема, зміни територіальних громад та переходу повноважень в рамках децентралізації, залишились без діючого постачальника.

Тому, бізнес звертається до НКРЕКП із проханням врегулювати вищезазначену ситуацію, не допустити відключення соціально важливі підприємства, установи, організації, до яких, в тому числі, належать лікарні, школи, дитячі садочки, будинки-інтернати тощо від газопостачання, особливо, під час перебігу наступних осінньо-зимових періодів.

Європейська Бізнес Асоціація надала свої пропозиції до Проєкту Постанови, зокрема, в частині приведення строків постачання природного газу підприємствам теплокомуненерго  постачальником «останньої надії» у відповідність до Закону про ринок природного газу (№329-VIII). Сподіваємось, голос бізнесу буде почуто!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: