fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА все ще не підтримує законопроєкт №5600  

20/ 10/ 2021
  21 жовтня Верховна Рада України планує розглянути законопроект №5600 щодо збалансування бюджетних надходжень у другому читанні. 5 жовтня Парламент підтримав розгляд законопроєкту за особливою процедурою, що передбачає дуже обмежену можливість розгляду та врахування правок, які не були підтримані головним Комітетом. Варто зауважити, що представники Європейської Бізнес Асоціації неодноразово зверталися з численними листами й заявами до народних депутатів та органів державної влади з проханням не підтримувати законопроект №5600 та надсилали звернення щодо найкритичніших правок, які необхідно врахувати під час розгляду за особливою процедурою. Варто зауважити, що деякі пропозиції бізнесу вже було враховано, наприклад, щодо відшкодування ПДВ, ПДФО на нерухомість, накладання арешту на майно на суму неузгоджених податкових зобов’язань, обмеження на виїзд керівника при наявності податкового боргу (лише за рішенням суду), тощо. По деяким аспектам було досягнуто компромісного варіанту. Проте, все ж більшість коментарів почуто не було, до прикладу, йдеться про необхідність скасування обмеження на перенесення збитків попередніх років, неприпустимість обмеження терміну на оскарження блокування податкових накладних, запровадження суттєвих змін без додаткового перехідного періоду у  розрахункових операціях, а саме - зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на алкогольні напої у касовому чеку, тощо. Бізнес наголошує, що законопроєкт не враховує позицію бізнесу, ігнорує принципи стабільності, можливості довгострокового планування й прогнозованості державної політики та матиме негативний вплив на сумлінних платників податків. Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до усіх народних обранців із закликом не підтримувати законопроєкт №5600 та звертає увагу, що важливо повністю виключати норми щодо адміністрування податків, які здатні посилити адміністративний тиск податкової служби та норми, що змінюють механізми сплати податків.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

21 жовтня Верховна Рада України планує розглянути законопроект №5600 щодо збалансування бюджетних надходжень у другому читанні. 5 жовтня Парламент підтримав розгляд законопроєкту за особливою процедурою, що передбачає дуже обмежену можливість розгляду та врахування правок, які не були підтримані головним Комітетом.

Варто зауважити, що представники Європейської Бізнес Асоціації неодноразово зверталися з численними листами й заявами до народних депутатів та органів державної влади з проханням не підтримувати законопроект №5600 та надсилали звернення щодо найкритичніших правок, які необхідно врахувати під час розгляду за особливою процедурою. Варто зауважити, що деякі пропозиції бізнесу вже було враховано, наприклад, щодо відшкодування ПДВ, ПДФО на нерухомість, накладання арешту на майно на суму неузгоджених податкових зобов’язань, обмеження на виїзд керівника при наявності податкового боргу (лише за рішенням суду), тощо. По деяким аспектам було досягнуто компромісного варіанту. Проте, все ж більшість коментарів почуто не було, до прикладу, йдеться про необхідність скасування обмеження на перенесення збитків попередніх років, неприпустимість обмеження терміну на оскарження блокування податкових накладних, запровадження суттєвих змін без додаткового перехідного періоду у  розрахункових операціях, а саме – зазначення цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на алкогольні напої у касовому чеку, тощо.

Бізнес наголошує, що законопроєкт не враховує позицію бізнесу, ігнорує принципи стабільності, можливості довгострокового планування й прогнозованості державної політики та матиме негативний вплив на сумлінних платників податків.

Тож Європейська Бізнес Асоціація звертається до усіх народних обранців із закликом не підтримувати законопроєкт №5600 та звертає увагу, що важливо повністю виключати норми щодо адміністрування податків, які здатні посилити адміністративний тиск податкової служби та норми, що змінюють механізми сплати податків.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: