fbpx

ЕВА та Мінцифри спільно будуть розвивати ІТ освіту в країні

15/ 04/ 2020

13 квітня ІТ Комітет Європейської Бізнес Асоціації та Міністерство цифрової трансформації підписали меморандум «Про взаєморозуміння та співпрацю», аби об’єднати зусилля  для розвитку ІТ освіти в Україні, що, в подальшому, матиме позитивний вплив і на індустрію вцілому.

Ольга Куничак менеджер ІТ комітету Європейської Бізнес Асоціації
Враховуючи ризики втрати роботи для людей в умовах кризи та нову реальність, важливо розширити можливості для населення в напрямку діджиталізації, ІТ, аби спробувати себе в креативній та високотехнологічній сфері. Тому, основним завданням для нас, наразі, є саме налагодження партнерства між владою та представниками бізнесу, аби спільні ініціативи крокували в ногу з реальними ринковими потребами у фахівцях та в ногу в часом. А час вимагає розвитку діджитал-навичок.

Вже зараз стартував пілотний проєкт запропонований Міністерством цифрової трансформації України та Державним центром зайнятості України, що допоможе усім бажаючим оцінити свій потенціал як ІТ-фахівця, обрати та здобути відповідну спеціальність та працевлаштуватись у подальшому. Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Міністерства цифрової трансформації.

Загалом, проєкт розрахований на декілька етапів: тест Pathfinder, тест на загальні здібності та потенціал кандидаті. Найуспішніші учасники матимуть можливість продовжити навчання вже в ІТ-академіях власне компаній-представників ІТ Комітету Європейської Бізнес Асоціації, що виявили бажання взяти участь у проєкті. Тест Pathfinder вже доступний для проходження на сайті Державного центру зайнятості за посиланням. Він допоможе людям обрати професію в перспективній сфері: на основі інформації, яку надає людина – штучний інтелект в Pathfinder підбирає найбільш близьку професію з переліку актуальних IT-напрямків.

Едуард Рубін голова Координаційної ради Харківського офісу ЄБА
Після весни 2020 року світ буде вже іншим. Змінюються підходи до ведення бізнесу, працевлаштування. Тож подібні ініціативи співпраці бізнесу і держави дозволять створити ринок праці, який відповідає викликам сучасності і залучити до нього людей, готових навчатися і йти в нові професії, щоб реалізовувати в них свій потенціал та розвивати інноваційні індустрії країни.

Для розуміння, станом на початок 2020 року, кількість ІТ-вакансій (щороку) збільшувалась на 40 тис. Незважаючи на те, що загальна світова криза неодмінно негативно вплине на ріст індустрії, у довгостроковій перспективі нестача кваліфікованих кадрів все ж залишиться.

Якщо пілотний проєкт буде успішним, вже з вересня цього року ЕВА та Мінцифри планують масштабувати проєкт на всю країну.

Довідково:

Ключовими є 4 аспекти співпраці в рамках Меморандуму: 

  • забезпечення рівних умов та можливостей у доступі до якісної ІТ-освіти для всіх категорій населення;
  • сприяння створенню умов для забезпечення навчання протягом всього життя;
  • підвищення статусу України як інноваційної цифрової країни;
  • формування та реалізації державної політики у сфері цифровізації, цифрової економіки, цифрових інновацій та розвитку інформаційного суспільства.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: