fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ЕВА підтримує важливість реформування Бюро економічної безпеки

17/ 10/ 2023
  Нещодавно у ВРУ було зареєстровано законопроєкт щодо першочергових заходів із реформування Бюро економічної безпеки України №10088 від 25 вересня 2023 року.   Експерти Європейської Бізнес Асоціації проаналізували даний документ та, варто констатувати, що бізнес підтримує ідею перезавантаження Бюро економічної безпеки України як, власне, і системи кримінальної юстиції у сфері протидії економічній злочинності в цілому. Це, серед іншого, передбачає усунення дублювання функцій правоохоронних органів, чітке визначення повноважень та підслідності щодо розслідування злочинів у економічній, фінансовій та податковій сферах, що, у свою чергу, має унеможливити неправомірний тиск на бізнес.   Зокрема, важливою є головна ідея, що співробітники БЕБ повинні бути відібрані на конкурсній основі у декілька етапів без надання жодних переваг кандидатам, які наразі працюють в існуючих правоохоронних органах. Для досягнення цієї мети, на переконання бізнесу, повинно бути забезпечено належне представництво громадськості в конкурсних комісіях БЕБ та передбачено дієві механізми громадського контролю при обранні і звільненні працівників БЕБ включно з перевіркою на доброчесність. Водночас експерти Асоціації готові долучитись до роботи над підготовкою додаткових змін до другого читання. Тож дуже сподіваємось бізнес буде включено в робочу групу як, власне, і думку бізнесу буде враховано.  

Нещодавно у ВРУ було зареєстровано законопроєкт щодо першочергових заходів із реформування Бюро економічної безпеки України №10088 від 25 вересня 2023 року.  

Експерти Європейської Бізнес Асоціації проаналізували даний документ та, варто констатувати, що бізнес підтримує ідею перезавантаження Бюро економічної безпеки України як, власне, і системи кримінальної юстиції у сфері протидії економічній злочинності в цілому. Це, серед іншого, передбачає усунення дублювання функцій правоохоронних органів, чітке визначення повноважень та підслідності щодо розслідування злочинів у економічній, фінансовій та податковій сферах, що, у свою чергу, має унеможливити неправомірний тиск на бізнес.  

Зокрема, важливою є головна ідея, що співробітники БЕБ повинні бути відібрані на конкурсній основі у декілька етапів без надання жодних переваг кандидатам, які наразі працюють в існуючих правоохоронних органах.

Для досягнення цієї мети, на переконання бізнесу, повинно бути забезпечено належне представництво громадськості в конкурсних комісіях БЕБ та передбачено дієві механізми громадського контролю при обранні і звільненні працівників БЕБ включно з перевіркою на доброчесність.

Водночас експерти Асоціації готові долучитись до роботи над підготовкою додаткових змін до другого читання. Тож дуже сподіваємось бізнес буде включено в робочу групу як, власне, і думку бізнесу буде враховано.  

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: