fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Бізнес виступає проти концесії у лісовій галузі

13/ 07/ 2017
  4 липня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив стратегічне бачення управління державними підприємствами, що перебувають у підпорядкуванні центральних органів влади. Розроблена концепція визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді залишаться у державній власності, а які будуть передані в концесію, приватизовані чи ліквідовані. Зокрема, передбачається, що 359 обєктів державної власності будуть передані в концесію, у тому числі й лісові господарства. Комітет деревообробної та меблевої галузі Асоціації розглядає передачу лісових господарств у концесію як таку, що несе в собі ризики та може призвести до експлуатаційної політики лісокористування приватними структурами, що матиме вкрай негативний вплив на лісову галузь. Будь-які масштабні зміни у лісовій галузі повинні насамперед мати чіткі цілі та інструменти для їх досягнення, базуватися на детальному економічному аналізі, прорахунку та мінімізації ризиків, однак, виходячи з офіційно опублікованих матеріалів, цього не передбачається. Представники Комітету Асоціації застерігають, що на сьогодні не проведена прозора інвентаризація лісового фонду, все ще не закріплена на законодавчому рівні система електронного обліку деревини, яка має показувати реальні об’єми заготівлі, тому держава практично не володіє інформацією про прибутковість чи збитковість лісокористувачів, окрім лісових господарств Держлісагентства. Водночас за даною концепцією, в концесію планують передати близько двохсот лісових господарств Держлісагентства – ресурсних і прибуткових підприємств, які спрямовують значні надходження до бюджету. Концесія, спрямована на заготівлю спілої деревини, фактично створюватиме умови для виснажливої вирубки та ліквідує продуктивне вирощування лісу, адже термін вирощування лісу до рубання – близько 80-100 років. До того ж, ідея концесії будь-яких державних надр та ресурсів несе в собі корупційні ризики та може призвести до монополізації природних ресурсів приватними структурами. Варто також зазначити, що в Європейському Союзі практично відсутній досвід концесії лісів. Протягом останніх років експерти лісової галузі ведуть активну роботу щодо аналізу ефективності лісового сектору, вивчення міжнародного досвіду, обговорення різних моделей управління галуззю. Відтак Асоціація вважає за необхідне зважено підійти до питання реформування лісової галузі та утриматися від прийняття імперативних рішень. Натомість сподіваємося, що буде обрано курс на гармонійний розвиток галузі та продовжено діалог щодо її комплексного реформування.

4 липня 2017 року Кабінет Міністрів України затвердив стратегічне бачення управління державними підприємствами, що перебувають у підпорядкуванні центральних органів влади. Розроблена концепція визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді залишаться у державній власності, а які будуть передані в концесію, приватизовані чи ліквідовані. Зокрема, передбачається, що 359 об’єктів державної власності будуть передані в концесію, у тому числі й лісові господарства.

Комітет деревообробної та меблевої галузі Асоціації розглядає передачу лісових господарств у концесію як таку, що несе в собі ризики та може призвести до експлуатаційної політики лісокористування приватними структурами, що матиме вкрай негативний вплив на лісову галузь.

Будь-які масштабні зміни у лісовій галузі повинні насамперед мати чіткі цілі та інструменти для їх досягнення, базуватися на детальному економічному аналізі, прорахунку та мінімізації ризиків, однак, виходячи з офіційно опублікованих матеріалів, цього не передбачається.

Представники Комітету Асоціації застерігають, що на сьогодні не проведена прозора інвентаризація лісового фонду, все ще не закріплена на законодавчому рівні система електронного обліку деревини, яка має показувати реальні об’єми заготівлі, тому держава практично не володіє інформацією про прибутковість чи збитковість лісокористувачів, окрім лісових господарств Держлісагентства. Водночас за даною концепцією, в концесію планують передати близько двохсот лісових господарств Держлісагентства – ресурсних і прибуткових підприємств, які спрямовують значні надходження до бюджету.

Концесія, спрямована на заготівлю спілої деревини, фактично створюватиме умови для виснажливої вирубки та ліквідує продуктивне вирощування лісу, адже термін вирощування лісу до рубання – близько 80-100 років. До того ж, ідея концесії будь-яких державних надр та ресурсів несе в собі корупційні ризики та може призвести до монополізації природних ресурсів приватними структурами. Варто також зазначити, що в Європейському Союзі практично відсутній досвід концесії лісів.

Протягом останніх років експерти лісової галузі ведуть активну роботу щодо аналізу ефективності лісового сектору, вивчення міжнародного досвіду, обговорення різних моделей управління галуззю. Відтак Асоціація вважає за необхідне зважено підійти до питання реформування лісової галузі та утриматися від прийняття імперативних рішень. Натомість сподіваємося, що буде обрано курс на гармонійний розвиток галузі та продовжено діалог щодо її комплексного реформування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: