fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Енергетики виступають за ринкове ціноутворення на енергоносії

14/ 12/ 2017
  13 грудня в Європейській Бізнес Асоціації було проведено круглий стіл на тему «Ринкове ціноутворення на енергоресурси як частина міжнародних зобов’язань України та фактор енергетичної безпеки». Основними питаннями для обговорення були: Поточна імпортозалежність та потенціал енергетичної галузі України: Цінова дискримінація як стримуючий фактор розвитку видобування енергоресурсів в Україні: Роль ринкових цін на енергоресурси як елемент залучення інвестицій та збільшення видобутку енергоресурсів. У круглому столі взяли участь Дмитро Вовк, Голова НКРЕКУ; Марина Петров, заступник директора представництва ЄБРР в Україні; Йоста Люнгман, постійний представник МВФ в Україні; народні депутати, представники комітету ПЕК Ольга Бєлькова та Лев Підлісецький; представники енергетичних компаній та експерти ринку. Учасники круглого столу виступили за продовження послідовної політики влади щодо встановлення прозорих та ринкових механізмів функціонування енергетичної галузі. Прозорі та ринкові механізми ціноутворення на ринку енергоресурсів є вимогою західних партнерів та міжнародних організацій. Меморандум про взаємо порозуміння щодо співробітництва в сфері енергетики між Україною та ЄС, Угода про членство України в Енергетичному Співтоваристві, Санкційний закон США, Меморандум про співробітництво між Україною та МВФ передбачають проведення реформ в енергетичному секторі та перехід та ринкового ціноутворення на енергоресурси. Держава в рамках реформування повинна створювати прозорі умови для іноземних інвесторів, в результаті чого український енергетичний ринок стане зрозумілим та цікавим для інвесторів. Для цього необхідно: ліквідувати цінову дискримінацію між імпортними та вітчизняними енергоресурсами, сформувати прозорі механізми ціноутворення, привести енергетичний сектор у відповідність до чинного законодавства («Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про ринок природного газу», «Про ринок електричної енергії»); забезпечити реальні та дієві механізми захисту інвесторів. Усі вищезазначені заходи мають неодмінно збільшити видобуток енергоресурсів та забезпечити енергонезалежність та енергобезпеку України.

13 грудня в Європейській Бізнес Асоціації було проведено круглий стіл на тему «Ринкове ціноутворення на енергоресурси як частина міжнародних зобов’язань України та фактор енергетичної безпеки». Основними питаннями для обговорення були:

  1. Поточна імпортозалежність та потенціал енергетичної галузі України:
  2. Цінова дискримінація як стримуючий фактор розвитку видобування енергоресурсів в Україні:
  3. Роль ринкових цін на енергоресурси як елемент залучення інвестицій та збільшення видобутку енергоресурсів.

У круглому столі взяли участь Дмитро Вовк, Голова НКРЕКУ; Марина Петров, заступник директора представництва ЄБРР в Україні; Йоста Люнгман, постійний представник МВФ в Україні; народні депутати, представники комітету ПЕК Ольга Бєлькова та Лев Підлісецький; представники енергетичних компаній та експерти ринку.

Учасники круглого столу виступили за продовження послідовної політики влади щодо встановлення прозорих та ринкових механізмів функціонування енергетичної галузі.

Прозорі та ринкові механізми ціноутворення на ринку енергоресурсів є вимогою західних партнерів та міжнародних організацій. Меморандум про взаємо порозуміння щодо співробітництва в сфері енергетики між Україною та ЄС, Угода про членство України в Енергетичному Співтоваристві, Санкційний закон США, Меморандум про співробітництво між Україною та МВФ передбачають проведення реформ в енергетичному секторі та перехід та ринкового ціноутворення на енергоресурси.

Держава в рамках реформування повинна створювати прозорі умови для іноземних інвесторів, в результаті чого український енергетичний ринок стане зрозумілим та цікавим для інвесторів.

Для цього необхідно:

  • ліквідувати цінову дискримінацію між імпортними та вітчизняними енергоресурсами, сформувати прозорі механізми ціноутворення,
  • привести енергетичний сектор у відповідність до чинного законодавства («Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», «Про ринок природного газу», «Про ринок електричної енергії»);
  • забезпечити реальні та дієві механізми захисту інвесторів.

Усі вищезазначені заходи мають неодмінно збільшити видобуток енергоресурсів та забезпечити енергонезалежність та енергобезпеку України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: