fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Електронна система досудового розслідування: вирок в СМС-повідомленні?

15/ 07/ 2021
  Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment На початку весни простір Фейсбуку заполонили тематичні фотожаби, в яких було обіграно тему винесення вироку, при чому виступи прокурора та захисника, останнє слово обвинуваченого та призначення міри покарання здійснювалось у вигляді переписки у смартфоні. Приводом для такої народної творчості стало подання до Верховної Ради України законопроекту, який мав доповнити Кримінальний процесуальний кодекс статтями про запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування. 01 червня 2021 року закон було прийнято та направлено на підпис Президенту. Чи дійсно ці зміни означатимуть перехід судового розгляду кримінальних проваджень та винесення вироків в онлайн-площину? Давайте розбиратись разом. В першу чергу слід підкреслити, що зміни, які принесе новий закон стосуються виключно стадії досудового розслідування, та не зачіпають розгляд кримінальних проваджень судом. Тобто, процедура судового розгляду, яка починається після вручення особі обвинувального акту та завершення розслідування залишається незмінною. Як і раніше, дослідження доказів, заслуховування прокурора, потерпілого, захисника, обвинуваченого, та вчинення інших визначених процесуальним законодавством дій буде здійснюватись суддею безпосередньо, в судовому засіданні. Другим моментом, на який слід звернути увагу, є те, що для захисника використання інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування є правом, а не обов’язком, оскільки можливе лише за його згодою. Підозрюваний, як окремий суб’єкт використання системи, законом взагалі прямо не визначений, а отже і не зобов’язаний нею користуватись. Тож, проаналізувавши прийнятий закон, можна дійти висновку, що основною його метою є полегшення комунікації між слідчими та судом. Для осіб, які з певних причин опинились під слідством, та їх захисників додаткових обмежень або звуження прав новий закон не передбачає і не дає можливості визнати особу винною без її присутності в суді.

Автор: Наталія Пономаренко, адвокат Dynasty Law & Investment

На початку весни простір Фейсбуку заполонили тематичні фотожаби, в яких було обіграно тему винесення вироку, при чому виступи прокурора та захисника, останнє слово обвинуваченого та призначення міри покарання здійснювалось у вигляді переписки у смартфоні. Приводом для такої народної творчості стало подання до Верховної Ради України законопроекту, який мав доповнити Кримінальний процесуальний кодекс статтями про запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування.

01 червня 2021 року закон було прийнято та направлено на підпис Президенту. Чи дійсно ці зміни означатимуть перехід судового розгляду кримінальних проваджень та винесення вироків в онлайн-площину? Давайте розбиратись разом.

В першу чергу слід підкреслити, що зміни, які принесе новий закон стосуються виключно стадії досудового розслідування, та не зачіпають розгляд кримінальних проваджень судом. Тобто, процедура судового розгляду, яка починається після вручення особі обвинувального акту та завершення розслідування залишається незмінною. Як і раніше, дослідження доказів, заслуховування прокурора, потерпілого, захисника, обвинуваченого, та вчинення інших визначених процесуальним законодавством дій буде здійснюватись суддею безпосередньо, в судовому засіданні.

Другим моментом, на який слід звернути увагу, є те, що для захисника використання інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування є правом, а не обов’язком, оскільки можливе лише за його згодою. Підозрюваний, як окремий суб’єкт використання системи, законом взагалі прямо не визначений, а отже і не зобов’язаний нею користуватись.

Тож, проаналізувавши прийнятий закон, можна дійти висновку, що основною його метою є полегшення комунікації між слідчими та судом. Для осіб, які з певних причин опинились під слідством, та їх захисників додаткових обмежень або звуження прав новий закон не передбачає і не дає можливості визнати особу винною без її присутності в суді.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: