fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Експерти EBA пропонують оновити інструкцію щодо профілактики та ліквідації сальмонельозу птиці

30/ 01/ 2020
  Представники Комітету виробників ветеринарних препаратів підтримують зміни до інструкції, що дозволять використання живих вакцин під час вирощування батьківського поголів’я птиці. Саме використання живих вакцин під час вирощування птиці з перших днів гарантує безпечність харчової продукції. Таку позицію висловили експерти Асоціації під час зустрічі Комітету 28 січня за участі представників державних органів, виробників вакцин та виробників продукції птахівництва. Питання сальмонельозу в птахівництві стоїть досить гостро, оскільки інфекція може передаватися через продукти харчування та зашкодити здоров’ю людини. Дослідження Європейського Союзу свідчать, що близько 50% всіх смертей від сальмонельозу були спричинені вживанням яєць та яєчних продуктів. При цьому, за оцінками Європейського агентства по безпечності продуктів харчування, за останні 30 років не було жодного смертельного випадку людини від вакцинного штаму сальмонели, тоді як майже 92 000 людей загинуло від польового штаму сальмонели тільки в 2018 році. Представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів озвучили свої основні застереження щодо можливих наслідків зміни чинної інструкції щодо профілактики сальмонельозу птиці, а саме – загроза здоров’ю людей, можлива втрата експортних ринків для виробників продукції птахівництва та необхідність виділення додаткового фінансування для проведення додаткових досліджень харчової продукції на випадок зараження сальмонелою. Дискусійним є питання щодо проведення переговорів з торговими партнерами, оскільки Україна регулярно проходить аудити європейської комісії щодо відповідності національного законодавства та систем контролю. Сторони домовились звернутись до Європейської комісії для отримання роз’яснення чи потребуватимуть ці зміни проведення додаткового аудиту. Окремо було наголошено на питанні потреби додаткового фінансування на проведення додаткових досліджень. Виробники ветеринарних препаратів наголосили, що зміни в інструкцію не передбачають додаткових витрат з боку держави, оскільки держава сьогодні і так проводить лабораторні дослідження, а необхідні додаткові матеріали для визначення польового чи вакцинного штаму, виробники вакцин будуть надавати безкоштовно. За результатами зустрічі, сторони домовились остаточно обговорити це питання після отримання відповіді з боку Європейського Союзу щодо обов’язковості проведення додаткового аудиту системи державного контролю в галузі птахівництва. Довідково: Участь у зустрічі взяли представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль та Начальник відділу організації протиепізоотичних заходів Олексій Клименок, представники Директорату безпечності харчових продуктів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Асоціації птахівників України та виробники продукції птахівництва в Україні.    

Представники Комітету виробників ветеринарних препаратів підтримують зміни до інструкції, що дозволять використання живих вакцин під час вирощування батьківського поголів’я птиці. Саме використання живих вакцин під час вирощування птиці з перших днів гарантує безпечність харчової продукції.

Таку позицію висловили експерти Асоціації під час зустрічі Комітету 28 січня за участі представників державних органів, виробників вакцин та виробників продукції птахівництва.

Питання сальмонельозу в птахівництві стоїть досить гостро, оскільки інфекція може передаватися через продукти харчування та зашкодити здоров’ю людини. Дослідження Європейського Союзу свідчать, що близько 50% всіх смертей від сальмонельозу були спричинені вживанням яєць та яєчних продуктів.

При цьому, за оцінками Європейського агентства по безпечності продуктів харчування, за останні 30 років не було жодного смертельного випадку людини від вакцинного штаму сальмонели, тоді як майже 92 000 людей загинуло від польового штаму сальмонели тільки в 2018 році.

Представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів озвучили свої основні застереження щодо можливих наслідків зміни чинної інструкції щодо профілактики сальмонельозу птиці, а саме – загроза здоров’ю людей, можлива втрата експортних ринків для виробників продукції птахівництва та необхідність виділення додаткового фінансування для проведення додаткових досліджень харчової продукції на випадок зараження сальмонелою.

Дискусійним є питання щодо проведення переговорів з торговими партнерами, оскільки Україна регулярно проходить аудити європейської комісії щодо відповідності національного законодавства та систем контролю. Сторони домовились звернутись до Європейської комісії для отримання роз’яснення чи потребуватимуть ці зміни проведення додаткового аудиту.

Окремо було наголошено на питанні потреби додаткового фінансування на проведення додаткових досліджень. Виробники ветеринарних препаратів наголосили, що зміни в інструкцію не передбачають додаткових витрат з боку держави, оскільки держава сьогодні і так проводить лабораторні дослідження, а необхідні додаткові матеріали для визначення польового чи вакцинного штаму, виробники вакцин будуть надавати безкоштовно.

За результатами зустрічі, сторони домовились остаточно обговорити це питання після отримання відповіді з боку Європейського Союзу щодо обов’язковості проведення додаткового аудиту системи державного контролю в галузі птахівництва.

Довідково:

Участь у зустрічі взяли представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – директор департаменту безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Борис Кобаль та Начальник відділу організації протиепізоотичних заходів Олексій Клименок, представники Директорату безпечності харчових продуктів Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Асоціації птахівників України та виробники продукції птахівництва в Україні.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: