fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Експерти Асоціації обговорили польський досвід в контексті роботи над законопроєктом «Про ринок деревини»

07/ 11/ 2024
  Представники Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації долучились до круглого столу, організованого платформою Wood Industry UA 6 листопада. Головною темою заходу було обговорення польського досвіду торгівлі деревиною в контексті законопроєкту «Про ринок деревини». Зокрема, йшлося про позитивні новації польського досвіду організації торгівлі деревиною для переробників та критерії для учасників реєстру переробників деревини, який пропонується у законопроєкті «Про ринок деревини». Представники Комітету звернули увагу на польський досвід на ринку деревини, зокрема відсутність законодавчої можливості купівлі деревини напряму, а тільки через послуги трейдерів для компаній, що виробляють енергетику або спалюють деревину. Відповідно, такі компанії не допускаються до аукціонів. Законодавче обґрунтування такого підходу полягає у необхідності виготовлення з круглої деревини продукції доданої високої вартості з відповідним розподілом на ринки споживання.  Також експерти Асоціації звернули увагу на практичність і важливість застосування оферти, що дозволяє забезпечити переробні підприємства на 75% сировиною на поточний рік, враховуючи участь всього у двох проведених аукціонах. Система оферт складається з кількох критеріїв, основними з яких є ціна, привязка до локального виробництва, роль переробника. Наголосили на важливості вільного доступу до історії закупівлі деревообробних підприємств, яка б демонструвала прозорість ринку. Бізнес-спільнота підтримує необхідність прийняття законопроєкту Про ринок деревини, проте просить врахувати позицію бізнесу, зокрема щодо таких ключових норм: Каскадність аукціонів у максимально швидких темпах, запровадження додаткових торгів для продажу лісоматеріалів необроблених та деревини паливної непроданої на всіх етапах квартальних торгів. Продовження мораторію, що дозволило б  залучити капітальні інвестиції, збільшити кількість найманих працівників, а також підвищити суму сплачених податків  Визначення розміру гарантійного внеску не більше 5% від стартової ціни лоту для організаторів торгів, що дозволило б уникнути вимивання оборотних коштів у покупців. Доопрацювання неузгодженостей і суперечностей по тексту, враховуючи основні принципи ринку деревини.  До участі в круглому столі від Європейської Бізнес Асоціації долучились менеджер комітетів Юрій Андріїв, головa Комітету деревообробної та меблевої галузі Богдан Цуприк, представники компаній-членів Комітету Сергій Сметюх, керівник логістики та закупівель деревини «Кроноспан УА», а також Віталій Овсіюк, керівник з юридичних питань «ОДЕК» Україна.  Вдячні координатору платформи Wood Industry UA Юрію Дюгу та народному депутату України Богдану Кицаку за можливість участі в дискусії та обговорення досвіду Польщі в контексті розробки галузевого законодавства в Україні.
01/

Представники Комітету деревообробної та меблевої галузі Асоціації долучились до круглого столу, організованого платформою Wood Industry UA 6 листопада.

Головною темою заходу було обговорення польського досвіду торгівлі деревиною в контексті законопроєкту «Про ринок деревини». Зокрема, йшлося про позитивні новації польського досвіду організації торгівлі деревиною для переробників та критерії для учасників реєстру переробників деревини, який пропонується у законопроєкті «Про ринок деревини».

Представники Комітету звернули увагу на польський досвід на ринку деревини, зокрема відсутність законодавчої можливості купівлі деревини напряму, а тільки через послуги трейдерів для компаній, що виробляють енергетику або спалюють деревину. Відповідно, такі компанії не допускаються до аукціонів. Законодавче обґрунтування такого підходу полягає у необхідності виготовлення з круглої деревини продукції доданої високої вартості з відповідним розподілом на ринки споживання. 

Також експерти Асоціації звернули увагу на практичність і важливість застосування оферти, що дозволяє забезпечити переробні підприємства на 75% сировиною на поточний рік, враховуючи участь всього у двох проведених аукціонах. Система оферт складається з кількох критеріїв, основними з яких є ціна, прив’язка до локального виробництва, роль переробника. Наголосили на важливості вільного доступу до історії закупівлі деревообробних підприємств, яка б демонструвала прозорість ринку.

Бізнес-спільнота підтримує необхідність прийняття законопроєкту “Про ринок деревини”, проте просить врахувати позицію бізнесу, зокрема щодо таких ключових норм:

  • Каскадність аукціонів у максимально швидких темпах, запровадження додаткових торгів для продажу лісоматеріалів необроблених та деревини паливної непроданої на всіх етапах квартальних торгів.
  • Продовження мораторію, що дозволило б  залучити капітальні інвестиції, збільшити кількість найманих працівників, а також підвищити суму сплачених податків 
  • Визначення розміру гарантійного внеску не більше 5% від стартової ціни лоту для організаторів торгів, що дозволило б уникнути вимивання оборотних коштів у покупців.
  • Доопрацювання неузгодженостей і суперечностей по тексту, враховуючи основні принципи ринку деревини. 

До участі в круглому столі від Європейської Бізнес Асоціації долучились менеджер комітетів Юрій Андріїв, головa Комітету деревообробної та меблевої галузі Богдан Цуприк, представники компаній-членів Комітету Сергій Сметюх, керівник логістики та закупівель деревини «Кроноспан УА», а також Віталій Овсіюк, керівник з юридичних питань «ОДЕК» Україна. 

Вдячні координатору платформи Wood Industry UA Юрію Дюгу та народному депутату України Богдану Кицаку за можливість участі в дискусії та обговорення досвіду Польщі в контексті розробки галузевого законодавства в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: