fbpx

Eкспертне обговорення EBA у Харкові разом із KPMG

20/ 02/ 2020
  20 лютого 2020р. у Харківському офісі Європейської Бізнес Асоціації відбулося експертне обговорення законопроекту 1210 та його впливу на IT бізнес. Спікерами від KPMG в Україні виступили директор Групи трансфертного ціноутворення Володимир Чижиков та  консультанти Євгенія Марущенко й Марія Чубенко. «BEPS не тільки суттєво змінить поточний податковий клімат, але і змусить переглянути корпоративні структури та підходи до податкового планування будь-якого бізнесу, який має у своїй структурі зарубіжні компанії», - зазначив Володимир Чижиков на початку заходу. Протягом обговорення консультанти зупинилися на таких аспектах: правила оподаткування Контрольованих іноземних компаній (КІК); зміни в правилах трансфертного ціноутворення (ТЦ): нові види контрольованих операцій, трирівнева документація з ТЦ; введення «Тесту основної мети» (Principal Purpose Test) під час застосування Конвенції про уникнення подвійного оподаткування; зміни визначення «беніфіціарного власника» доходу для цілей застосування Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування; зміни підходів до визначення статусу «постійних представництв»; нові підстави для проведення документальної позапланової перевірки Найбільшу увагу з боку представників ІТ сектору викликали нововведення, пов’язані з КІК та постійними представництвами з огляду на специфіку ведення бізнесу. Підвищило градус дискусії обговорення питання коригування фінансового результату платника податків у зв’язку з відсутністю ділової мети в операціях із нерезидентами. Представники бізнесу активно долучалися до діалогу, щоби на практичних прикладах розглянути власні кейси.

20 лютого 2020р. у Харківському офісі Європейської Бізнес Асоціації відбулося експертне обговорення законопроекту 1210 та його впливу на IT бізнес.

Спікерами від KPMG в Україні виступили директор Групи трансфертного ціноутворення Володимир Чижиков та  консультанти Євгенія Марущенко й Марія Чубенко.

«BEPS не тільки суттєво змінить поточний податковий клімат, але і змусить переглянути корпоративні структури та підходи до податкового планування будь-якого бізнесу, який має у своїй структурі зарубіжні компанії», – зазначив Володимир Чижиков на початку заходу.

Протягом обговорення консультанти зупинилися на таких аспектах:

  • правила оподаткування Контрольованих іноземних компаній (КІК);
  • зміни в правилах трансфертного ціноутворення (ТЦ): нові види контрольованих операцій, трирівнева документація з ТЦ;
  • введення «Тесту основної мети» (Principal Purpose Test) під час застосування Конвенції про уникнення подвійного оподаткування;
  • зміни визначення «беніфіціарного власника» доходу для цілей застосування Конвенцій про уникнення подвійного оподаткування;
  • зміни підходів до визначення статусу «постійних представництв»;
  • нові підстави для проведення документальної позапланової перевірки

Найбільшу увагу з боку представників ІТ сектору викликали нововведення, пов’язані з КІК та постійними представництвами з огляду на специфіку ведення бізнесу. Підвищило градус дискусії обговорення питання коригування фінансового результату платника податків у зв’язку з відсутністю ділової мети в операціях із нерезидентами. Представники бізнесу активно долучалися до діалогу, щоби на практичних прикладах розглянути власні кейси.

Спікери

1 / 3
Володимир Чижиков
Директор групи трансфертного ціноутворення, KPMG Ukraine
Євгенія Марущенко
Менеджер групи трансфертного ціноутворення KPMG в Україні
Марія Чубенко
Консультант, група трансфертного ціноутворення KPMG в Україні
Володимир Чижиков
Євгенія Марущенко
Марія Чубенко

Партнери

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: