fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA закликає до рішучих дій в боротьбі з контрабандою

20/ 06/ 2018
  Щорічно внаслідок контрабанди та «сірого імпорту» державний бюджет України недоотримує мільярди гривень податків та митних платежів. Так, у 2017 році ця цифра склала приблизно 70 млрд грн. За даними експертів та учасників ринку, тіньовий ринок набуває разючих масштабів, так, зокрема – тіньовий сегмент алкогольних напоїв складає близько 60%, побутової техніки та електроніки по окремим категоріям до 60 та 80% (телевізори великої діагоналі та професійні фотоапарати відповідно), продуктів харчування, в деяких категоріях – до 40%, засобів захисту рослин – 25% (на ринку дрібного фасування – більше 70%) і цей перелік можна продовжувати. Недобросовісні суб’єкти господарювання ухиляються від сплати митних платежів та навіть отримують повернення «tax free» з сусідніх держав. Різниця у вартості офіційно ввезеного товару та товару за «сірою схемою» може сягати 50% та вище. Мовою цифр, з товарів вартістю 100 000 євро необхідно заплатити 10% митних зборів та 20% ПДВ. Тобто після митного оформлення вартість партії складає близько 132 000 євро. Недобросовісні підприємці отримують цей товар в Україні приблизно за 82 000 євро (без сплати податків в Україні та з отриманням «tax free»). Деструктивна картина фіксується і міжнародними дослідженнями. Так, в Глобальному індексі нелегальної торгівлі Україна посіла останнє місце серед країн Європи. Причому, по категорії «митне середовище» опустилась найнижче. Підтримуючи чесний бізнес, Європейська Бізнес Асоціація рішуче виступає за ефективну боротьбу з контрабандою і тіньовими схемами на митниці. Ми говоримо однозначне «ні» явищам «кришування» з боку митних та правоохоронних органів. Ми вдячні Уряду та Премєр-міністру за звернення на цю проблему особливої уваги та розробку спільного з правоохоронними органами плану дій по боротьбі з контрабандою і тіньовими схемами на митниці. Але також ми закликаємо Уряд і всі інші органи влади перейти від планів до конкретних дій в цьому напрямку. Принциповим зараз бізнес вбачає старт активних дій з реформування роботи митниці. Далі відтягувати це питання неможна. Адже вже зараз гальмується розвиток національної економіки, знижується конкурентоздатність українського бізнесу та інвестиційна привабливість. Першочергово, важливо максимально швидко покращити та гармонізувати роботу митних і контролюючих органів на кордоні. Розпочати створення єдиного незалежного аналітичного органу, що займатиметься розслідуванням та упередженням економічних та фінансових злочинів. Діяльність нового органу має бути відокремлена від інших правоохоронних органів, а відповідні економічні підрозділи в СБУ, МВД та Нацполіції  - ліквідовано. Його робота має покласти край тиску на бізнес, щоб дати зелене світло інвесторам в Україну. Пропозиції щодо його функціонування від компаній-членів EBA за лінком.

Щорічно внаслідок контрабанди та «сірого імпорту» державний бюджет України недоотримує мільярди гривень податків та митних платежів. Так, у 2017 році ця цифра склала приблизно 70 млрд грн.

За даними експертів та учасників ринку, тіньовий ринок набуває разючих масштабів, так, зокрема – тіньовий сегмент алкогольних напоїв складає близько 60%, побутової техніки та електроніки по окремим категоріям до 60 та 80% (телевізори великої діагоналі та професійні фотоапарати відповідно), продуктів харчування, в деяких категоріях – до 40%, засобів захисту рослин – 25% (на ринку дрібного фасування – більше 70%) і цей перелік можна продовжувати.

Недобросовісні суб’єкти господарювання ухиляються від сплати митних платежів та навіть отримують повернення «tax free» з сусідніх держав. Різниця у вартості офіційно ввезеного товару та товару за «сірою схемою» може сягати 50% та вище.

Мовою цифр, з товарів вартістю 100 000 євро необхідно заплатити 10% митних зборів та 20% ПДВ. Тобто після митного оформлення вартість партії складає близько 132 000 євро. Недобросовісні підприємці отримують цей товар в Україні приблизно за 82 000 євро (без сплати податків в Україні та з отриманням «tax free»).

Деструктивна картина фіксується і міжнародними дослідженнями. Так, в Глобальному індексі нелегальної торгівлі Україна посіла останнє місце серед країн Європи. Причому, по категорії «митне середовище» опустилась найнижче.

Підтримуючи чесний бізнес, Європейська Бізнес Асоціація рішуче виступає за ефективну боротьбу з контрабандою і тіньовими схемами на митниці. Ми говоримо однозначне «ні» явищам «кришування» з боку митних та правоохоронних органів.

Ми вдячні Уряду та Прем’єр-міністру за звернення на цю проблему особливої уваги та розробку спільного з правоохоронними органами плану дій по боротьбі з контрабандою і тіньовими схемами на митниці. Але також ми закликаємо Уряд і всі інші органи влади перейти від планів до конкретних дій в цьому напрямку.

Принциповим зараз бізнес вбачає старт активних дій з реформування роботи митниці. Далі відтягувати це питання неможна. Адже вже зараз гальмується розвиток національної економіки, знижується конкурентоздатність українського бізнесу та інвестиційна привабливість.

Першочергово, важливо максимально швидко покращити та гармонізувати роботу митних і контролюючих органів на кордоні. Розпочати створення єдиного незалежного аналітичного органу, що займатиметься розслідуванням та упередженням економічних та фінансових злочинів. Діяльність нового органу має бути відокремлена від інших правоохоронних органів, а відповідні економічні підрозділи в СБУ, МВД та Нацполіції  – ліквідовано. Його робота має покласти край тиску на бізнес, щоб дати зелене світло інвесторам в Україну. Пропозиції щодо його функціонування від компаній-членів EBA за лінком.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: