fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA підтримує зусилля учасників платіжного ринку для підвищення його прозорості

17/ 12/ 2024
  10 грудня найбільші українські банки-емітенти за координації банківських асоціацій – НАБУ та АУБ – підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг.  До Меморандуму долучилися одразу 4 банки-члени Європейської Бізнес Асоціації – ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк та Універсал Банк. Ще низка гравців ринку висловили намір приєднатися до Меморандуму, зокрема, серед них члени Асоціації ОТП Банк та ПУМБ. Сама ж угода відкрита для підписання всіма банками України та надавачами платіжних послуг.   Основні положення Меморандуму: Нагадаємо, підписанти Меморандуму погодилися застосовувати в роботі уніфіковані ринкові практики та підходи, які стосуються обслуговування фізичних осіб без підтверджених доходів та новостворених ФОПів. Насамперед це стосується процесів: Перевірки клієнтів при встановленні ділових відносин; Моніторингу фінансових операцій;  Встановлення нових лімітів на платіжні операції, спираючись на ризикоорієнтований підхід; Забезпечення прозорого обміну інформацією про клієнтів із «зони ризику» між підписантами Меморандуму в рамках діючого законодавства; Створення централізованого реєстру сумнівних клієнтів, зокрема з ознакою дроп.  Чому це важливо? Меморандум покликаний протидіяти фінансовим операціям, які здійснюють з протиправними цілями та зрештою сприяти зменшенню тіньового сектору економіки. Одним із важливих аспектів документа є боротьба із практикою залучення дропів – клієнтів, які за винагороду передають персональні дані своїх карток чи надають доступ до інтернет-банкінгу. Такі схеми, зокрема, використовуються країною-агресором для фінансування терористичної та диверсійної діяльності. Мета Меморандуму – унеможливити будь-яке зловживання банківською інфраструктурою з боку злочинців. Ця ініціатива також є важливим кроком у гармонізації українського законодавства зі стандартами ЄС. Для доброчесного бізнесу такі ініціативи є важливими, адже вони підтримують рівні умови гри на ринку та проактивно протидіють безпековим загрозам та ризикам.  Європейська Бізнес Асоціація й надалі підтримуватиме ініціативи, які спрямовані на боротьбу з тіньовим сектором економіки та створення прозорого ринку платіжних послуг в Україні. Детальніше про Меморандум можна дізнатися на сайті Національного банку України.

10 грудня найбільші українські банки-емітенти за координації банківських асоціацій – НАБУ та АУБ – підписали Меморандум про забезпечення прозорості функціонування ринку платіжних послуг. 

До Меморандуму долучилися одразу 4 банки-члени Європейської Бізнес Асоціації – ПриватБанк, Ощадбанк, Райффайзен Банк та Універсал Банк. Ще низка гравців ринку висловили намір приєднатися до Меморандуму, зокрема, серед них члени Асоціації ОТП Банк та ПУМБ. Сама ж угода відкрита для підписання всіма банками України та надавачами платіжних послуг.  

Основні положення Меморандуму:

Нагадаємо, підписанти Меморандуму погодилися застосовувати в роботі уніфіковані ринкові практики та підходи, які стосуються обслуговування фізичних осіб без підтверджених доходів та новостворених ФОПів. Насамперед це стосується процесів:

  • Перевірки клієнтів при встановленні ділових відносин;
  • Моніторингу фінансових операцій; 
  • Встановлення нових лімітів на платіжні операції, спираючись на ризикоорієнтований підхід;
  • Забезпечення прозорого обміну інформацією про клієнтів із «зони ризику» між підписантами Меморандуму в рамках діючого законодавства;
  • Створення централізованого реєстру сумнівних клієнтів, зокрема з ознакою “дроп”. 

Чому це важливо?

Меморандум покликаний протидіяти фінансовим операціям, які здійснюють з протиправними цілями та зрештою сприяти зменшенню тіньового сектору економіки. Одним із важливих аспектів документа є боротьба із практикою залучення “дропів” – клієнтів, які за винагороду передають персональні дані своїх карток чи надають доступ до інтернет-банкінгу. Такі схеми, зокрема, використовуються країною-агресором для фінансування терористичної та диверсійної діяльності.

Мета Меморандуму – унеможливити будь-яке зловживання банківською інфраструктурою з боку злочинців. Ця ініціатива також є важливим кроком у гармонізації українського законодавства зі стандартами ЄС.

Для доброчесного бізнесу такі ініціативи є важливими, адже вони підтримують рівні умови гри на ринку та проактивно протидіють безпековим загрозам та ризикам. 

Європейська Бізнес Асоціація й надалі підтримуватиме ініціативи, які спрямовані на боротьбу з тіньовим сектором економіки та створення прозорого ринку платіжних послуг в Україні.

Детальніше про Меморандум можна дізнатися на сайті Національного банку України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: