fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA підтримує світовий тренд – введення принципу аукціону для продажу електроенергії з відновлювальних джерел

26/ 06/ 2018
  Європейська Бізнес Асоціація закликає народних депутатів України та уповноважених державних органів стимулювати виробників альтернативних джерел енергії. Для цього важливим кроком є запровадження аукціонів для купівлі/продажу електричної енергії, що сприятиме рівномірному розвиток галузі та залученню інвестицій. Адже переможцем аукціону буде та компанія, що зможе запропонувати кращу, тобто нижчу, ціну. Аукціони на ринку планується ввести з 1 липня 2019 року. Однак, наразі запропоновано 7 альтернативних законодавчих ініціатив для врегулювання цього питання. Це ще раз доводить, що альтернативна енергетика викликає істотний інтерес у парламентарів, бізнесу та представників громадськості. Проте, у бізнес-спільноти виникають деякі занепокоєння. Енергетика – тарифна галузь. Якщо принцип аукціону не буде впроваджено, наприклад, може існувати ризик росту цін на електроенергію та  відсутність платежів по тарифам, а також порушення прав інвесторів. А отже, такий перехід має бути поступовим. Для того щоб компанії, які вже вклали ресурси у розвиток проектів, могли продавати електроенергію за «зеленим» тарифом, потрібно до 1 липня 2019 року укласти попередні договори купівлі-продажу енергії за «зеленим тарифом». Однак, до цієї дати компанії не в змозі цього зробити. Адже спершу потрібно оформити право на землю (де розміщена відповідна електростанція), укласти договір на приєднання до мережі та отримати дозвіл на будівництво. Попередні договори купівлі-продажу енергії можна підписати лише з 1 липня 2019 року. Крім того,  незрозумілими є деякі практичні моменти: -  Коли буде розроблений типовий договір купівлі-продажу енергії за «зеленим тарифом» (зараз типова форма не визначена)? -  Чи буде розповсюджуватись «зелений тариф», який пропонується законопроектами, на такі компанії? Європейська Бізнес Асоціація підготувала відповідні зауваження та пропозиції до законодавчих ініціатив. Асоціація звертається до народних депутатів України з проханням звернути увагу на ці пропозиції. Їх врахування сприятиме підтримці виробників альтернативної електроенергії, допоможе реформувати та зберегти інвестиційну привабливість галузі. Зараз ми ще маємо час розробити ефективну нормативну базу та якісно запустити систему. Довідкова інформація: До 2025 року прогнозується зростання частки відновлювальної електроенергії до рівня 12%, до 2035 року – не менше 25% (відповідно до затвердженої Урядом Енергетичної стратегії України). За даними Міністерства палива та енергетики України, у 2018 році загальний обсяг виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії становить 1,5% від загальної структури виробництва електричної енергії.

Європейська Бізнес Асоціація закликає народних депутатів України та уповноважених державних органів стимулювати виробників альтернативних джерел енергії. Для цього важливим кроком є запровадження аукціонів для купівлі/продажу електричної енергії, що сприятиме рівномірному розвиток галузі та залученню інвестицій. Адже переможцем аукціону буде та компанія, що зможе запропонувати кращу, тобто нижчу, ціну. Аукціони на ринку планується ввести з 1 липня 2019 року.

Однак, наразі запропоновано 7 альтернативних законодавчих ініціатив для врегулювання цього питання. Це ще раз доводить, що альтернативна енергетика викликає істотний інтерес у парламентарів, бізнесу та представників громадськості. Проте, у бізнес-спільноти виникають деякі занепокоєння. Енергетика – тарифна галузь. Якщо принцип аукціону не буде впроваджено, наприклад, може існувати ризик росту цін на електроенергію та  відсутність платежів по тарифам, а також порушення прав інвесторів. А отже, такий перехід має бути поступовим. Для того щоб компанії, які вже вклали ресурси у розвиток проектів, могли продавати електроенергію за «зеленим» тарифом, потрібно до 1 липня 2019 року укласти попередні договори купівлі-продажу енергії за «зеленим тарифом». Однак, до цієї дати компанії не в змозі цього зробити. Адже спершу потрібно оформити право на землю (де розміщена відповідна електростанція), укласти договір на приєднання до мережі та отримати дозвіл на будівництво. Попередні договори купівлі-продажу енергії можна підписати лише з 1 липня 2019 року. Крім того,  незрозумілими є деякі практичні моменти:

–  Коли буде розроблений типовий договір купівлі-продажу енергії за «зеленим тарифом» (зараз типова форма не визначена)?

–  Чи буде розповсюджуватись «зелений тариф», який пропонується законопроектами, на такі компанії?

Європейська Бізнес Асоціація підготувала відповідні зауваження та пропозиції до законодавчих ініціатив. Асоціація звертається до народних депутатів України з проханням звернути увагу на ці пропозиції. Їх врахування сприятиме підтримці виробників альтернативної електроенергії, допоможе реформувати та зберегти інвестиційну привабливість галузі. Зараз ми ще маємо час розробити ефективну нормативну базу та якісно запустити систему.

Довідкова інформація:

До 2025 року прогнозується зростання частки відновлювальної електроенергії до рівня 12%, до 2035 року – не менше 25% (відповідно до затвердженої Урядом Енергетичної стратегії України). За даними Міністерства палива та енергетики України, у 2018 році загальний обсяг виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії становить 1,5% від загальної структури виробництва електричної енергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: