fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA Львів – White Collar Defence Chamber: Відповідальність бізнесу: весна 2020

15/ 04/ 2020
  15 квітня 2020 року на зустрічі White Collar Defence Chamber ми розібралися «коли і за яких умов» керівник несе відповідальність під час карантину. Олег Кириєвський, керуючий партнер First Chair Legal та Ірина Павленко, юрист First Chair Legal виділили наступне:  Щодо кримінальної відповідальності за звільнення під час карантину:  Не можна звільняти працівника на підставі запровадження карантину. Звільнення повинні відбуватися на законних підставах та з дотриманням процедури, визначеної трудовим законодавством України. Роботодавець може нести кримінальну відповідальність за незаконне звільнення у випадках: - незаконного звільнення працівника з особистих мотивів; - інше грубе порушення трудового законодавства. Водночас, поняття «грубе порушення» є оціночним, і в кожному конкретному випадку, суд визначає чи є грубим порушенням, наприклад, примушення працівника до звільнення за власним бажанням. не має заборони про звільнення працівників, в тому числі «масові звільнення». Щодо адміністративної відповідальності за порушення правил карантину: Підстава: порушення правил карантину: Робота закладів (ФОПів) діяльність яких заборонена під час карантину (ресторани, торгові центри, спортзали тощо); Перевезення працівників на роботу у сферах, які не визначені в п. 9 ч. 2 Постанови КМУ №211 від 11.03.2020 року; Порушення правил перевезення працівників на роботу транспортними засобам (відсутність погодження маршруту з Національною поліцією, перевищення кількості пасажирів в ТЗ); Допуск до роботи працівників віком 60+ (за винятком виконання роботи на об’єктах критичної інфраструктури). Штраф: 17 000 – 34 000 грн: фізична особа/ФОП, у якого відсутні наймані працівники
 34 000 – 170 000 грн: ФОП, у якого наявні наймані працівники/юридичні особи (директор) Щодо кримінальної відповідальності за порушення правил карантину: Підстава: аналогічні порушення, як і при адміністративній відповідальності. Однак, такі порушення мають спричинити один із нижче перелічених наслідків: поширення Covid-19 реальну загрозу поширення Covid-19 загибель людей інші тяжкі наслідки. Рекомендуємо, якщо на підприємстві виявлено в працівників Covid-19, рекомендуємо осіб, з якими така особа контактувала або могла контактувати відправити на 14-денну обсервацію (карантин). Відповідальність: штраф - від 17 000 до 51 000 грн арешт на строк до 6 місяців обмеження волі до 3 років позбавлення волі на строк до 8 років Також на зустрічі обговорили проект Закону Маски Шоу Стоп-3, який покликаний обмежити безпідставність вилучення ПК під час тимчасових доступ та обшуків правоохоронцями.

15 квітня 2020 року на зустрічі White Collar Defence Chamber ми розібралися «коли і за яких умов» керівник несе відповідальність під час карантину.

Олег Кириєвський, керуючий партнер First Chair Legal та Ірина Павленко, юрист First Chair Legal виділили наступне: 

Щодо кримінальної відповідальності за звільнення під час карантину: 

  • Не можна звільняти працівника на підставі запровадження карантину. Звільнення повинні відбуватися на законних підставах та з дотриманням процедури, визначеної трудовим законодавством України.
  • Роботодавець може нести кримінальну відповідальність за незаконне звільнення у випадках:

– незаконного звільнення працівника з особистих мотивів;

– інше грубе порушення трудового законодавства. Водночас, поняття «грубе порушення» є оціночним, і в кожному конкретному випадку, суд визначає чи є грубим порушенням, наприклад, примушення працівника до звільнення за власним бажанням.

  • не має заборони про звільнення працівників, в тому числі «масові звільнення».

Щодо адміністративної відповідальності за порушення правил карантину:

Підстава: порушення правил карантину:

  • Робота закладів (ФОПів) діяльність яких заборонена під час карантину (ресторани, торгові центри, спортзали тощо);
  • Перевезення працівників на роботу у сферах, які не визначені в п. 9 ч. 2 Постанови КМУ №211 від 11.03.2020 року;
  • Порушення правил перевезення працівників на роботу транспортними засобам (відсутність погодження маршруту з Національною поліцією, перевищення кількості пасажирів в ТЗ);
  • Допуск до роботи працівників віком 60+ (за винятком виконання роботи на об’єктах критичної інфраструктури).

Штраф:

  • 17 000 – 34 000 грн: фізична особа/ФОП, у якого відсутні наймані працівники

  • 34 000 – 170 000 грн: ФОП, у якого наявні наймані працівники/юридичні особи (директор)

Щодо кримінальної відповідальності за порушення правил карантину:

Підстава: аналогічні порушення, як і при адміністративній відповідальності. Однак, такі порушення мають спричинити один із нижче перелічених наслідків:

  • поширення Covid-19
  • реальну загрозу поширення Covid-19
  • загибель людей
  • інші тяжкі наслідки.

Рекомендуємо, якщо на підприємстві виявлено в працівників Covid-19, рекомендуємо осіб, з якими така особа контактувала або могла контактувати відправити на 14-денну обсервацію (карантин).

Відповідальність:

  • штраф – від 17 000 до 51 000 грн
  • арешт на строк до 6 місяців
  • обмеження волі до 3 років
  • позбавлення волі на строк до 8 років

Також на зустрічі обговорили проект Закону Маски Шоу Стоп-3, який покликаний обмежити безпідставність вилучення ПК під час тимчасових доступ та обшуків правоохоронцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: