fbpx

EBA Ecтет-клуб у Харкові: авторська лекція Олени Єлагіної “Гострі грані буття або любов по-харківські”

13/ 08/ 2019
  Харків завжди притягував до себе яскравих творчих особистостей. Навіть у часи революцій, війн, розрухи і голоду їхні пристрасті не вщухали. Хтось любив тихо і буденно, а чиїсь почуття залишили слід у вигляді книг, поем, картин і пам’ятників архітектури. Гості разом із історіографом Оленою Єлагіною поринули у світ пристрастей, трагедій і любові, що вирували у Харкові у різні історичні часи. Рокова закоханість оперної співачки Євларії Кадміної стала сюжетом пєси Чехова «Тетяна Рєпіна». Почуття першого секретаря Харківського обкому партії Віктора Чураєва народили ідею «Дзеркального струменю» та п’єси «Соло для камертону». Палка пристрасть Марини Цвєтаєвої до харків’янина Євгенія Ланна залишила слід у рядках її поеми «На червоному коні». Історії кохання Василя Каразіна, Льва Ландау, Бориса Пастернака та Юрія Олеші зворушили, здивували та навіяли роздуми. Дякуємо Олені за захоплюючі розповіді та сподіваємось дізнатися нові історичні факти про Харків і його мешканців!

Харків завжди притягував до себе яскравих творчих особистостей. Навіть у часи революцій, війн, розрухи і голоду їхні пристрасті не вщухали. Хтось любив тихо і буденно, а чиїсь почуття залишили слід у вигляді книг, поем, картин і пам’ятників архітектури.

Гості разом із історіографом Оленою Єлагіною поринули у світ пристрастей, трагедій і любові, що вирували у Харкові у різні історичні часи. Рокова закоханість оперної співачки Євларії Кадміної стала сюжетом п’єси Чехова «Тетяна Рєпіна». Почуття першого секретаря Харківського обкому партії Віктора Чураєва народили ідею «Дзеркального струменю» та п’єси «Соло для камертону». Палка пристрасть Марини Цвєтаєвої до харків’янина Євгенія Ланна залишила слід у рядках її поеми «На червоному коні». Історії кохання Василя Каразіна, Льва Ландау, Бориса Пастернака та Юрія Олеші зворушили, здивували та навіяли роздуми.

Дякуємо Олені за захоплюючі розповіді та сподіваємось дізнатися нові історичні факти про Харків і його мешканців!

Спікери

1 / 1
Олена Єлагіна
Історіограф, екскурсовод, директорка садиби-музею "Українська хата"
Олена Єлагіна

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: