fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

EBA Dnipro Expert Voice: Перевірки Держпраці: дотримання трудового законодавства і охорони праці

06/ 07/ 2021
  До чого готуватися бізнесу під час інспектування Держпраці? Про це говорили на зустрічі EBA Dnipro Expert Voice: “Перевірки Держпраці: дотримання трудового законодавства і охорони з експертками компанії Crowe Mikhailenko Людмилою Звєрєвою та Анною Урусовою. Так, 24 червня 2021 року було сформовано Національний план дій, який об’єднав державні органи, такі як Державна служба України з питань праці та Державна податкова служба України, щоб мати змогу оперативно виявляти правопорушення. Вже з 1 липня розпочались перевірки работодавців щодо декларування трудових відносин. Зазначені заходи включають у себе два етапи: 1) інформаційну кампанію; 2) інспекційну кампанію серед роботодавців. Якщо під час перевірки визнають, що не відбулося перекваліфікації відносин з підрядниками в трудові, наслідком такого порушення буде штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного підрядника (розміри штрафів за порушення законодавства про працю з 02.02.2020 року - Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р № 378-IX). Також особливу увагу спікери порадили приділити оформленню наступних документів: документи з працевлаштування; документи з оплати праці; найменування посад згідно з Класифікатором професій; оформлення відпусток. Своєчасне використання інструментів аудиту організації, перевірка правильності формулювань в договорах та актах, чітке інструктування підрядників щодо їх статусу допоможуть в значній мірі уникнути ризиків під час перевірки. У свою чергу ми дякуємо нашим спікеркам за змістовну та цікаву зустріч, під час якої представники бізнес-спільноти змогли поглибити свої знання та отримати корисні поради щодо підготовки до відповідних перевірок.

До чого готуватися бізнесу під час інспектування Держпраці? Про це говорили на зустрічі EBA Dnipro Expert Voice: “Перевірки Держпраці: дотримання трудового законодавства і охорони “з експертками компанії Crowe Mikhailenko Людмилою Звєрєвою та Анною Урусовою.

Так, 24 червня 2021 року було сформовано Національний план дій, який об’єднав державні органи, такі як Державна служба України з питань праці та Державна податкова служба України, щоб мати змогу оперативно виявляти правопорушення. Вже з 1 липня розпочались перевірки работодавців щодо декларування трудових відносин.

Зазначені заходи включають у себе два етапи:

1) інформаційну кампанію;

2) інспекційну кампанію серед роботодавців.

Якщо під час перевірки визнають, що не відбулося перекваліфікації відносин з підрядниками в трудові, наслідком такого порушення буде штраф у розмірі 10 мінімальних зарплат за кожного підрядника (розміри штрафів за порушення законодавства про працю з 02.02.2020 року – Закон України «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України» від 12.12.2019 р № 378-IX).

Також особливу увагу спікери порадили приділити оформленню наступних документів:

  • документи з працевлаштування;
  • документи з оплати праці;
  • найменування посад згідно з Класифікатором професій;
  • оформлення відпусток.

Своєчасне використання інструментів аудиту організації, перевірка правильності формулювань в договорах та актах, чітке інструктування підрядників щодо їх статусу допоможуть в значній мірі уникнути ризиків під час перевірки.

У свою чергу ми дякуємо нашим спікеркам за змістовну та цікаву зустріч, під час якої представники бізнес-спільноти змогли поглибити свої знання та отримати корисні поради щодо підготовки до відповідних перевірок.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: