fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Динаміка розвитку ринку платіжних карток

22/ 08/ 2018
  Національний банк України опублікував показники розвитку ринку платіжних карток за підсумками першого півріччя 2018 року. Вітаємо ініціативу НБУ щодо розширення переліку статистичних даних, які будуть публікуватися. Це підвищить прозорість загальнодоступної інформації та надасть змогу ретельніше аналізувати ринкові тенденції. Вивчивши статистичні дані, експерти Комітету з електронних платежів відмічають позитивну динаміку зростання кількості платіжних карток, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів, розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток. Від початку року кількість власників платіжних карток зросла на 534 тис. (1,3%) і становить наразі 42 255 тис. осіб. Кількість платіжних карток зросла на 258 тис. шт. (0,4%) до загальної кількості 60 125 тис. шт. Кількість активних платіжних карток зросла на 441 тис. шт.(1,3%)  до загальної кількості 35 299 тис. шт. Частка активних платіжних карток становить 58,7%. 24 124 тис. (68,3%) активних платіжних карток належать до платіжної системи MasterCard, 10 723 тис. (30,4%) – Visa, 443 тис. (1,3%) – Простір, 8 тис. – до інших платіжних систем. Обсяг безготівкових платежів з використанням платіжних карток у І півріччі становив 572,5 млрд грн. Частка безготівкових платежів у загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток склала 44%. Кількість безготівкових платежів з використанням платіжних карток у І півріччі становила 1,4 млрд шт. Частка безготівкових платежів у загальній кількості операцій з використанням платіжних карток склала 77,5%. Мережа POS терміналів з початку року зросла на 19 тис. шт. (8%) і становить наразі 251 тис. шт. Найбільшими емітентами та еквайєрами залишаються ПриватБанк, Ощадбанк та Райффайзен Банк Аваль. Комітет з електронних платежів Асоціації постійно працює над розвитком ринку безготівкових платежів в Україні, їх зручністю та доступністю для широкого кола споживачів. Аналіз ринку підтверджує постійне зростання популярності безготівкових платежів серед населення та тенденцію до їх більш ширшого застосування. Разом з тим, експерти Комітету вбачають необхідність застосування додаткових заходів, які будуть стимулювати розвиток інфраструктури для прийому безготівкових платежів, а також зростання кількості власників платіжних карток. Зокрема, Комітет планує розробити та зареєструвати законопроект, який забезпечить переведення виплат заробітної плати та соціальних виплат на карткові рахунки. Це дозволить підвищити рівень фінансової інклюзії в Україні, а також оптимізувати та пришвидшити процеси здійснення даних категорій виплат. Для розвитку інфраструктури необхідно якнайшвидше затвердити оновлену Постанову КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)».

Національний банк України опублікував показники розвитку ринку платіжних карток за підсумками першого півріччя 2018 року.

Вітаємо ініціативу НБУ щодо розширення переліку статистичних даних, які будуть публікуватися. Це підвищить прозорість загальнодоступної інформації та надасть змогу ретельніше аналізувати ринкові тенденції.

Вивчивши статистичні дані, експерти Комітету з електронних платежів відмічають позитивну динаміку зростання кількості платіжних карток, збільшення обсягу та кількості безготівкових платежів, розвиток інфраструктури для прийому платіжних карток.

Від початку року кількість власників платіжних карток зросла на 534 тис. (1,3%) і становить наразі 42 255 тис. осіб. Кількість платіжних карток зросла на 258 тис. шт. (0,4%) до загальної кількості 60 125 тис. шт. Кількість активних платіжних карток зросла на 441 тис. шт.(1,3%)  до загальної кількості 35 299 тис. шт. Частка активних платіжних карток становить 58,7%.

24 124 тис. (68,3%) активних платіжних карток належать до платіжної системи MasterCard, 10 723 тис. (30,4%) – Visa, 443 тис. (1,3%) – Простір, 8 тис. – до інших платіжних систем.

Обсяг безготівкових платежів з використанням платіжних карток у І півріччі становив 572,5 млрд грн. Частка безготівкових платежів у загальному обсязі операцій з використанням платіжних карток склала 44%.

Кількість безготівкових платежів з використанням платіжних карток у І півріччі становила 1,4 млрд шт. Частка безготівкових платежів у загальній кількості операцій з використанням платіжних карток склала 77,5%.

Мережа POS терміналів з початку року зросла на 19 тис. шт. (8%) і становить наразі 251 тис. шт.

Найбільшими емітентами та еквайєрами залишаються ПриватБанк, Ощадбанк та Райффайзен Банк Аваль.

Комітет з електронних платежів Асоціації постійно працює над розвитком ринку безготівкових платежів в Україні, їх зручністю та доступністю для широкого кола споживачів. Аналіз ринку підтверджує постійне зростання популярності безготівкових платежів серед населення та тенденцію до їх більш ширшого застосування.

Разом з тим, експерти Комітету вбачають необхідність застосування додаткових заходів, які будуть стимулювати розвиток інфраструктури для прийому безготівкових платежів, а також зростання кількості власників платіжних карток. Зокрема, Комітет планує розробити та зареєструвати законопроект, який забезпечить переведення виплат заробітної плати та соціальних виплат на карткові рахунки. Це дозволить підвищити рівень фінансової інклюзії в Україні, а також оптимізувати та пришвидшити процеси здійснення даних категорій виплат. Для розвитку інфраструктури необхідно якнайшвидше затвердити оновлену Постанову КМУ «Про затвердження вимог до суб’єктів господарювання щодо приймання електронних платіжних засобів в оплату за продані ними товари (надані послуги)».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: