fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Доступ до об’єктів інфраструктури для операторів телекомунікацій треба спростити

04/ 11/ 2020
  Як повідомляють оператори телекомунікацій, що входять до складу Європейської Бізнес Асоціації, наразі існують численні проблеми з доступом до об’єктів інфраструктури, зокрема житлових будинків. Здебільшого це відбувається через ухиляння від вимог законодавства органів місцевого самоврядування, ОСББ чи керуючих компаній. В Україні більше трьох років тому був прийнятий важливий для операторів звязку Закон №1834-VIII, який мав встановити для всього ринку телекомунікацій зрозумілу, чесну і прозору методологію визначення розміру плати за доступ до інфраструктури. Однак, за словами компаній-членів Асоціації, наразі оператори не можуть повноцінно розвивати телекомунікаційні мережі, оскільки з боку окремих органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та ОСББ ігноруються та не виконуються вимоги цього Закону. Так, окремі балансоутримувачі взагалі відмовляються укладати договори з доступу до інфраструктури або ж пропонують укладати їх на невигідних умовах, або ж з внесенням умов, не передбачених Законом. Відмова окремих суб’єктів ринку від виконання норм Закону спотворює конкуренцію і створює штучні перепони для реалізації операторами телекомунікацій інфраструктурний проєктів, обмежує можливості споживачів електронних комунікаційних послуг. Для врегулювання даної ситуації був розроблений законопроєкт №4118, який має комплексно усунути прогалини у чинному законодавстві, що надають можливість балансоутримувачам ухилятись від його виконання. Тетяна Широченко. Координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації. Даний документ покликаний врегулювати взаємодію між балансоутримувачами об’єктів та операторами, уточнити окремі положення чинного законодавства. Ми очікуємо, що прийняття законопроєкту забезпечить справедливі та збалансовані умови для розвитку телекомунікаційної інфраструктури в країні, щоб спростити доступ громадян до цифрових сервісів у різних куточках нашої країни. З огляду на це, Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України та народних депутатів  з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду законопроєкту №4118 та його подальшому прийняттю. Сподіваємося на врахування позиції бізнес-спільноти!   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.  

Як повідомляють оператори телекомунікацій, що входять до складу Європейської Бізнес Асоціації, наразі існують численні проблеми з доступом до об’єктів інфраструктури, зокрема житлових будинків. Здебільшого це відбувається через ухиляння від вимог законодавства органів місцевого самоврядування, ОСББ чи керуючих компаній.

В Україні більше трьох років тому був прийнятий важливий для операторів зв’язку Закон №1834-VIII, який мав встановити для всього ринку телекомунікацій зрозумілу, чесну і прозору методологію визначення розміру плати за доступ до інфраструктури.

Однак, за словами компаній-членів Асоціації, наразі оператори не можуть повноцінно розвивати телекомунікаційні мережі, оскільки з боку окремих органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств та ОСББ ігноруються та не виконуються вимоги цього Закону. Так, окремі балансоутримувачі взагалі відмовляються укладати договори з доступу до інфраструктури або ж пропонують укладати їх на невигідних умовах, або ж з внесенням умов, не передбачених Законом.

Відмова окремих суб’єктів ринку від виконання норм Закону спотворює конкуренцію і створює штучні перепони для реалізації операторами телекомунікацій інфраструктурний проєктів, обмежує можливості споживачів електронних комунікаційних послуг. Для врегулювання даної ситуації був розроблений законопроєкт №4118, який має комплексно усунути прогалини у чинному законодавстві, що надають можливість балансоутримувачам ухилятись від його виконання.

Тетяна Широченко Координатор комітетів Європейської Бізнес Асоціації
Даний документ покликаний врегулювати взаємодію між балансоутримувачами об’єктів та операторами, уточнити окремі положення чинного законодавства. Ми очікуємо, що прийняття законопроєкту забезпечить справедливі та збалансовані умови для розвитку телекомунікаційної інфраструктури в країні, щоб спростити доступ громадян до цифрових сервісів у різних куточках нашої країни.

З огляду на це, Асоціація звернулася до Голови Верховної Ради України та народних депутатів  з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду законопроєкту №4118 та його подальшому прийняттю. Сподіваємося на врахування позиції бізнес-спільноти!

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: