fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Долю кредитів внутрішньо переміщених – осіб вирішено

28/ 10/ 2021
  Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment 2014 рік перевернув спокійне життя багатьох українців, а особливо тих, хто опинився на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей. Внутрішньо переміщені особи мали численну кількість проблем починаючи своє життя наново у новій місцевості. Однією із яких були зобов’язання зі сплати кредитів та відсотків по них. Сім довгих років знадобилось законодавцям для того, щоб врегулювати це питання. В решті, 14.07.2021 року прийнятий Закон України «Про внесення зміни до Закону України Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб щодо звільнення деяких категорій внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобовязань за кредитними договорами та договорами позики» №1646-IX, (набув чинності 06.09.2021 р.), ключовими новелами якого зокрема є те, що відтепер, загальна сума процентів за кредитним договором (договором позики), боржником за яким є внутрішньо переміщена особа, яка залишила або покинула своє місце проживання на тимчасово окупованій території, території проведення антитерористичної операції та/або в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, не може перевищувати суми процентів, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором. Крім того, Закон визначає, що у разі невиконання такою особою зобов’язань за кредитним договором не нараховується неустойка (штраф, пеня), не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та процентів річних від простроченої суми, не застосовуються інші санкції майнового характеру. Для застосування цього закону зацікавлена особа має письмово звернутись до банку. Надати більш детальну консультацію застосування нового Закону, а також у разі виникнення будь-яких інших складнощів у взаємовідносинах із банками, вам залюбки допоможуть адвокати Dynasty Law & Investment.

Автор: Олександр Брагін, адвокат Dynasty Law & Investment

2014 рік перевернув спокійне життя багатьох українців, а особливо тих, хто опинився на тимчасово окупованій території Донецької та Луганської областей. Внутрішньо переміщені особи мали численну кількість проблем починаючи своє життя наново у новій місцевості.

Однією із яких були зобов’язання зі сплати кредитів та відсотків по них. Сім довгих років знадобилось законодавцям для того, щоб врегулювати це питання.

В решті, 14.07.2021 року прийнятий Закон України «Про внесення зміни до Закону України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” щодо звільнення деяких категорій внутрішньо переміщених осіб від негативних наслідків невиконання грошових зобов’язань за кредитними договорами та договорами позики» №1646-IX, (набув чинності 06.09.2021 р.), ключовими новелами якого зокрема є те, що відтепер, загальна сума процентів за кредитним договором (договором позики), боржником за яким є внутрішньо переміщена особа, яка залишила або покинула своє місце проживання на тимчасово окупованій території, території проведення антитерористичної операції та/або в районі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, не може перевищувати суми процентів, нарахованої протягом строку, на який надавався кредит (позика), за мінімальною ставкою, визначеною договором.

Крім того, Закон визначає, що у разі невиконання такою особою зобов’язань за кредитним договором не нараховується неустойка (штраф, пеня), не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та процентів річних від простроченої суми, не застосовуються інші санкції майнового характеру. Для застосування цього закону зацікавлена особа має письмово звернутись до банку.

Надати більш детальну консультацію застосування нового Закону, а також у разі виникнення будь-яких інших складнощів у взаємовідносинах із банками, вам залюбки допоможуть адвокати Dynasty Law & Investment.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальни мережами.
0 Шейрів

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: