fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Дія режиму воєнного стану не повинна порушувати загальний принцип верховенства права в Україні

26/ 04/ 2022
  22-23 квітня Валентин Гвоздій, керуючий партнер GOLAW виступив експертним спікером під час конференції Європейської кримінальної асоціації адвокатів (ECBA). Під час виступу Валентин розповів про особливості здійснення кримінального провадження в Україні під час воєнного стану та дотримання принципу верховенства права. “Наразі, встановлений законодавцем особливий порядок здійснення кримінального провадження, передбачає суттєве збільшення процесуальних можливостей сторони обвинувачення. Серед іншого, керівнику прокуратури представлено право обирати та продовжувати строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, надання дозволу на здійснення приводу, тимчасового доступу до речей та документів, арешту майна, проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення обшуку, продовження строку досудового розслідування тощо. Маю відмітити, що адвокатами такі нововведення були сприйняті критично. На наше переконання, запроваджені зміни можуть призвести до порушення прав підозрюваного та обвинуваченого. До того ж, ризикованою зміною до КПК на думку адвокатів є норма, яка встановлює, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність керівника органу прокуратури можуть бути розглянуті виключно після завершення досудового розслідування. Тобто, можливостей відновлення порушених прав та свобод осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, на стадії досудового розслідування, вже не існує. Зрозуміло, що воєнний стан цілком виправдовує запроваджені зміни. Сподіваюсь, що сторона обвинувачення буде об’єктивно та неупереджено виконувати свої тимчасові обов’язки в умовах воєнного стану, і не обмежуватиме права підозрюваних (обвинувачених), дотримуючись принципу верховенства права”, – підсумував Валентин Гвоздій.

22-23 квітня Валентин Гвоздій, керуючий партнер GOLAW виступив експертним спікером під час конференції Європейської кримінальної асоціації адвокатів (ECBA).

Під час виступу Валентин розповів про особливості здійснення кримінального провадження в Україні під час воєнного стану та дотримання принципу верховенства права.

“Наразі, встановлений законодавцем особливий порядок здійснення кримінального провадження, передбачає суттєве збільшення процесуальних можливостей сторони обвинувачення.

Серед іншого, керівнику прокуратури представлено право обирати та продовжувати строк запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, надання дозволу на здійснення приводу, тимчасового доступу до речей та документів, арешту майна, проникнення до житла чи іншого володіння особи, проведення обшуку, продовження строку досудового розслідування тощо.

Маю відмітити, що адвокатами такі нововведення були сприйняті критично. На наше переконання, запроваджені зміни можуть призвести до порушення прав підозрюваного та обвинуваченого.

До того ж, ризикованою зміною до КПК на думку адвокатів є норма, яка встановлює, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність керівника органу прокуратури можуть бути розглянуті виключно після завершення досудового розслідування.

Тобто, можливостей відновлення порушених прав та свобод осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності, на стадії досудового розслідування, вже не існує.

Зрозуміло, що воєнний стан цілком виправдовує запроваджені зміни.

Сподіваюсь, що сторона обвинувачення буде об’єктивно та неупереджено виконувати свої тимчасові обов’язки в умовах воєнного стану, і не обмежуватиме права підозрюваних (обвинувачених), дотримуючись принципу верховенства права”, – підсумував Валентин Гвоздій.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: