fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

ДФС продовжить працювати ще пів року після запуску Бюро економічної безпеки

24/ 02/ 2021
  Про це було повідомлено бізнесу під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з Вадимом Мельником, Головою Державної фіскальної служби України, що відбулася 23 лютого. У зв’язку з прийняттям законопроекту №3087-д про Бюро економічної безпеки України, постало питання щодо подальшого функціонування ДФС. Так, новостворений орган БЕБ має розпочати свою роботу протягом шести місяців після підписання відповідного проекту закону. Зокрема, перші  два місяці будуть приділені передачі процесуальних повноважень від Державної фіскальної служби до БЕБу за рішенням прокуратури. Тож планується, що протягом піврічного перехідного періоду ДФС продовжуватиме свою діяльність з розслідування економічних злочинів. Крім того, у перші шість місяців існування Бюро має набрати до штату не менше 30% працівників. За словами пана Мельника, призначення нових кадрів має відбуватися на конкурсній основі.  Протягом піврічного періоду БЕБу також необхідно організувати приміщення, обладнання та інфраструктуру для повноцінної роботи. Пан Мельник також заявив, що функції щодо забезпечення економічної безпеки будуть виконуватися правоохоронними органами згідно з  Кримінальним процесуальним кодексом України. Тож, на переконання спільноти, існує ризик, що протягом деякого періоду тиск на бізнес можуть здійснювати одночасно декілька органів, а саме БЕБ, ДФС, СБУ та національна поліція. Водночас, Державна фіскальна служба активно проводить реорганізацію своєї роботи. Так в рамках заходів з протидії корупції ДФС домоглася 70% зміни складу керівництва в представництвах Державної фіскальної служби України в регіонах. Бізнес також привернув увагу Служби до проблем тіньової економіки. В свою чергу, пан Мельник доповів про ключові успіхи у цьому напрямку за останні два місяця. Зокрема, були відкриті 97 кримінальних проваджень проти продавців контрабандної продукції, а також припинено діяльність 15 недобросовісних лікеро-горілчаних заводів та 4 тютюнових. Також був конфіскований спирт на 48,6 млн гривень, лікеро-горілчаних виробів – на 18, 4 млн грн, тютюнових – на 53, 3 млн грн, пально-мастильних  матеріалів – на 87, 9 млн грн. Голова акцентував на тому, що системні дії у боротьбі з контрабандою треба продовжувати як щодо підакцизних, так і не підакцизних товарів, до прикладу, таких як кава та побутова техніка. Від імені Європейської Бізнес Асоціації дякуємо Державній фіскальній службі України за відкритість до діалогу та готовність ділитися актуальною інформацією з бізнесом. В незалежності від розвитку ситуації з БЕБ спільнота буде сподіватися на якісну роботу правоохоронних органів у боротьбі з несумлінними практиками та економічними злочинами, що перешкоджають роботі законному бізнесу.   Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Про це було повідомлено бізнесу під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з Вадимом Мельником, Головою Державної фіскальної служби України, що відбулася 23 лютого.

У зв’язку з прийняттям законопроекту №3087-д про Бюро економічної безпеки України, постало питання щодо подальшого функціонування ДФС. Так, новостворений орган БЕБ має розпочати свою роботу протягом шести місяців після підписання відповідного проекту закону. Зокрема, перші  два місяці будуть приділені передачі процесуальних повноважень від Державної фіскальної служби до БЕБу за рішенням прокуратури. Тож планується, що протягом піврічного перехідного періоду ДФС продовжуватиме свою діяльність з розслідування економічних злочинів.

Крім того, у перші шість місяців існування Бюро має набрати до штату не менше 30% працівників. За словами пана Мельника, призначення нових кадрів має відбуватися на конкурсній основі.  Протягом піврічного періоду БЕБу також необхідно організувати приміщення, обладнання та інфраструктуру для повноцінної роботи.

Пан Мельник також заявив, що функції щодо забезпечення економічної безпеки будуть виконуватися правоохоронними органами згідно з  Кримінальним процесуальним кодексом України. Тож, на переконання спільноти, існує ризик, що протягом деякого періоду тиск на бізнес можуть здійснювати одночасно декілька органів, а саме БЕБ, ДФС, СБУ та національна поліція.

Водночас, Державна фіскальна служба активно проводить реорганізацію своєї роботи. Так в рамках заходів з протидії корупції ДФС домоглася 70% зміни складу керівництва в представництвах Державної фіскальної служби України в регіонах.

Бізнес також привернув увагу Служби до проблем тіньової економіки. В свою чергу, пан Мельник доповів про ключові успіхи у цьому напрямку за останні два місяця. Зокрема, були відкриті 97 кримінальних проваджень проти продавців контрабандної продукції, а також припинено діяльність 15 недобросовісних лікеро-горілчаних заводів та 4 тютюнових. Також був конфіскований спирт на 48,6 млн гривень, лікеро-горілчаних виробів – на 18, 4 млн грн, тютюнових – на 53, 3 млн грн, пально-мастильних  матеріалів – на 87, 9 млн грн. Голова акцентував на тому, що системні дії у боротьбі з контрабандою треба продовжувати як щодо підакцизних, так і не підакцизних товарів, до прикладу, таких як кава та побутова техніка.

Від імені Європейської Бізнес Асоціації дякуємо Державній фіскальній службі України за відкритість до діалогу та готовність ділитися актуальною інформацією з бізнесом. В незалежності від розвитку ситуації з БЕБ спільнота буде сподіватися на якісну роботу правоохоронних органів у боротьбі з несумлінними практиками та економічними злочинами, що перешкоджають роботі законному бізнесу.

 

Більш оперативно про новини Асоціації можна дізнатися на нашому Telegram-каналі – EBAUkraine.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: