fbpx
Розмір літер 1x
Колір сайту
Зображення
Додатково
Міжрядковий інтервал
Міжсимвольний інтервал
Шрифт
Убудовані елементи (відео, карти тощо)
 

Денонсація Угоди між Україною та РФ про уникнення подвійного оподаткування

25/ 05/ 2022
  22 травня 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон «Про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків». Практичними наслідками денонсації зазначеної угоди, зокрема, є: застосування загальної ставки податку на доходи резидентів РФ з джерелом походження з України – 15%, замість пільгових ставок, встановлених угодою (5% – на дивіденди, 10% або 0% – на проценти, 10% – на роялті), або звільнення від оподаткування; неможливість зарахування податку, сплаченого у РФ резидентами України, що здійснюють діяльність у РФ; припинення процедур обміну інформацією між Україною та РФ з податкових питань. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Звертаємо увагу, що відповідно до положень самої угоди про уникнення подвійного оподаткування, у випадку її денонсації однією зі сторін, угода припинить дію не раніше 1 січня 2023 року. Відзначимо, що США, Німеччина та Великобританія висловили свою солідарність з Україною та припинили обмін податковою інформацією з РФ. Такі дії, з-поміж іншого, ускладнять можливість ефективного збору податкових надходжень до бюджету країни агресора.

22 травня 2022 року Верховною Радою України було прийнято Закон «Про денонсацію Угоди між Урядом України та Урядом Російської Федерації про уникнення подвійного оподаткування доходів і майна та попередження ухилень від сплати податків».

Практичними наслідками денонсації зазначеної угоди, зокрема, є:

  • застосування загальної ставки податку на доходи резидентів РФ з джерелом походження з України – 15%, замість пільгових ставок, встановлених угодою (5% – на дивіденди, 10% або 0% – на проценти, 10% – на роялті), або звільнення від оподаткування;

  • неможливість зарахування податку, сплаченого у РФ резидентами України, що здійснюють діяльність у РФ;

  • припинення процедур обміну інформацією між Україною та РФ з податкових питань.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. Звертаємо увагу, що відповідно до положень самої угоди про уникнення подвійного оподаткування, у випадку її денонсації однією зі сторін, угода припинить дію не раніше 1 січня 2023 року.

Відзначимо, що США, Німеччина та Великобританія висловили свою солідарність з Україною та припинили обмін податковою інформацією з РФ. Такі дії, з-поміж іншого, ускладнять можливість ефективного збору податкових надходжень до бюджету країни агресора.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Стартуй в Telegram боті
Читайте корисні статті та новини. Поширюйте їх соціальними мережами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: